Акупунктура

Стародавнє мистецтво акупунктура овіяне безліччю легенд. Вважається, що вплив на енергетичні точки організму може зцілити від всіх хвороб. Стародавні китайці вірили в те, що на тілі людини є енергетичні точки, які пов'язані з усіма органами. Масаж точки, або вплив на неї за допомогою голок дозволяє гармонізувати роботу організму, і точково впливати на окремі органи. Сьогодні акупунктура застосовується як допоміжний метод у санаторно-курортному лікуванні, і є цілком офіційною медичною маніпуляцією. Втім, багато людей переконані, що цей метод малоефективний і навіть небезпечний.


Акупунктура для схуднення

Це напрям користується величезною популярністю. Схуднення затребуване. Особливо затребувані такі методи, які не вимагають докладання зусиль від тих, хто худне. Людина просто ставить голки в певні місця, або масажує певні енергетичні точки на тілі, і його апетит зменшується. Звичайно, все це відбувається без підрахунків калорій, планування раціону та інших сумних речей. Бажаючі можуть спробувати натиснути пальцем на точку між верхньою губою і носом, прямо по центру. Звичайно, це не буде рівносильно голковколювання, але ідея та ж сама. Масаж цієї точки повинен зменшувати апетит.

Методики акупунктури для схуднення не настільки прямолінійно, щоб просто «блокувати апетит» і відпускати вас на вільні хліба, харчуватися тим, чим хочеться. Ефективні способи завжди пов'язані з дієтою, фізіотерапією, і фізкультурою. Саме ці складові і об'єднують авторські методики схуднення з акупунктурою.

Золота голка

Автором методу є доктор М. Мухіна. По всій країні функціонує мережа клінік. Котрі худнуть пропонується дробове гипокалорийное харчування, бесіди про те, як будувати свій раціон, і різні процедури, спрямовані на підтяжку шкіри і догляд за нею.

На початку пацієнта обстежують, потім — встановлюють голку у вушну раковину. Предмет виглядає як сережка, і жодним чином не кидається в очі. Після цього пацієнту видається раціон, худне він під контролем лікаря-дієтолога, який забезпечує підтримку всього процесу. Крім цього, кожному індивідуально призначають фізіопроцедури, що забезпечують підтяжку шкіри.

Метод золота голка хвалять за те, що він:

  • під виглядом «древньої китайської медицини» прищеплює людині корисні навички правильного дробового харчування, регулярної фізичної навантаження;
  • забезпечує інформаційну та моральну підтримку худне;
  • сприяє виробленню правильних звичок і збереження ваги;
  • не завдає шкоди здоров'ю;
  • годиться для людини, якій чужа фізична культура, і готування найскладніших страв. Дієта зазвичай складається з найпростіших продуктів в тушкованому або відвареному вигляді, приготувати це може будь-який власник мультиварки без кулінарних навичок. Ходити у фітнес-клуб теж не вимагають, досить підтримувати високу побутову активність.

Загалом, метод підходить людині, яка ніколи не тренувався, мало знає про правильне харчування, але дуже хоче поліпшити здоров'я і досягти своєї мети.

Голковколювання для схуднення

Зазвичай голковколювання для схуднення застосовують в якості допоміжного методу. Голки встановлюють у вушні раковини, а також в певні точки на шкірі голови. Проводять від 10 до 12 процедур. Маніпуляція популярна серед видів санаторно-курортного лікування, дозволяє зменшити рівень стресу і оздоровлює.

Голковколювання для схуднення застосовують у поєднанні з:

  • терапією свіжовичавленими соками, а також відварами для очищення організму. Так як соками і відварами замінюють від 1 до 3 прийомів їжі, виходить дієта, і вага йде сам собою;
  • лікувальною фізкультурою. Багато хто думає, що прості махи ногами, ходьба по залу і вправи на шведській стінці «морально застаріли», але це не так. Худнуть можуть виконувати цей нехитрий набір вправ, спалювати калорії, і зміцнювати м'язи. Та й темп у заняттях ЛФК підібраний так, що встигне кожен чоловік, що дозволяє зробити тренування доступними;
  • підводним масажем — він покращує лимфоток і кровообіг, а також знімає больові відчуття в м'язах, які складаються після тренування;
  • ручним і апаратним масажем — механізм дії схожий з підводним, але можлива більш глибока опрацювання м'язів.

Загалом, хороший додатковий метод санаторно-курортного лікування, що дозволяє зняти нервове напруження, поліпшити сон, і досягти поставлених результатів.

У таких маніпуляцій тільки один мінус. Вони закінчуються, як тільки людина повертається з відпустки додому, і його режим теж може повернутися в колишню колію. Зазвичай так і відбувається. Худнуть в санаторіях займаються своїм здоров'ям «циклами», і для того, щоб зробити це звичкою і вдома у них не вистачає духу. Насправді, голки — зовсім не обов'язкова частина програми схуднення. А ось правильне харчування з дефіцитом калорій і фізкультура — обов'язкові. Але в людини у свідомості фіксується думка, що він може правильно харчуватися і займатися фізкультурою, тільки якщо проходить сеанси голковколювання. Немає «головного» на його думку — немає і режиму. Ось і виходить, що всі маніпуляції залишаються в минулому. До наступної відпустки. І, звичайно ж, так не схуднеш, адже «поза відпустки» людина харчується, зловживаючи зайвими калоріями.

Голковколювання та його ефективність

А ось американські вчені впевнені, що вся ефективність голковколювання для схуднення та лікування хвороб — ні що інше, як ефект плацебо. Стівен Новел впевнений, що всі маніпуляції з голками просто налаштовують свідомість пацієнта на боротьбу з хворобою, не більше того.

Голковколювання для схуднення — річ не дешева. Процедури коштують приблизно як половина річного абонемента на персональні заняття з тренером і програма від професійного медичного дієтолога. Віддавши гроші ми, звичайно ж, налаштовуємося і на дотримання дієти, і на регулярні заняття, як мінімум, ходьбою, як максимум — фітнесом. От і працює голковколювання як форма самомотивації. Хоча, ми зовсім не зобов'язані мотивувати себе таким шляхом.

Правда, ті хто просуває методики з голковколюванням не згодні з американськими дослідниками. Адже дослідження їх відносяться більше до того, щоб знеболити голками. Загалом, очевидна відсутність наукової доказової бази і з тієї, і з іншого боку. І звичайно ж, ви можете спробувати акупунктуру для схуднення, якщо хочете і у вас немає до того протипоказань.

Плюси акупунктури

Відносна безпека для здоров'я

Якщо ставити голки і сережки в медичному закладі, використовувати стерильні матеріали і не порушувати правила гігієни, все у вас буде гаразд зі здоров'ям. Дієту можна попросити підібрати на адекватну калорійність. А вправи — доступні для будь-якої людини.

Нове захоплення

У західних країнах відвідування салонів акупунктури — ціла нова культура. Багато людей дізнаються більше про східної цивілізації в цілому, починають замислюватися про якісь речі крім свого звичайного побуту, і розвиваються. Є цілі групи про акупунктуру в соціальних мережах, це захоплення служить відмінним приводом для спілкування та розширення соціальних горизонтів.

Мотивація

Багатьом людям важливо просто почати, і не важливо, що послужить поштовхом — голка в вусі, курс процедур або щось ще. Не можна заперечувати мотиваційний характер встановлення цих самих голок. По крайней мере, ви будете нагадувати собі про важливість дотримання дієти. А це вже велика справа.

Мінуси акупунктури

Потенційна небезпека для здоров'я

Якщо ви пошукаєте інформацію про акупунктуру у ЗМІ, ви виявите, що цей метод лікування став причиною смерті декількох людей. Звичайно ж, справа відбувалося в азіатських країнах, де антисанітарія при установці голок і стала справжньою причиною того, що хтось заразився. Але, як водиться, інформацію роздули до того, що в пошукачах легко знаходиться щось на кшталт: «акупунктура смертельно небезпечна».

Убезпечити себе досить легко. Ставте голки в медичних установах, не допускайте самодіяльності в цьому питанні, не економте, і не звертайтеся до «домашнім майстрам» без медичної ліцензії. Звичайно, їх послуги дешевше, але краще так не робити однаково.

Поступається іншим методам лікування

Все ж, як би ви не ставилися до медикаментів, але знеболюють вони набагато швидше і простіше. Звичайну проблему, начебто головного болю і безсоння, за допомогою медикаментозних препаратів лікувати куди простіше. Та й результату можна досягти швидше. Якщо говорити про метод голковколювання для схуднення, то дієтотерапія без всякого голковколювання і спільно з фітнесом будуть куди більш ефективні.

Акупунктура може вплинути на зір і слух

Варто зауважити, що у цієї інформації все ж замало доказової бази. Деякі джерела вказують, що при помилкової установки голок людина може втратити зір та слух. Звичайно, це не доведено, але тим не менше, не можна не згадати про цей ризик.

Схуднення з різними фахівцями з голковколювання може бути не здоровим

Деякі автори методик акупунктури вважають, що абсолютно будь-якій людині добре худнеться на 1200 ккал, і це є оптимальною калорійністю харчування. Але насправді, це не підходить для фізично активних людей, і може служити причиною метаболічної адаптації.

Якщо говорити про те, що голковколювання сприяє схудненню, ми можемо дійти до абсурду. Саме по собі воно не впливає на вагу, а просто допомагає нам виробити здорові звички. Так чи не простіше нам виробити здорові звички одразу, не вдаючись до дорогої процедури зі спірної ефективністю? Звичайно ж, простіше. Та й дешевше теж. А «вивільнені» кошти куди краще витратити на те, що зможе прискорити схуднення і має доведеною ефективністю. Наприклад, на абонемент у басейн або хороший фітнес-клуб.

Голковколювання не є методом зі стовідсотково доведеною ефективністю. Користуючись ним ви, можливо, підтримуєте лженауку, і отдаляете зцілення. Адже багато джерел кажуть, що більшість хвороб, які ми «лікуємо» голковколюванням пройшли б благополучно і самі, навіть без усякого медичного втручання. Вірити цій методиці, чи ні, залежить від людини. Але ризики використання її замість методів з доведеною ефективністю слід оцінити разом з лікарем.

Відео по темі

Читай також: