Дитяче харчування

Чи шкідливо дорослим людям є дитяче харчування? Звичайно, немає. Але от прихильники радикального здорового способу життя так не вважають. Ах, які баталії розгортаються в коментарях до рецептом чергового «ЗОЖного» пиріжка з великою кількістю дитячої фруктової пюрешки в складі! І скільки розумних і тактовних людей, упоминающих, що нічого, мовляв, є його, шкоду один, це ваше дитяче харчування. Стосовно до культури схуднення, ЗСЖ і дієт у цього продукту величезна історія. У далекому радянському минулому сублімовані замінники грудного молока дуже поважали спортсмени-культуристи. А що, нормального-то протеїну в продажу не було, доводилося викручуватися, хто як може. Трохи пізніше з'явилися дієти на дитячому харчуванні, і ціла культура, пов'язана з ними. Або з їх неприйняттям, це вже залежить від того, по яку сторону барикад ви знаходитесь.

З чого роблять дитяче харчування

Замінники грудного молока

Умовно до цієї категорії ми віднесемо все, що може бути охарактеризоване ємним поняттям «суміш». Дитячі суміші в наш час робляться з молочного та сироваткового білка, молочного та пальмової жирів, і невеликої кількості цукру, якщо узагальнювати. На відміну від «сублімованих продуктів для дорослих», тобто спортивного харчування, дитяча їжа містить виключно білок, вуглеводи і жири, і ніяких тобі барвників, згущувачів та іншого. Правда, це не завжди справедливо. У наш непевний час варто перевіряти інформацію на упаковці, а раптом у складі зачаїлися гомогенізатори та інші дивні речовини?

Чи завдає це шкоди нашим дітям? Офіційно, навіть пальмову олію у складі харчування відіграє важливу роль. Адже натуральне грудне молоко містить пальмітин, а цей продукт просто його імітує. Все це потрібно для росту і розвитку, і не несе ніякої шкоди. Втім, ті, хто вважає, що головний шкідливий інгредієнт дитячого харчування — пальмова олія, може досить швидко знайти на ринку продукт без його додавання.

Важливо: дорослі люди не захворіють і помруть, якщо з'їсть щось з білками, жирами і вуглеводами в складі. І навіть якщо вони зроблять це сухий ложкою прямо з банки, вони не одужають. Умова тільки одне — треба вкладатися в калорії.

Я їла дитяче харчування, і ось у мене 100 кг

Часто на форумах молодих мам можна зустріти репліки про те, що хтось поправився не під час вагітності, а вже після пологів, сидячи в декреті. І виною тому горезвісне дитяче харчування, поедаемое ложкою з банки. Ну, а що — воно досить солодке і приємне на смак. Прямо як сухі рослинні вершки. І начебто для дітей, значить — нешкідливе. Вага тепер героїня жалібного поста скинути не може, ні дієтою, ні домашніми заняттями на килимку. У чому ж справа, невже виною всьому дійсно дитяче харчування? Давайте подумаємо разом.

Якщо ви їсте звичайну їжу, ви отримуєте калорії. З білків, жирів і вуглеводів. Якщо поки ви їсте звичайну їжу вага не зростає, значить немає ні «профіциту», тобто перевищення норми калорій, ні «дефіциту», тобто її зменшення. Ви знаходитесь на підтримуючих калоріях. Припустимо, ви почали додатково є щось ще, нехай — дитяче харчування. Звичайно, вага поступово піде вгору, якщо це «щось» буде збільшувати добову калорійність вашого раціону.

Дитячі пюре

Звичайно, кулінарні гурмани засудять вас, але дитячі пюре не містять нічого незвичайного. У їх складі м'ясо, овочі, фрукти, і сир або вершки. Цілком звичайна їжа, яку ми можемо приготувати і їсти протягом дня. Багато беруть собі дитячі фруктові пюре в якості аналога» варення, щоб підсолодити свій сир, або зробити більш смачною якусь дієтичну випічку. Пюре з персиком, грушею і бананом цілком справляються з цим завданням. У хороших брендів в складі немає цукру, і цілком можна замінити цим пюре все, що ви б хотіли замінити.

Дитячі продукти з овочів і м'яса, а також круп, звичайно, не такі вже й смачні. Точніше, вони абсолютно позбавлені смаку і їх вживання позбавлене радості. Але ми можемо ці продукти включити в раціон, коли, наприклад, забули свою їжу вдома, і не маємо можливості повернутися за нею. Або якщо нам лінь готувати.

Велика зручність дитячих пюре — це прописаний заздалегідь склад і калорійність раціону. Ви можете поїсти їх рівно стільки, скільки потрібно, щоб не перевищити норму, і завжди будете точно знати розмір порцій. Тому їх часто купують ті, хто суворо дотримується дієти і не хоче відступати від обраного курсу, навіть якщо не встигли приготувати їжу.

Дієти на дитячому харчуванні

Найвідоміша дієта на дитячому харчуванні — з'їдати баночку м'ясного і овочевого пюре кожні 2-3 години. Можна періодично урізноманітнювати меню та фруктовими пюре, але більшість прихильників цієї прекрасної дієти проти того, щоб ви їли велику кількість фруктів. Як же, вуглеводи...

Є і більш витончені способи схуднення з дитячим харчуванням. Наприклад, ви повинні рахувати калорії, але наїдати всю добову калорійність виключно одними дитячими пюре. Можна і влаштовувати на ньому розвантажувальні дні. Або ще якось обмежувати харчування.

Може дитяче харчування бути корисним для дорослого

А як ви думаєте, їжа, в принципі, корисна? Розмови про шкоду дитячого харчування зазвичай заводять радикально налаштовані проти штучного вигодовування особистості. Вони наводять наукові докази про імунітет дитини, його падіння і крах, і купу захворювань, які переслідують людину, в дитинстві не який харчувався грудним молоком. Це, насправді, лише гіпотеза, принаймні, немає достовірних даних, що абсолютно у всіх випадках у всіх людей штучне харчування викликає проблеми зі здоров'ям.

Стосовно дорослим людям — це абсурд. Будь-яка доросла людина може і повинен харчуватись так, як йому підказує здоровий глузд, і матриця калорій, білків, жирів і вуглеводів, якщо він прагне зберегти стрункість. Нашкодить йому дитяче харчування? Ні, адже не вона «забирає імунітет» у дітей, навіть якщо дотримуватися радикальної точки зору. У дитячому харчуванні все той же молочний білок, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Поївши дитячого харчування, ніхто ще не застудився і не отруївся.

Ніяких особливих інгредієнтів, з-за яких людина б поправлявся на дитячому харчуванні, в ньому теж немає.

А щодо користі і шкоди питання, швидше, філософський. Те, що ми беремо з «їжі для дорослих» часто має низьку якість, і далеко не завжди містить хоч якісь вітаміни. Тому, якщо ви вибираєте між декількома банками дитячого пюре, і смаженої до стану дров капустою і котлетою з невідомо кого, вибір очевидний.

Шкідливо харчуватися дитячим харчуванням тільки в тому випадку, якщо ви з ідейних міркувань їсте тільки одне дитяче харчування. Це означає, що з вами щось не так. Задайте собі питання, чому ви їсте один лише дитяче харчування, і за якою важливою причини не хочете дати собі нормальної дорослої їжі, і чому саме це зараз для вас важливо. Хочете вживати мінімальну кількість калорій? Або раптом вирішили схуднути до мінімуму? Чи боїтеся з'їсти хоч одну зайву калорію? Якщо відповіді на ці запитання позитивні, на жаль, ви досягли тієї стадії правильного харчування головного мозку, при якій потрібна психологічна допомога. Просто тому, що нормальна людина не буде так над собою знущатися.

Все ж, дитяче харчування — це не найсмачніша в світі річ, а просто аналог нормальної здорової їжі в зручній упаковці. Якщо ви їсте тільки дитяче харчування з ідейних міркувань, ви в чомусь бажаєте ущемити себе. Можливо, це якось пов'язано з негативним сприйняттям себе і низькою самооцінкою, а не з бажанням бути здоровою і красивою в принципі.

Корисна дієта на дитячому харчуванні для дорослого

Доросла людина не повинен залишатися на дієті з пюрешек довгий час. Так кажуть нам гастроентерологи. Для повноцінного функціонування ШКТ нам потрібен не тільки набір білків, жирів і вуглеводів», але і достатню кількість клітковини, яка буде підтримувати наші організми на їх нелегкому шляху до здоров'я і краси. А саме — допомагати «очищати кишечник», тобто позбавлятися від калових мас. Якщо ми будемо довгі місяці жувати пюрешки, швидше за все, ми зіткнемося з проблемами з травленням і потім будемо шукати проносне або інші засоби позбавлення від проблем з ШКТ.

Але якщо, приміром, ви лікуєте зуби і не можете їсти тверду їжу, або ваш шлунок болить від гастриту деякий час ці прісні пюрешки можуть бути, що називається, засобом порятунку життя.

Чи можна схуднути на дитячому харчуванні швидше, ніж на звичайній їжі? У сенсі спалювання жиру нічого особливого чи дивного в ньому немає. Насправді, дитячі пюре не містять солі, і тому у багатьох людей вони просто будуть провокувати більш швидке зменшення обсягів за рахунок того, що буде швидко залишати організм рідину. Дитячі пюрешки містять мало клітковини для дорослої людини, і за рахунок текстури і консистенції, вони викликають швидке зменшення обсягу живота, так як практично не наповнюють кишечник. Це дозволяє їм ставати чи не головним продуктом в будь-дієти від живота» і допомагати нам позбуватися від обсягів швидко. Правда, варто тільки поїсти після цього звичайної їжі, і ви зіткнетеся з проблемами з приростом обсягів» знову, так як ефект не спричинений спалюванням жиру.

Певну шкоду вживання фруктових дитячих пюре може принести тільки тій людині, яка є алергіком, але не знає про це. Так що якщо ви раптом з'їли дитячу їжу і відчули першіння в горлі, побачили набряки і відчули дискомфорт при диханні, вам, ймовірно, варто перестати їсти пюре цього виду і необхідно здатися алерголога.

Отже, дитячі пюре — не панацея, а, так би мовити, приватний метод, і є їх або не є, кожен вирішує сам.

Відео по темі

Читай також: