Чорна ікра

Вона входить до складу елітних кремів для обличчя. Саме її більшість людей старшого покоління асоціюють з багатством. Її вважають чи не головним надбанням нашої країни. І це не нафта, це чорна ікра. Продукт володіє безліччю унікальних властивостей, але досить рідкісний і виключно дорого коштує. Ікра осетрових риб є делікатесним продуктом харчування, її підробляють, і навіть навчилися досить стерпно імітувати. Але, безумовно, ніякі імітації не здатні вирішити завдання, окрім як прикраса вашого столу. Справжня чорна ікра – це щось більше, ніж просто символ достатку.

Корисні властивості чорної ікри

Мало хто знає, але осетрові – найдавніший вид риб. Пережити майже 2000 років їм дозволив спеціальний склад ікри. Продукт є одним з найбільш повноцінних і збалансованих за вмістом жирів, білків, вітамінів і мінералів.

Ікра осетрових – ефективний засіб профілактики захворювань щитовидної залози. Вона багата на біологічно доступним легкозасвоюваним йодом. Вживання цього мінералу дозволяє позбутися численних проблем з обміном речовин. Зокрема, йод корисний для людей з повільним метаболізмом, і проблемами з набором ваги.

Продукт також містить залізо. Вживання ікри дозволяє поліпшити склад крові, і є хорошим засобом профілактики залізодефіцитної анемії. Ікру призначають ослабленим дітям, схильним до недокрів'я, і захворювань крові.

Іноді чорну ікру і вважають хорошим засобом профілактики атеросклерозу. Дійсно, ікра багата жирами омега-три – природним засобом, що дозволяє боротися з відкладеннями склеротичних бляшок. Омега-три хороші і для здоров'я серця. Фактично, продукт рекомендується для профілактики проблем з серцем і судинами. Сьогодні більшість спеціалізованих Бадів для кардіологічних хворих випускаються саме на основі жирів печінки та ікри осетрових риб. Препарати відносно дороги, але і їх ефективність досить висока.

Ікра багата вітаміном А. Це жиророзчинний вітамін, тому поєднання омега-три і вітаміну – виключно вдале і гармонійне.

Вживання в їжу чорної ікри дозволяє поліпшити зір, підвищити чутливість сітківки, зміцнити очне дно. Бади на основі чорної ікри застосовуються і для зняття втоми, якщо людина надмірно багато працює за комп'ютером.

Вітамін А є і природним засобом, що дозволяє уповільнити процеси старіння. Саме із-за високого вмісту чорна ікра служить сировиною для елітної косметики. На основі цього продукту роблять цілі лінійки салонних відходів, та креми для домашнього використання. Ті люди, які мають доступ до ікрі, досить часто роблять на її основі косметичні маски.

Ікра містить повноцінний білок, причому багата тими амінокислотами, які виключно корисні для здоров'я шкіри. Часто радять їсти по 1-2 столові ложки ікри просто для того, щоб підтягти шкіру, поліпшити її тонус.

Чорна ікра також містить вітамін Е, який дозволяє зберегти гормональне здоров'я, і поліпшити репродуктивну функцію. Продукт є як чоловічим, так і жіночим афродизіаком. Ікра багата цинком, який вважається одним з найважливіших мінералів для підтримання статевої функції людини.

Чорна ікра покращує імунітет людини, робить його менш сприйнятливим до різних інфекцій. Продукт рекомендують для дитячого і дієтичного харчування, а також як природний засіб, що поліпшує відновлення організму після активних фізичних навантажень і травм.

Шкода чорної ікри

Шкідлива не сама ікра, а той продукт, який за неї видають. Солона ікра – зовсім не те ж саме, що свіжа. Надмірне її вживання призводить до того, що організм стикається з усіма наслідками надмірного вживання солі. Люди, які їдять солону ікру, нібито, від гіпертонії, насправді займаються активним самообманом. В одній столовій ложці просоленої ікри приблизно 6 г солі. Це означає, що гіпертонікам слід обмежувати іншу сіль, якщо вони вже поїли ікри. На практиці цього досягти нереально, адже всі звичайні продукти – хліб, випічка, макарони, і навіть звичайний сир – вже містять сіль. Висновок напрошується – якщо у вас підвищений тиск, проблеми з виведенням рідини, ікру слід досить жорстко обмежувати.

Це ж стосується і людей з зайвою вагою. Корисні жири все одно містять калорії, і людина, яка переїдає корисними продуктами щодо схуднення нічим не краще і не гірше, ніж той, хто переїдає шкідливими продуктами. Ви можете зменшити вагу, тільки відмовившись від переїдання, в тому числі, і ікрою.

Багато люди мають алергію на ретинол, але активно використовують косметику з вітамінами. Вони просто думають, що причина – в ненатуральном походження косметичних засобів. Перехід на дорогі креми з ікрою тут мало чим допоможе. Навіть якщо ви будете використовувати тільки їх, ретинол у надмірній кількості все одно стане викликати лущення шкіри, і масу неприємних симптомів начебто набряків. Перш ніж користуватися будь органічної косметикою на основі ікри, слід провести тест на алергію. Косметологи зазвичай не рекомендують застосування кремів на основі ікри одночасно з курсами вітамінізуючою мезотерапії, або навіть банальних масок для підвищення тонусу шкіри.

Сира ікра осетрових – не кращий вибір для дитячого харчування і раціону вагітних. Як і будь-які інші морепродукти, вона може містити личинки паразитів, тому краще, щоб уникнути проблем, її виключити.

Іноді ікра викликає алергію, не пов'язану з дією ретинолу. Багато людей виключно чутливі до білків містяться в морепродуктах. Симптоми такої алергії досить розмиті, як при застуді. Нежить, кашель, першіння в горлі, пухлини в районі слинних залоз – все це може бути пов'язане з вживанням ікри.

Вкрай рідко, але зустрічається надмірне вживання йоду. При цьому стані заборонені будь-які джерела мінералу, у тому числі і чорна ікра. Природно, набуваючи чорну ікру, потрібно бути вкрай уважним і стежити за якістю. Краще трохи переплатити, і придбати дійсно якісний і корисний для здоров'я продукт, ніж скуповувати різні підробки.

Читай також: