Боді-балет

Насправді, боді балет був з нами задовго до появи фільму «Чорний Лебідь» і всенародної популярності Міли Куніс та її схуднення «до кісток». Тренування в цьому стилі можуть пригадати наші мами і сестри. У 90-ті роки досить активно продавалася книжка «Ніжки Світового Стандарту». Тренування в цієї епічної книзі були якраз на основі экзерсиса балерин. І так, більшості з тих, хто звик піднімати штангу вони б не сподобалися. Втім, у прихильниць боді балету і естетика інша, і потреби, і цілі. Адже все, що дає цей урок тонус без особливого збільшення обсягу.


Боді балет і наша форма

Якщо ви прагнете формі виступають з фітнес бікіні, або іншим бодибилдерским категоріям, вам явно не на цей клас. Ні, боді балет допоможе поліпшити розтяжку, дозволить збільшити амплітуду руху в суглобах і навчить рухатися красиво, але він не зможе «накачати м'язи». Так, це стосується і сідничних теж, хоч у цьому уроці і присутні численні махи ногою назад і присідання.

Форма, яку отримують займаються боді балетом ближче до того, що було в тренді років п'ять тому — худоба, немає вираженого рельєфу, і об'єму м'язів, є тільки натяк на рельєф. Ноги як би «висушені», сідниці невеликі, живіт плоский, але без кубиків. Постава пряма, плечі, які такі плечі? У дівчини повинні бути тонкі руки без виділяються «кульок» дельтоподібних. Загалом, якщо вам подобаються фігури моделей 90 х років, варто спробувати цей урок.

Можна поєднувати боді балет і заняття в тренажерному залі? Зазвичай такі речі не рекомендуються. Справа в тому, що многоповторная робота без ваги істотно «забиває» м'язи, а якщо ви додасте ще й роботу з обтяженням, ви не будете прогресувати, ви перетренируетесь.

Єдиний варіант, при якому можна додати боді балет в свій тижневий цикл, якщо він вам так необхідний, такий:

  • день 1 — силова, верх тіла;
  • день 2 — боді балет, кардіо;
  • день 3 — відпочинок;
  • день 4 – силова, низ тіла;
  • день 5 — кардіо, переважно плавання або гребний тренажер;
  • день 6 — боді балет, розтяжка.

При такому циклі можна худнути, якщо залишатися на дефіцит калорій, або «відточувати» ту фігуру, яку вже маєте. Для набору м'язової маси в цьому плані забагато тренувань, і замало відновлення.

Види боді балету

Тренувальних систем на основі балету кілька:

  • ніжки світового стандарту — програма без танцювальних па, тільки екзерсіс, тобто вправи біля станка. Правда, верстата теж не буде, ви станете виконувати рухи з опорою на спинку стільця, що має замінити професійне балетне обладнання;
  • боді балет від клубів по системі Рібок – це груповий урок, розроблений спеціально для фітнес клубів. Інструктори проходять атестацію, тренування ведуть тільки люди, склали іспит і підтвердили кваліфікацію. Перевага полягає в тому, що оновлює програму не сам інструктор, а спеціальне методичне установа, і інструктор зобов'язаний вести тільки те, що там пропонують. Це, звичайно, виключає творчий підхід, але і не дозволяє отримати недостатньо якісну тренування з-за тренерського непрофесіоналізму;
  • класи Pure Barre — це система, орієнтована на «ліквідацію» проблемних жіночих зон. Тренування дозволяють отримати «дозовану» навантаження на ноги та сідниці, прокачати прес і поліпшити поставу. Більшість класів з цієї системи орієнтовані на людину, що не вміє танцювати, але прагне поліпшити гнучкість, і підтягнути тіло. Класи включають в себе й елемент тренування серцево-судинної системи, але практично всі виключають стрибки. Деякі інструктори по цій системі додають невеликі обтяження в свої тренування.

Де зайнятися боді балетом? По системі Ніжки Світового Стандарту займаються вдома, по книзі. Благо, сьогодні можна знайти кілька блогів «послідовників» цієї системи на ютубі, і почерпнути знання з їх блогів простіше, ніж із самої книжки.

Є кілька каналів, присвячених Барре, зокрема, навіть такі тренування на Фітнес Блендер. Єдиний мінус у тому, що російськомовних каналів на дану тематику дуже мало, але це не може служити перешкодою для людини, яка хоче займатися вдома. Адже велика частина тренувань проходить під рахунок, а не з поясненнями, і бажають займатися всі й так зрозуміють.

Переваги боді балет

Ненаголошений характер навантаження

У фітнесі ви не будете стрибати зачаровують стрибки, і виконувати різні складні па. Ви станете присідати, відводити стегна в сторони і назад, і описувати кола ногами. Цього цілком достатньо, щоб придбати пружні стегна і сідниці, і для того, щоб зміцнити зв'язки. Деякі інструктори включають в програму легкі стрибки з ноги на ногу, але в більшості клубів боді балет нагадує пілатес, а не клас аеробіки з стрибками.

Можливість тренуватися з травмами хребта та порушеннями постави

Якщо брати звичайний урок без танцювальної складової, де ви будете працювати біля верстата, більшість травм в стадії ремісії і порушень постави не є проблемою. Тренуватися по цій системі можуть і ті, кому заборонена осьове навантаження на хребет з-за гриж і протрузій. З інструктором коштує обговорити набір обмежень, і те, які вправи варто робити, а які — ні. Природно, повинен мати допуск лікаря, але в цілому — це щадний вид фітнесу для хребта.

Можливість тренуватися з артритами і артрозами

Аналогічне стосується і змін суглобів. Якщо людині показана ЛФК або інші види лікувальної гімнастики, швидше за все, він зможе тренуватися і по цій системі. Якщо ЛФК не показана, і рухливість обмежена, немає. Але у нескладних випадках, і при контрольованому запаленні займатися боді балетом можна.

Можливість займатися для гіпертоніків

Багато страждають підвищеним тиском не можуть відвідувати звичайні аеробні класи з-за того, що тренування сильно «розганяють» пульс, а це сприяє підвищенню тиску, і виникнення загострень. Тренування під спокійну класичну музику в нормальному діапазоні пульсової зони не дозволяють отримати такий ефект, і тому є безпечними. Звичайно, в період загострень та їх скасовують, але як вид фізичної активності боді балет відмінно підійде на період ремісії.

Можливість тренуватися під час вагітності

Є спеціалізовані класи для вагітних Вони виключають вправи лежачи на животі, нахили вперед, різкі нахили і махи. Складаються такі уроки з неглибоких присідань, махов з невеликою амплітудою рухів корпусом, руками і розтяжки. Якщо вагітність протікає нормально, балет не може бути перешкодою для здорової жінки.

Можливість тренуватися для осіб старшого віку

Складно уявити вашу маму або бабусю стрибаючою степ? Та й не потрібно це зовсім, адже є ненаголошені фітнес-тренування під класичну музику, які служать відмінною профілактикою остеопорозу, варикозного розширення вен, і артрозних болю. Так що про боді балет обов'язково повинні дізнатися всі, хто старше 55.

Мінуси боді балету

Завищені очікування від тренування

Звичайно, це не мінус цього прекрасного оздоровчого уроку, а швидше «дефект сприйняття» тренування людиною» Більшість з нас готовий робити все, що завгодно, тільки б не дотримуватися дієти. Так, балерини стрункі і багато з них їдять досить багато солодкого,. Але вони не займаються 3 рази в тиждень по 1 годині, а тренуються по 6-8 годин в день, та ще й виступають вечорами. Тут, як мовиться, виживає той, хто встиг з'їсти і переварити хоч що-небудь. І все це абсолютно не підходить офісним службовцям, які просидівши день в кріслі перетікають через клас боді балету на улюблений диван. Так, щоб схуднути з не надто інтенсивними безударными тренуваннями ми повинні раціонально харчуватися. У разі, якщо ми не додаємо більше інтенсивне кардіо, ми повинні урізати калорії до 15%, і стежити за споживанням цукру.

Зворотна сторона «завищених очікувань» – це бажання придбати таку фігуру, яку роблять тільки силові тренування з «залізом», але вперте ігнорування цих самих тренувань, і відвідування групових аеробних оздоровчих класів. Як кажуть, просто припиніть це робити, і все буде в порядку.

Можлива перетренованість м'язів ніг

Якщо ви віддаєте перевагу біг на кардіо, або серйозно займаєтеся силовими, цей урок може викликати деякі проблеми. Зазвичай перетренованість м'язів ніг отримати складно, але деякі завзяті особистості примудряються обзавестися їй. Якщо ви відчуваєте, як запалюються суглоби і зв'язки, і як м'язи ніг стають як би «дерев'яними», краще на якийсь час припинити тренування, і переглянути свій план.

Не всім підходить за темпераментом

Ви любите монотонну ручну роботу, наприклад, вишивання? А дивіться серіали? А повторювані дії які емоції у вас викликають? Боді балет весь зітканий з дрібних повторюваних дій, які можуть сподобатися далеко не всім людям. Навпаки, більшості з нас звичніше буде займатися не їм, а чимось на зразок аеробіки з різноманітною хореографією. Загалом, барре та боді балет — справа методичних особистостей, які люблять порядок.

Потрібно досить сувора дієта, щоб схуднути

Так, балетні па дуже ефективні для «підтяжки» м'язів. Але якщо ці м'язи покриває хороший шар жиру, вам доведеться досить багато працювати, щоб його прибрати. Зокрема, доведеться додати ще більше кардіо, або посилити дієту. Одне тренування спалює близько 300 ккал, це досить мало, якщо врахувати, що боді балетом краще займатися через день. Так що доведеться полюбити салати з тунцем, курячу грудку і вівсянку на воді. Ну, а що, кажуть, саме так і харчуються голлівудські знаменитості, люблячі боді балет.

Відео по темі

Читай також: