Безмолочна дієта

Безмолочної можна назвати будь-яку дієту, яка передбачає повне виключення з раціону молока, його похідних і страв, приготованих з їх застосуванням. Незважаючи на те, що в результаті такого обмеження, значна частина їжі автоматично потрапляє під заборону, прихильників у цього способу живлення менше не стає. Основними прихильниками в даному випадку залишаються люди з алергією на молочний білок і лактозною непереносимістю. Ця група людей дотримується безмолочної дієти за медичними показаннями. Іншого виходу у них просто немає. Єдиною альтернативою «звичайного» молока для них може служити його соєвий, кокосовий або рисовий еквівалент.

А ось інша частина прихильників безмолочного харчування, долучилася до даного співтовариства абсолютно добровільно. Чисто з переконання, що молоко, так само як і всі його похідні не несуть абсолютно ніякої користі для людського організму.

Варіанти дієт безмолочних

Варіацій на тему безмолочного харчування неймовірно багато. Серед них, наприклад, так звана веганська дієта, яка являє собою систему харчування вегетаріанців. Правда відмова від молока в цьому випадку не є основоположним принципом, а закінчується з відмови від всіх продуктів, що мають тваринне походження.

Сюди ж можна віднести палеолітичну дієту. За назвою можна припустити, що вона якимось чином пов'язана з харчуванням наших пращурів часів палеоліту. І насправді раціон в цьому випадку складається з м'яса, риби, горіхів, фруктів і овочів, що не містять крохмалю – продуктів, що становлять основне меню людини, не знайомого зі скотарством і землеробством.

Як би те ні було, молоко, і всі його похідні згідно думку традиційної медицини продовжують залишатися основним джерелом кальцію. І якщо цей елемент перестає надходити в організм за допомогою молока, необхідно шукати альтернативний варіант.

Багато хто бачить вихід з цієї ситуації в соєвих продуктах, збагачених кальцієм. Правда, останній в даному випадку потрапляє в сою штучним шляхом, а як показує практика, ніхто не вміє так майстерно поєднувати вітаміни і елементи з метою їх подальшого засвоєння людським організмом, як сама природа.

До того ж, думка з приводу користі соєвих продуктів так само протилежно, як і ставлення до молока. Ймовірно, в цьому випадку буде розумним знову згадати той самий закон рівноваги і не зловживати ні тим, ні іншим.

Плюси і мінуси безмолочної дієти

Не варто ставитися до безмолочної дієти, як до панацеї. Виключивши молочну продукцію зі свого раціону, всіх проблем зі здоров'ям і зовнішнім виглядом не вирішиш. Як показують численні досліди, людському організму необхідна однаковою мірою їжа і рослинного і тваринного походження. Кожен продукт несе свій особливий запас корисних речовин, нехтувати яким не варто. І молоко в даному випадку не виняток. До того ж молочна продукція – це не тільки корисно, але й дуже смачно.

Природно, якщо мова йде про вже вищезазначених медичних протипоказань, то безмолочна дієта як не можна до речі. І це, мабуть, її єдиний плюс.

До речі, серед всіх молочних продуктів, під прицілом постійно виявляється саме молоко. Це його, то підносять до небес, то критикують по повній. При цьому багато хто з його самих затятих супротивників не мають нічого проти того ж сиру або сироватки.

У будь-якому випадку, рішення про перехід на безлактозное харчування не можна приймати без консультації фахівця. Адже мало відмовитися від продукції, необхідно ще і знайти їй повноцінну заміну.

Важливо: перш ніж сісти на безмолочну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: