Бруква

Бруква – рідкий овоч на наших городах, але дуже корисний. Дієтологи рекомендують брукву в будь-якому віці для підтримки імунітету, при застуді, атеросклерозі. Бруква – найбагатше джерело необхідних людині вітамінів (С, А, В1, В6, В2, Р) і мінералів (кальцію, натрію, фосфору, заліза, сірки, магнію). Аскорбінова кислота, що міститься в цьому коренеплоді, володіє великою стійкістю до варінні і тривалому зберіганню. Крім того, бруква містить цукор, білок, клітковину і пектинові речовини.

Добре відомі сечогінну та проносну дію брукви. Дуже корисна бруква при хронічних захворюваннях дихальних шляхів (трахеобронхите, бронхопневмонії, бронхіальній астмі). Вживання брукви рекомендується при застуді, ГРВІ, коклюші і різних бронхолегеневих захворюваннях. Бруква сприяє розрідженню і виділенню мокротиння, полегшує сухий кашель та прискорюючи одужання.

При кашлі і утрудненому відділенні мокротиння брукву готують з медом. Для цього середньої величини брукву ретельно миємо і знімаємо зовнішню шкірку. М'якоть коренеплоду подрібнюємо в процесорі або пропускаємо через м'ясорубку. До 2 частинах подрібненої брукви додаємо 1 частина меду і ретельно перемішуємо. Суміш їдять 4-5 разів на день, по 1 десертній ложці, незалежно від їжі, запиваючи теплою водою. Відхаркувальну дію має сік брукви.

Бруква корисна людям, що страждають набряками ніг з-за захворювань нирок і серця. Рекомендують брукву як продукт дієтичного харчування при атеросклерозі аорти, судин головного мозку і серця.

Проносна дія брукви використовується при хронічних запорах. Бруква нормалізує травлення, поліпшує перистальтику кишечника. Це здатність брукви робить її дуже корисною для людей з ожирінням. Однак бруква протипоказана при подразненні кишечника, особливо в гострому періоді.

Свіжий сік брукви допомагає впоратися із залізодефіцитною анемією. Його застосовують зовнішньо при опіках і гнійничкових захворюваннях шкіри, так як входять до складу соку фітонциди володіють потужним протимікробним ефектом.

Бруква – цінне харчове і цілюща рослина, незаслужено забуте городниками. Цей коренеплід абсолютно невибагливий і може вирощуватися повсюдно.

Читай також: