Африканський манго

Винайдено новий напій для схуднення – називається «африканський манго». Саме так просто, без всяких там приставок. Щасливі володарі пошти на хостингах без спам-фільтрів вже знають про цьому чудовому фрукті все. Чергову панацею поширюють, використовуючи такий не зовсім чесний спосіб маркетингу, як спам-розсилка. А що ж ви реєструвалися на форумі схуднення? Ось звідти-то добрий робот і забрав вашу пошту, щоб повідати про новому засобі, що, як водиться, допомагає досягти мети без усіляких дієт і фізичних вправ. Реклама препарату вражає – в кращих традиціях телемагазинів, п'ємо і худнемо. А як воно відбувається насправді?

Що таке африканський манго для схуднення

Рослина, відоме як «африканський манго» застосовується, на відміну від звичайного манго, цілком. Ті, хто їв фрукт з подібною назвою знають, що в середині його знаходиться щільна кісточка, з якої не виходить вчинити ніяк, крім викидання. А ось в «африканському» варіанті – їстівні кісточки, їх ще називають «горішки Дикка».

Вони використовуються як харчовий продукт. Як і будь-якого насіння і кістянки вони містять корисні ненасичені жири, і трохи рослинного білка, а по калорійності не поступаються горіхам. В народній медицині «горішки Дикка» використовуються як засіб, що покращує імунітет, зміцнює здоров'я і діє проти будь-яких запалень.

Загалом, на перший погляд, що з звичайним, що з африканським манго схуднути «просто так» не вийде. У звичайному – тільки ферменти, що покращують травлення. В африканському –лише корисні жири, які можна отримати і з інших джерел простіше і дешевше. Наприклад, поїсти розмочених льняного насіння. Так чи варто замовляти новий БАД?

Чому виробники вважають, що африканський манго – для схуднення

Як і з усіма подібними штуками, є дві правди. Об'єктивна істина, згідно з якою всі «таємні секрети племен Африки, Бразилії, чого завгодно» виявляються банальним браком їжі, і необхідністю за цією їжею бігти 10 км на полюванні, або лізти на дерево, висотою мінімум 5-6 м. якби народи Європи досі жили полюванням і збиранням, а племена Африки – як ми зараз, можливо, продавалися б Бади кшталт «брусниця для схуднення» або «яблука проти целюліту».

Але є і «рекламна правда» від виробника БАДа. У всіх спам-розсилках, і на всіх продають сайтах написано, що витяжка африканського манго (до речі, це екстракт плодів або кісточок, а то в описі, як-то, більше про кісточки, а в деяких інформаційних джерелах – про плоди) підвищує рівень лептину.

Цей гормон в дефіциті в організмі сучасного, вічно бореться з недосипом і дратівливістю, людини. А його високий рівень здатний знижувати апетит. Ось і виходить, що якщо «нагнати» лептин штучним шляхом, ми менше з'їмо.

Простий пошук по базі результатів наукових досліджень в області медицини не видав результату, який обіцяють нам виробники БАДа. Навпаки, ніяких згадок фруктів будь-якого виду стосовно підвищення рівня лептину не було. Зате є масштабна дослідження щодо впливу кількості і якості сну на його рівень. Так що може, економніше буде лягти спати раніше? Ще здорового гормонального балансу сприяють багатий білком раціон, помірні фізичні навантаження, задіють різні енергосистеми і застосування технік зменшення рівня стресу. Фрукти теж можна, але тільки є в складі збалансованого раціону, а не вливати в себе у вигляді невідомо ким вироблених екстрактів.

З зміцненням імунітету теж незрозуміло виходить. Шанси у фрукта є, принаймні, він допомагає отримати деяку кількість вітаміну С, а той є об'єктивно корисним для імунної системи. З білками, також підвищують опірність організму, в фруктів в цілому не дуже добре, так що це спірно. Ну а протизапальний ефект цікавий тієї частини худеющей популяції, яка підтримує високий рівень фізичної активності. Голодування разом з сидінням на дивані або перед комп'ютером ніяких запалень не викликає.

Відгуки про африканському манго для схуднення

А ось звідси починається традиційна ситуація. У статтях про африканське манго згадуються якісь відгуки дієтологів. Щоправда, жодного живого дієтолога, який би давав такі відгуки, підписуючись своїми реальними даними, виявити не вдалося. Тому посилання на зразок «лікарі давно застосовують...» можна вважати простим рекламним перебільшенням. Ні, ну серйозно – лікарі лише радять вам є 5 порцій фруктів і овочів щодня для підтримки здоров'я. І більшість з них не вірить, що якісь фрукти і овочі в дійсності можуть спалювати жир, як запевняє нас реклама.

Дехто пише, що введення будь-яких овочів і фруктів позитивно впливає на метаболізм. Але тут, швидше за все, просто має місце використання доступного для розуміння мовного кліше. Метаболізм – простий механізм, вплинути на який «позитивно чи негативно» не можливо в принципі. Він просто перетворює все з'їдене вами в енергію, та сприяє її запасанию, якщо занадто багато енергії. Так що він працює добре, просто його господар недостатньо багато рухається для свого раціону.

Відгуки простих людей випромінюють позитивом, як завжди. Мовляв, і схудли, і оздоровилися, і все швидко відбулося, не чета занудним «медичним» дієт і способів схуднення з оздоровчою фізкультурою.

Протипоказання до застосування африканського манго для схуднення

Як водиться, у протипоказання варто тільки індивідуальна непереносимість компонентів продукту. У цьому контексті трохи насторожує той факт, що більшість приймали препарати африканського манго з якоїсь причини стикаються з головним болем і запамороченням, про що можна почитати у відгуках. По суті, такі симптоми, типові для стимуляторів, але ніякі подібні речовини в складі БАДа офіційно не присутні.

Загалом, щоб всерйоз вважати це засіб придатним для боротьби з зайвою вагою, про нього надто мало нормальної, науково обґрунтованої інформації.

Читай також: