Червоний перець

Червоний перець – назва двох популярних продуктів і однією не менш поширеною спеції. Всі перці відносяться до сімейства пасльонових і є найближчими родичами картоплі і помідорів. Але, в залежності від сорту, вони можуть бути солодкими, або гіркими. З останніх, до речі, роблять порошкову спецію, так популярну в сучасній кулінарії. Ну а солодкий перець – улюбленець багатьох прихильників низькокалорійної дієти, адже він буквально солодкий, і, на відміну від моркви і буряків, має більш низький глікемічний індекс.

Корисні властивості червоного перцю

Червоний перець, як гіркий, так і солодкий, містить вітаміни А, Е, С. Вітамін А або ретинол допомагає нашій шкірі залишатися молодою. У косметології маску з солодкого перцю або масляну настоянку з нього використовують в якості гарного засоби для омолодження шкіри. Але і вживання в їжу салатів з перцем теж може допомогти. Якщо ви прагнете саме до сяючого зовнішнім виглядом, поєднуйте перець з оліями-джерелами мононенасичених жирних кислот або з лляним насінням.

Вітамін Е є одним з необхідних для нормального функціонування репродуктивної системи вітамінів. Саме тому болгарський перець часто радять включати в раціон вагітних жінок. Ну а вітамін С – хороший антиоксидант і визнаний засіб для зміцнення імунної системи.

Гіркий перець містить більше капсаїцину – цей фермент часто називають жиросжигающие агентом і приписують йому ряд унікальних властивостей, зокрема, вміння запобігати онкологічні захворювання, прискорювати метаболізм і поліпшувати імунітет. Використовується масло гіркого перцю і для зовнішнього застосування. Ним, зокрема, лікують пошкоджені суглоби, удари і використовують для розігріву холодних ніг. У косметології масло гіркого перцю застосовують для боротьби з целюлітом. Існують відомості про результати наукових досліджень, згідно з якими гіркий або пекучий перець здатний знизити апетит. Це пов'язано з тим, що продукт буквально «шокує» смакові рецептори людини, і, тому, та «частина» апетиту, яка, скоріше, пов'язана із задоволенням від їжі, ефективно коригується за допомогою вживання перцю.

Крім того, обидва види перцю рекомендують включати в свій раціон відпускникам і всім, хто має проблеми із зором. Справа в тому, що перець здатний не тільки підвищувати адаптаційні можливості шкіри і робити її стійкою до прямих сонячних променів, але і відновлювати сітківку ока людини.

Солодкий перець радять включати в раціон людей з підвищеним рівнем холестерину та артеріальним тиском, він здатний коригувати їх стан.

Шкода червоного перцю

Червоний перець – сильний алерген. Причому алергія на гіркий перець може мати дуже неприємні наслідки. Постарайтеся уникати вживання продукту, якщо після його прийому ви відчуваєте щось на зразок нежитю. Червоний гіркий або пекучий перець суворо протипоказаний при всіх видах захворювань шлунка, не можна вживати і при захворюваннях серця, особливо пов'язаних з тахікардією.

Солодкий перець не рекомендується гіпотонікам – він досить сильно знижує тиск, це може призвести до захворювань судин і навіть до непритомності. Не слід вживати багато перцю людям, які мають схильність до захворювань сечового міхура і запалення сечових проток. Якщо у вас цистит, постарайтеся утриматися від обох видів перцю.

А ще болгарський перець в поєднанні зі свіжим молоком, навіть якщо останнє в мізерній кількості додано в каву, може привести до сильного розладу шлунка. Тому уникайте небезпечних сполучень, і будьте здорові.

Читай також: