Дайкон

Дайкон – це коренеплідна рослина, яка є підвидом редьки посівної сімейства капустяних. На відміну від редьки, у коренеплоду немає гірчичних олій, і запах у нього досить помірний. Існує думка, що японці вивели даний вид редиски селекційним методом з лоби – азіатського найближчого родича редьки , який росте в Китаї. З японського назва перекладається як «великий корінь». У російській мові існують такі назви, як «білий редис», «солодка редька». У довжину коренеплоди рослини виростають більше шістдесяти сантиметрів, часто важать більше півкілограма, а деякі види по кілька кілограм. Вегетативний період триває шістдесят-сімдесят доби, що дозволяє отримувати кілька врожаїв в сезон.

Корисні властивості дайкона

Є багато різновидів дайкона. Самий простий японський вид 'Аокуби' за формою нагадує величезну морквину, приблизно тридцять сантиметрів в довжину і вісім сантиметрів в діаметрі.

Вид 'Сакурадзима', який вирощується в префектурі Кагосіма, має дуже великий коренеплід, за формою нагадує велику білу ріпу, всередині насиченого рожевого кольору.

Інші види, які відомі в Росії: 'Токинаси', 'Термінатор', 'Дракон', 'Ікло слона', 'Японський білий довгий', 'Миновасе', 'Цезар', 'Імператор', 'Великий бик', 'Дубинушка'.

Як і у решти видів редьки, корисні властивості дайкона обумовлюються високим вмістом антиоксидантів. Протягом багатьох років цей корінь застосовувався, щоб очистити організм і заспокоїтися. Однак якщо для вас викликає труднощі кожен день готувати салат з дайкона, можна обмежитися одним склянкою його соку. Для приготування напою беруть свіжий корінь, який не зберігався на світлі. Його досить просто визначити по тонкій шкірці і наявності зелених листків на «маківці».

М'якоть дайкона, яка доведена до кашоподібного стану і нанесена на шкіру, є відмінним домашнім засобом проти прищів. Плюс до всього, при систематичному вживанні всередину сік дайкона запобігає появі прищів за детоксикації та очищення кишечника.

Одним з основних корисних властивостей дайкона є захист печінки від перевантажень і її очищення. Сік допоможе з переварюванням жирної, важкої їжі і посприяє природному утворенню в організмі жовчі.

Сік дайкона можна використовувати в якості натурального проносного і ефективного сечогінного препарату. Тому цей овоч часто бере участь у сучасних програмах детокс, які ґрунтуються на натуральних продуктах харчування. Іноді сік п'ють і для схуднення, по одній склянці ввечері, після вечері.

Якщо перед їжею випити склянку соку дайкона, то це позитивно вплине на роботу жовчного міхура і печінки за наявності сірки, збільшує вироблення жовчі і таким чином сприяє швидкому засвоєнню жирів. Чорна редька в цьому сенсі теж корисна.

Зважаючи противірусних та антибактеріальних властивостей дайкона, його сік можна застосовувати для лікування різних захворювань дихальних шляхів, у тому числі грип, астму, застуду, хронічний кашель і бронхіт.

Ще в часи Стародавньої Греції були відомі заспокійливі властивості дайкона та інших видів редьки. Просто випийте перед сном склянку соку дайкона і переконайтеся в її лікувальних властивостях. Для людей з чутливим шлунком чистий сік радять замінити на салат або розбавлений водою один до одного сік.

Маленька миска тертого кореня дайкона допоможе впоратися з похміллям, завдяки високому вмісту компонентів, які позитивно впливають на роботу печінки.

Шкода дайкона

Якщо у вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом, то краще не їжте дайкон. Головний шкоду дайкона полягає в тому, що в ньому міститься дуже багато клітковини, яка дуже важко перетравлюється і може спровокувати негативні наслідки для системи травлення – метеоризм і нетравлення шлунка.

Дайкон шкідливий для хворих на виразкову хворобу, гіперацидним гастритом, крім того, його краще не вживати людям з порушеннями нирок.

Читай також: