Алкоголь і дієта

Кажуть, алкоголіки не бувають товстими. Але, правда, і здоровими теж. Так що худнути з пляшкою горілки ми вам, звичайно, не радимо. Більшість людей живуть з переконанням, що алкоголь і дієта – несумісні. Багато дівчат на дієті відмовляються від алкоголю зовсім. Проте в нашому суспільстві, коли будь-яке соціальне захід супроводжується випивкою, можна уславитися занудою, постійно відмовляючись від алкоголю. Так і в малих дозах він дійсно корисний і для фізичного, і для психічного здоров'я. Так як же пити, щоб потім не було нестерпно прикро, стоячи на вагах?

Алкоголь і дієта — чому нам забороняють пити

Типовий медичний заборона «алкоголь і дієта несумісні» відноситься до тих людей, які генетично схильні до залежності. Простіше кажучи, якщо ви не можете зупинитися ні в їжі, ні в процесі вживання напоїв – не пийте взагалі.

Алкоголь не тільки послаблює самоконтроль і змушує вас переїдати, але і сам по собі досить калорійний. Крім того, якщо ви не вмієте «гальмувати», велика ймовірність отримати справжню алкогольну залежність. Всім іншим дівчатам лікарі дозволяють 150-грамовий келих вина в день або пляшечку пива 0,33. У перекладі на міцні напої, це, приблизно одна маленька стопка горілки, віскі або текіли.

Якщо ви постійно сидите на строгій дієті вечірка з алкоголем – практично гарантія переїдання. Проблема полягає в тому, що навіть самі вольові не можуть утриматися, якщо постійно відмовляють собі в харчових задоволеннях. Етилен блокує центр насичення, а в стані «море по коліно», вам здається, що шматок торта – це дурниця. Ось саме тому на час серйозної дієти і радять кинути пити. Додаткові причини – алкоголь порушує рідинний баланс. Спочатку він виводить воду, а потім змушує її затримувати. Саме з цим явищем і пов'язана надбавка у вазі через добу після застілля. За даними медиків навіть «студентська вечірка», тобто пити без закуски, негативно позначається на дієті. Однак, якщо ви можете обмежитися медичної нормою, ніяких проблем з схудненням у вас не виникне, адже інформація про те, що алкоголь уповільнює обмін речовин не є науково доведеним фактом.

Алкоголь і дієта — що можна пити

Отже, ви не належите до залежним, і цілком можете випити чарку-другу в свято і не перетворювати це в культ. Проте стежити за тим, що потрапляє в цю чарку все одно варто. Перш за все, відмовтеся від коктейлів, крім «Кривавої Мері», «Викрутки» і «Мохіто». Останній краще брати не з «спрайтом», а з водою, хоча в наших барах це зустрічається вкрай рідко. Всі інші коктейлі банально містять половину вашої норми калорій, а з-за високої концентрації цукру дуже збуджують апетит.

Мартіні залиште Джеймсу Бонду, а солодкі вина та лікери – повненьким дівам епохи «модерну». Ці напої здатні збити з шляху істинного навіть самих вольових худнуть. Проблема в тому, що вони, як і популярні коктейлі, що містять занадто багато простих цукрів і тому голод після такої випивки буде сильним. Та й «типові дівочі закуски» начебто фруктів і цукерок – справжній ворог дієти.

Зате ви без докорів совісті можете пити горілку, коньяк, джин, віскі і текілу. Дотримуйтесь норму, і висока калорійність напоїв ніяк не позначиться на фігурі. У будь-якому випадку, міцний алкоголь практично не впливає на рівень цукру і підвищує апетит тільки за рахунок подразнення шлунка, тому, щоб уникнути неприємних наслідків перекусіть перед вечіркою чимось білковим. Ну і традиційний вибір худеющей дами – келих сухого вина. Менше 100 ккал плюс репутація естета, це дійсно вражає.

Читай також: