Дихальна дієта

Дихальна дієта заснована на гіпотезі, що людина набирає зайву вагу через нестачу кисню. Нібито, кисневе голодування уповільнює метаболізм, і велика частина поживних речовин відкладається у вигляді жирової тканини, а не витрачається на забезпечення потреб організму. Автором оригінальної дієти є італійський біохімік П. Россі, але в нашій країні широко поширені «мікси» з системи бодіфлекс або айзо бризинг і звичайних низькокалорійних дієт під цією назвою. Деякі люди практикують зовсім екстремальний варіант – заковтування повітря разом з їжею. Розглянемо всі види кисневих дієт.

Дихальна дієта П. Россі

Ця система заснована на введенні в раціон додаткових окислювачів, у тому числі і чистого кисню. П. Россі доведено, що деяке його кількість може засвоюватися як звичайні поживні речовини за допомогою всмоктування в кров з органів травлення. Найбільш ефективна форма кисню для безпосереднього живлення – кисневий коктейль промислового виробництва. Саме він і служить основою дієти.

Почати схуднення пропонується з 4-7 розвантажувальних днів за наступною схемою:

Сніданок: стакан кисневого коктейлю, 200 г чорної смородини, апельсинів, помело або грейпфрутів. Фрукти та ягоди містять вітамін С, який необхідний для збалансованого засвоєння «надлишків» повітря.

Другий сніданок: 200 мл чистої води.

Обід: 100-200 г білкового страви (м'ясо, риба, птиця або сир), 200 г овочевого салату. За півгодини до їжі випийте порцію кисневого коктейлю.

Перекус: 200 мл чистої води з лимонним соком.

Вечеря: кисневий коктейль.

Закінчивши «строгий» етап, ви можете помітити зниження ваги на 1-5 кг. Після цього слід продовжувати «крейсерському режимі, поки не буде ліквідовано весь надлишок ваги.

Сніданок: кисневий коктейль. Через півгодини білковий омлет на сухій сковорідці зі свіжими зеленими овочами – шпинат, селера, салат.

Другий сніданок: склянка цитрусового соку, краще грейпфрутового, вода.

Обід: склянку кисневого коктейлю. Через півгодини – 200 г овочевого салату, 1 печена картоплина або 2-3 столові ложки вуглеводного гарніру, і 100-200 г білкового страви.

Перекус: склянка кефіру, йогурту або тана, плюс зелені овочі.

Вечеря: склянка кисневого коктейлю. Через півгодини – зелений салат і склянку цитрусового соку або чорна смородина.

На дієті Россі суворо забороняються пакетовані соки, приправи промислового виробництва, хліб і випічка, а також будь-які напівфабрикати. Вчений стверджує, що ці продукти повністю позбавлені кисню, «мертві» і ведуть до набору ваги.

Кисневі дієти на основі дихальних гімнастик

Цей варіант досить простий – ви виконуєте дихальну гімнастику Бодіфлекс або Айзо Бризинг, харчуєтеся за стандартною низькокалорійній дієті, і знижуєте вагу. Роль гімнастики проста – рух, підйоми і опускання діафрагми дозволяють привести в тонус м'язові стінки шлунка, в підсумку, він зменшується в обсягах, і людина легше переносить дієту. Зазвичай у поєднанні з Бодіфлексом та іншими видами гімнастики використовують наступний раціон:

Сніданок: 200 г вівсянки на воді, або 200 г знежиреного йогурту з мюслі або висівками, або 1 фрукт і 100 г сиру.

Другий сніданок: 1-2 фрукта або 200 г будь-яких ягід без підсолоджувачів.

Обід: 150 г курки, риби або нежирної телятини, печені картоплини 1-2 або 4 столові ложки вуглеводного гарніру, 1-2 чайних ложки рослинної олії, 200-300 г овочевого салату.

Перекус: 1 фрукт і 30 г горіхів або насіння.

Вечеря: овочевий салат, іноді з 100-200 г білкового страви.

У будь-якому випадку, автор гімнастики Бодіфлекс радить їсти часто, дрібними порціями, і вибирати виключно неконсервовані і приготовані страви вдома, а не напівфабрикати, їжу з доставки або спеціальні порошкові коктейлі для тих, що худнуть. В принципі, незважаючи на досить нетипове обґрунтування, кисневі дієти містять мало калорій, виховують здорову звичку до помірного дробовому харчуванню, а значить, їм є місце в арсеналі правильних способів зниження ваги.

Важливо: перш ніж сісти на дихальну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: