Ганодерма

Гриб ганодерма належить до виду трутовиків. Він використовується в народній медицині і досить добре продається на всіх сучасних сайтах, що займаються реалізацією товарів для схуднення. Причина популярності ganoderma не в її корисних властивостях, а у широкомасштабній рекламній акції, яку розгорнули продавці ganoderma усіх родів і видів. З ганодерми є чай, кава, порошок, капсули. Також вона відома під назвами «лінчжі», «рейши», «королівський» або «царський гриб» і навіть «король грибів». Ну як тут не купити? Хоча, якщо у людини, як і у більшості, вибір стоїть між оплатою якісного медичного обслуговування і харчування і скупкою всяких Бадів у невідомо кого, вибір повинен бути очевидним. Що ж такого в цій ganoderme?

Ганодерма для схуднення

Всі ми хоч раз у своєму житті клікали по оголошенням про схуднення на 20 кг за місяць. Сьогодні нам там пропонують купити рідкий каштан, якийсь екстракт сафлоры і цю саму ганодерма. Пару років тому, хто не пам'ятає, пропонували купити ягоди годжі і асаї. А ще трохи раніше — екстракт ананаса і клітковину. Загалом, ефективність усіх цих чудових товарів прагне до нуля, особливо якщо врахувати, що купує їх людина, взагалі не бажає нічого змінювати у своєму житті. Зате ганодерма і «інші» дуже добре показують нам, як працює маркетинг, і недобросовісна реклама.

Чому недобросовісна? Адже нам же ніхто не говорить, що ми схуднемо саме на 20 кг за місяць, і конкретних цифр теж ніхто не вказує? Так ми ж не знаємо, як саме діє порошок ганодерми, її екстракт, витяжка і інші чудові продукти і товари з нею.

Ганодерма просто пропонується, як щось:

 • спалює жир в проблемних зонах;
 • підтягує шкіру;
 • знижує вагу і омолоджуючу організм;
 • сприяє очищенню організму;
 • допомагає не набрати вагу знову.

Давайте пройдемося по пунктах. Як би там не хотілося численним фітнес-дівам без освіти і послідовникам проф. Селуянова для більшості смертних локальне жиросжигание — це міф. Дослідження того ж Селуянова по локальному жіросжіганію проводилися на групах спортсменів. Хто дуже хоче ототожнити свої 30 хвилин фітнесу в день зі спортом, повинен знати, що професіонал тренується від 3 до 6 годин на день, і це не лежання на килимку з витягом шкарпеток, і навіть не скручування на прес. Навіть ЗФП у більшості аналізованих Селуяновым видів спорту (це циклічні види — лижі, велосипед, біг) більш інтенсивно, ніж самі «вбивчі» фітнес-тренування. Так що приміряти на себе цю цінну інформацію було б надто великим припущенням.

Тим же, хто ігнорує біохімію як науку, досить легко «впарити» той факт, що якщо додати що-то в раціон, це щось допоможе позбутися від жирових відкладень на животі і стегнах. У складі ganoderma тільки клітковина, рослинні білки практично не засвоєній формі, рослинні ферменти, і вуглеводи. Нічого з цього не має прямого або непрямого впливу на процес ліполізу.

З приводу підтяжки шкіри хотілося б зауважити наступне:

 • вона «підтягується» сама, ви робите масаж чи ні, п'єте ганодерма чи ні, і взагалі, швидше, всупереч зусиллям, ніж завдяки їм;
 • швидкість підтяжки шкіри після схуднення індивідуальна і визначається, швидше, темпом синтезу колагенових волокон, ніж кількістю прийнятих Бадів;
 • якщо потрібно щось дійсно ефективне — це кріопроцедури, тобто охолодження. Тільки це довело ефективність у великій справі підтяжки шкіри в клінічних умовах. Все інше — поки що вигадка і міф.

Як джерело клітковини може вплинути на швидкість підтяжки шкіри? Чисто гіпотетично, він може поліпшити травлення і «додати» деяка кількість засвоюваних поживних речовин. Тобто ви, в цілому, станете здоровішими. Що точно не означає, що шкіра підтягнеться сама.

З приводу омолодження організму райдужної інформації теж мало. Поки що науці не відомі засоби, які могли б звертати процеси старіння назад. І навіть кошти, які могли б хоч щось змінити на даному терені. Клітини народжуються і вмирають. Секреція гормонів з віком знижується. Темпи відновлення після навантажень. Це все, на жаль. А всі історії про швидке омолодження — не більше, ніж рекламна інформація, що не має відношення до дійсності.

Ось з приводу «очищення» історія схожа на правду. Рівно настільки, наскільки «очищають» властивостями володіє будь-джерело клітковини, ганодерма сприяє «Очищенню організму». Клітковина бере участь у формуванні харчової грудки, надає йому обсяг, і, якщо так можна висловитися, достатню жорсткість. Вона буквально механічно сприяє евакуації «твердих відходів» і тому досить корисна. Але це не означає, що клітковина сама по собі лікує захворювання кишечника або викликає схуднення.

Як могла б діяти ганодерма для схуднення

Отже, ганодерма — джерело клітковини. В теорії, вона могла б сприяти наповненню шлунка під час основних прийомів їжі, і допомагати зменшити калорійність харчування. Те ж саме справедливо по відношенню до купі інших продуктів від білокачанної капусти до висівок. І ця сама «купа» – продукти з меншою вартістю, ніж добавки з ганодерми.

Щоправда, продавці і тут не здаються, і натякають нам, що ганодерма сприяє «очищенню печінки», що робить спалювання жирів швидким, просто блискавичним. Так, але і тут немає жодної науково обґрунтованої інформації, що дозволяє зробити однозначний висновок про швидкості жіросжіганія для тих, хто приймає гепатопротектори. Та й досліджень з ganoderme як гепатопротектору теж досить мало, якщо не сказати, що їх взагалі немає.

Загалом, за пристойні гроші ми купуємо щось, «що наповнює шлунок» механічно. Чи спрацює це для схуднення? Велике питання, на який кожен може відповісти самостійно. Адже не всі «зайві» калорії " потрапляють в організм для втамування голоду, і далеко не всі люди відчувають прямо-таки справжній апетит, коли поїдають третій вечерю або друге тістечко після обіду. Є у вас схильність до переїдання вже після того, як ви ситі? Швидше за все, прийом клітковини для схуднення, особливо дорогої, нічого доброго вам не дасть.

Чому ганодерма для схуднення може бути небезпечною

В окремих джерелах вказується, що при передозуванні гриб може надавати токсичну дію на печінку людини. Так, він може бути і отруйним, якщо істотно перевищувати рекомендовані виробниками дози. При отруєнні трутовиком нам рекомендують негайно промити шлунок і звернутися за терміновою медичною допомогою.

Не дуже добре впливає на здоров'я ганодерма і для тих, у кого є проблеми з прохідністю кишечника, і спастичні запори. Слід відрізняти їх від атонічних, і пам'ятати, що клітковина будь-якого виду при них не призначається, і тим більше, не повинна прийматися самостійно без призначення лікаря.

Не рекомендується прийом ganoderma особами з розладами харчової поведінки, причому, якими, від вираженої анорексії або булімії, до так званого «емоційного переїдання». У будь-якому випадку, ганодерма тут буде скоріше перешкоджати, чим допомагати в процесі схуднення, і що більш важливо, погіршувати перебіг основного захворювання.

Ганодерма та здоров'я

Гриб продають не тільки для схуднення, як джерело клітковини і глікозидів рослинного походження, його часто пропонують для:

 • очищення печінки. Дійсно, прийом гіркот, до яких відноситься ганодерма, здатний прискорити секрецію жовчі і тим самим поліпшити роботу печінки, але варто пам'ятати, що самостійне застосування ganoderma може завдати шкоди, особливо коли жовчогінні людині заборонені, але він сам про це поки не знає;
 • поліпшення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Тут як і з іншими джерелами клітковини, все дуже неоднозначно. Якщо проблеми викликані саме дефіцитом клітковини в раціоні, то застосування подібних засобів цілком виправдана. Якщо ні — варто лікувати захворювання за профілем і не займатися самолікуванням;
 • поліпшення роботи серцево-судинної системи. Тут варто розуміти, що вплив будь-яких джерел клітковини на серце і судини може оцінюватися лише як опосередкований. По суті, ми покращуємо роботу «головного органу», якщо зменшує холестеринову навантаження, якщо ганодерма дійсно здатна так добре боротися з холестерином, як про це йдеться в її рекламі (насправді, жодної науково обґрунтованої інформації і доказів з цього приводу поки що немає), то вона дійсно корисна для очищення судин і може принести користь, якщо немає — відповідно, вона марна. Але варто уважно вибирати Бади в будь-якому випадку. Деякі добавки з ганодерми для тих, хто худне, можуть містити кофеїн, гуаранін, танін та інші стимулятори. Це не може вважатися корисним для хворих з серцево-судинними захворюваннями, так як підвищує тиск і прискорює частоту серцевих скорочень;
 • поліпшення стану хворих на цукровий діабет. Мабуть, тут мається на увазі простий ефект клітковини. Коли ми вживаємо багато клітковини, ми допомагаємо собі отримати достатньо велику кількість їжі в обсязі з відносно невеликим глікемічним індексом. Це загалом добре для харчування діабетиків. Але варто розуміти, що ні на роботу підшлункової залози, ні на показники рівня цукру крові це не впливає.

Крім того, щоб оцінити вплив на здоров'я конкретного БАДа з ганодерми, потрібно оцінювати його складу. Часто у загальній кількості виявляється купа різних стимуляторів, рослинних екстрактів з потенційною алергенної активністю та інших речовин, які ніяк не покращують здоров'я при захворюваннях нирок, серця і судин.

В цілому ж, ганодерма класичною наукою досліджена мало, а в народній медицині все будується на чиємусь успішному досвіді, а не на науково обґрунтованої інформації, це треба розуміти. Тому перш ніж приймати самостійно Бади для будь-якої мети, має сенс отримати консультацію спеціалістів з медичною освітою та практикою саме в даній сфері.

Відео по темі

Читай також: