Давньоанглійська дієта

Англійці здавна цінують у жінках крихкість. Відома приказка: «Справжня леді зобов'язана мати тонкий розум, талію, зап'ястя». Давньоанглійська дієта з'явилася кілька століть тому у Великобританії, але популярною є і по сей день. Багаті вихованки пансіонів, прагнучи стати стрункими, харчувалися саме так. Однак ця дієта несла в собі не тільки спосіб домогтися ідеальної фігури, але також переслідувала мету знизити витрати на харчування «благородних дівиць». Власники готелів були тими ще скнарами – вважалося, що гроші краще витрачати не на корисні продукти, а на вбрання, щоб швидше і вигідніше видати дівчину заміж. Втім, багато сучасні красуні дотримуються приблизно таких же поглядів.

Ефективність дієти староанглійської

Секрет схуднення простий – мізерне харчування з мінімальною кількістю жирів, білків і солі. Калорійність часто не дотягує і до половини добової норми, тому більшість сучасних дієтологів вважає «староанглийскую» кращим способом уповільнити метаболізм і нажити масу проблем з харчовим поведінкою.

Плюси і мінуси дієти, що називається «лежать на поверхні». Скориставшись раціоном, ви неодмінно оціните простоту і дешевизну меню. Продукти, рекомендовані до вживання, досить поширені. Крім іншого, дівчатам і жінкам сподобається і недовгий термін дієти – всього 5 днів. У вихідні англійські леді харчувалися на балах, втім, багато є в суспільстві вважалося непристойним, а на наступному тижні знову сідали на убогий раціон. Сучасним дівчатам не рекомендується повторювати цей досвід більш 5 днів, «відсидівши», слід повернутися до збалансованого харчування, адже найбільш істотний мінус дієти – бідність вітамінами, мінералами та поживними речовинами.

Раціон староанглійської дієти на 5 днів

Понеділок

Сніданок: вівсяна каша на воді. Чай без цукру.

Обід: курячий бульйон. Шматок пшеничного хліба. Чашка чаю.

Полуденок: чашка чаю.

Вечеря: бутерброд з хліба з маслом. Чашка чаю.

Вівторок

Сніданок: вівсяна каша на воді і без масла. Чашка чаю.

Обід: 2 яйця, зварених круто. Бутерброд з маслом і сиром. Чашка чаю.

Полуденок: чашка чаю.

Вечеря: яблука, 2 шт.

Середа

Сніданок: чашка чаю з варенням.

Обід: куряча ніжка, зварена без шкіри. Чашка чаю.

Полуденок: чашка чаю.

Вечеря: варена квасоля.

Четвер

Сніданок: вівсяна каша. Чашка чаю.

Обід: яйця, зварені круто, 3 штуки.

Полуденок: чашка чаю.

Вечеря: груші, 2 штуки.

П'ятниця

Сніданок: хліб з маслом і сиром. Чашка чаю.

Обід: куряча ніжка, зварена без шкіри. Стакан молока.

Полуденок: чашка чаю.

Вечеря: чашка чаю. Дві варені бараболі.

Чай повинен бути міцним і без цукру, а хліб звичайним білим. Варення краще брати чорничне або полуничне.

Давньоанглійська дієта бідна нерозчинної клітковиною і білком, тому не рекомендується фізично активним людям. Подібне схуднення протипоказано вагітним, годуючим матерям, а також дівчатам до 21 року. Чорний чай, який удосталь вживається в даній дієті, може спровокувати проблеми зі шлунком, а мінімальна кількість овочів і фруктів в раціоні цілком може призвести до запорів.

Почуття голоду на дієті буде досить сильним. У старі часи його навіть не долали – вважалося, що справжня леді може і не таке потерпіти. Сьогодні ж сторонницам подібних дієт радять пити як мінімум 2 л води в добу, щоб механічно наповнити шлунок. Цей раціон, швидше, «історичний курйоз» – сьогодні немає необхідності так суворо обмежувати види продуктів, щоб ефективно знизити вагу. Якщо ви пару раз в тиждень з'їсте замість вівсянки гречку, а замість курячої ніжки шматочок яловичини, процес сильно не сповільниться, а от психологічно ви будете почувати себе набагато краще.

Важливо: перш ніж сісти на староанглийскую дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: