Атомна дієта

Атомна дієта обіцяє вам позбавлення від зайвих 5-7 кілограмів на тиждень. Цим, власне, і пояснюється її народна назва. Винахідник даної системи схуднення невідомий, на форумах вона фігурує саме як «атомна», або ж як «швейцарська» дієта. Власне, схожу методику як-то раз демонструвала Олена Малишева в своїй легендарній передачі. Два дні їмо білкові продукти, два дні – овочі і фрукти. В «атомному» варіанті нам пропонують чергувати не два через два, а день за днем. Природно, добрий автор не обмежує кількість з'їдених на дієті продуктів, чим і обумовлена, ймовірно, нереальна популярність схеми.

Атомна дієта — система вуглеводного чергування

При найближчому розгляді, дієта нагадує другий етап системи схуднення доктора Дюка. Чергування білкових і вуглеводних днів дозволяє організму виконати наступний «метаболічний коло»:

* У білковий день гликогеновые запаси виснажуються, тіло активніше використовує жир для забезпечення власної життєдіяльності, при умові, що добова калорійність з'їдених білкових страв буде менше, ніж загальний витрата калорій;

* В вуглеводний день запаси глікогену поповнюються, але організм продовжує спалювати жир, так як калорійність раціону істотно менше його базової енергетичної потреби – щоб «наїсти» овочами і фруктами більше 1200 ккал потрібно дуже сильно постаратися. Вуглеводний день допомагає очистити кишечник і запобігти типовий для білкових дієт запор, а також він сприяє у справі підвищення фізичної активності. У білкові дні людина, як правило, відчуває низький м'язовий тонус і відсутність бажання тренуватися багато і важко, вуглеводи, особливо містяться у фруктах, додають нам енергії та позитиву.

Правила дієти прості:

* У білковий день їжте тільки м'ясо, рибу, сосиски, нежирні ковбаси, сир, молочні продукти. Невідомий автор дієти не радить обмежувати себе у видах і кількості їжі – їсти треба досхочу, бажано не менше 3 разів на добу. А ось паніровку, соуси та інші потенційно вуглеводні продукти – залишити «ворогові». На період схуднення алкоголь краще виключити або обмежити чаркою сухого по святах;

* В вуглеводний – будь-які овочі, соте, тушковані страви, овочеві супи на овочевому бульйоні. Виключається тільки картопля, а банани і виноград обмежуються 1 штучкою або 100-150 грамів.

Атомна дієта і здоров'я

В принципі, якщо ви маєте здорові нирки, печінка, серце і ШКТ, «сидіння» на такій дієті не зашкодить. Дійти до кетозу за 1 день білкової дієти нереально, так само як і «оголодать» за 1 день харчування овочами та фруктами. Однак ступінь свого здоров'я найкраще з'ясувати шляхом медичного обстеження, а не за допомогою залізного правила «не болить, значить все добре». Іноді відхилення можуть ніяк не заважати у звичайному житті, але проявиться у всій красі з початком будь-якої дієти.

Не варто обманювати себе – переїдання сосисками і м'ясними напівфабрикатами призведе лише до затримки рідини і перевантаження нирок і печінки, а не до атомного схудненню. Та й огірки з банки не є аналогом свіжих овочів – купуйте тільки якісні продукти для своєї дієти, готуйте м'ясо вдома самі в пароварці або духовці, а напівфабрикати виключіть. Благо, велика частина з них містить сою, крохмаль та інші джерела вуглеводів.

Дієту дуже легко співвіднести з фітнес-тренінгом. Виконуйте силові вправи вранці, після першого сніданку в білковий день, або ввечері, після вечері в овочевий день. Так ви зможете підійти до тренуванні з максимальними запасами глікогену і відпрацювати її ефективно. Увечері білкового дня можна сходити на аеробіку або в басейн для зняття стресу і посилення ефекту схуднення.

Важливо: перш ніж сісти на атомну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: