Червона ікра

Червона ікра давно перестала бути дефіцитним продуктом. Сьогодні баночку з нею можна знайти ледь не в кожному магазині. А адже були часи, коли за ікрою шикувалися черги. Саме тоді і склалося переконання про виняткову користь даного продукту, особливо для дитячого організму. Але йшли роки, і стали з'являтися публікації про те, що солоні і жирні «риб'ячі яйця» досить складно назвати продуктом здорового харчування. Проте більшість любителів ікри цим не зупиниш. І навіть підвищення цін на продукт не зменшило його популярності. Втім, в районах видобутку лососевих риб делікатесом часто годують їздових собак, а ціна складається, в основному, з торговельної націнки. Чи варто їсти ікру систематично, або ж потрібно раз і назавжди віднести її до розряду делікатесів, поряд з, наприклад, смаженою гускою?

Корисні властивості червоної ікри

Червона ікра, як і лососеві риби, є джерелом корисних жирних кислот омега-три і омега-шість. У рослинному світі подібним набором поживних речовин може похвалитися, хіба що, лляне масло. 2-3 чайних ложки свіжої ікри здатні покрити дефіцит жирних кислот, і прискорити метаболізм. Відомий рецепт схуднення – 2 чайні ложечки ікри натще, за годину до сніданку, без всякої рідини. Кажуть, ікра в чистому вигляді і підвищений апетит відбиває.

Вітамінно-мінеральний комплекс цього продукту включає в себе фолієву кислоту, вітамін А, а також вітаміни групи В. Саме тому ікру рекомендують їсти вагітним і годуючим матерям. Допомагає вона і при недокрів'ї, в силу того, що містить багато заліза, цинку і йоду.

У середньому, половина столової ложки ікри містить добову дозу йоду, тому вона рекомендується при зниженні функції щитовидної залози, гіпотиреозі. Ікра на 33 % складається з легкозасвоюваного білка, і може стати важливим компонентом раціону спортсменів і любителів фітнесу. Ікра містить холестерин, так і лецитин, тому побоювання щодо того, що продукт піднімає рівень холестерину крові, безпідставні.

Жири та вітаміни в складі ікри роблять благотворний ефект на шкіру, сповільнює процеси старіння. З чистої свіжої ікри, попередньо просіяного через спеціальне сито, роблять маски для обличчя та рук. Існують і косметичні лінії на основі ікри лососевих риб, у яких використовуються безпечні консерванти.

Шкода червоної ікри

Строго кажучи, шкодить організму не сама червона ікра, а спосіб її приготування та вживання. На жаль, більшої частини людей не судилося регулярно купувати ікру в свіжому вигляді. Солоний продукт слід вживати з обережністю. Одна столова ложка – оптимальна денна доза ікри, все, що понад – зайве навантаження на організм. Не треба зловживати традиційними бутербродами з білим хлібом і маслом. Насамперед, тваринні жири порушують засвоєння жирних кислот омега-три і омега-шість, і роблять такий бутерброд досить марною, з точки зору дієтології, їжею. Крім того, в одному виробі міститься близько 200 ккал, і маса «легких» вуглеводів, тому такий спосіб вживання не підходить всім, хто стежить за фігурою і діабетикам.

Шкідлива солона консервована ікра всім, хто має проблеми з підвищеним артеріальним тиском, нирками і печінкою. Крім того, користь чи шкода продукту сильно залежать від якості ікри. Деякі виробники переборщують з консервантами, так і на ринках часто можна зустріти підробку. Купуйте ікру тільки там, де присутня контроль якості продукції, і ви, напевно, не нашкодите своєму здоров'ю.

Читай також: