Горобина

Між іншим, горобина червона – традиційне жіноче «дерево в російській народній магії. Саме на горобину пов'язували «нитки», бажаючи прив'язати коханої людини до себе, листя цього дерева використовували в численних зіллях, в тому числі і приворотних. Але вся ця окультна практика переросла в дійсно корисні речі. Здавна споживачі «зіль» помітили, що деякі з них бадьорять не тільки на астральному, але й на цілком фізичному рівні. Так люди, ймовірно, і дізналися про цілющі властивості горобини. Сьогодні ягоди, листя і кора цього дерева допомагають людям вирішити безліч повсякденних і дуже важливих завдань.

Корисні властивості горобини червоної

Насамперед, ягода горобини – цінне джерело вітаміну Р. Дуже багато людей страждають від сезонної депресії, настає восени і навесні. Деякі вчені пов'язують це стан з дефіцитом певних вітамінів, зокрема, групи В і Р. Так що вживання цієї гіркої ягоди здатне вирішити ваші проблеми з настроєм.

Ну а від гіркоти горобинової позбутися досить просто – потрібно тільки дочекатися, поки впадуть перші заморозки. З похолоданням ягоди стануть солодкими. Або, якщо ви все-таки купили гірку горобину на ринку або в магазині, просто заморозити її в морозилці і «розтанути». Боятися за вітамінну складову не варто, природа мудра, а горобина – одна з небагатьох дерев, що зберігають вітамінну складову і після «холодового шоку».

Крім вищезгаданих вітамінів, ягода багата вітамінами С, А, Е, тому горобину традиційно вважають «жіночим» деревом, а її ягоди досить корисні при вагітності і підготовки до неї. Плоди багаті пектином, що дозволяє їм вважатися цінним джерелом харчових волокон і хорошим профілактичним засобом від проблем з ШКТ.

Мікроелементи в складі горобини – цинк, мідь, залізо і марганець – виключно важливі для здорового кровотворення і загального тонусу. У народній медицині рекомендують їсти горобину, протерту з медом, по 2 столові ложки перед кожним основним прийомом їжі для профілактики недокрів'я (залізодефіцитної анемії).

Косметологи давно помітили, що ягоди горобини мають омолоджуючий ефект. Причому, як буває з багатьма іншими рослинними компонентами, їх можна вживати у їжу, у складі збалансованого раціону, і в якості сировини для косметичних масок. Омолоджуючий курс зазвичай складається з 10-15 процедур, що проводяться через день. Всі маски наносять на 20-30 хвилин на чисту шкіру обличчя і змивають теплою водою.

  • для жирної шкіри – кашка свіжих ягід горобини, плюс 1-2 краплі лимонного соку, плюс 100 г 9% сиру, 1 столова ложка картопляного крохмалю. Масу іноді потрібно розвести трохи водою, щоб отримати потрібну сметаноподібну консистенцію;
  • для сухої шкіри – кашка свіжих ягід горобини, 2 жовтки, 1 банан, 1 столова ложка оливкової олії;
  • для нормальної шкіри – кашка свіжих ягід горобини, 1 столова ложка 10% сметани, трохи картопляного крохмалю.

Крім того, ягоди горобини їдять в якості профілактичного засобу від застуди – зазвичай у вигляді протертої з цукром «варення холодної варки» по 1 столовій ложці перед сніданком і обідом.

Сік червоної горобини приймають для того, щоб зупинити кровотечі, в тому числі і внутрішні, і нормалізувати кровообіг. Його використовують іноді у вигляді тампонів на рану, або по півсклянки всередину. Полощуть соком, змішаним у пропорції 1 до 1 з відваром ромашки рота при ангіні, стоматитах і гінгівітах.

Шкода горобини червоної

Велика кількість пектину в цій ягоді цілком здатне викликати розлад шлунка, і навіть справжню діарею, особливо у людей, які не звикли до вживання великих кількостей фруктів і овочів. Тому вводити ягоду в раціон слід обережно, не використовуючи відразу повну «дозування», рекомендовану в різноманітних народних рецептах.

Завдяки своїй великій біологічної активності, ягоди горобини можуть викликати численні реакції, небажані для кардіологічних хворих. Тому їх часто забороняють при гіпертонії та ішемії, принаймні, в свіжому вигляді і великій кількості.

Сучасна медицина не рекомендує застосування соку горобини на відкриту рану. Все-таки його виробництво і нанесення не можуть бути повністю стерильним процесом, і в умовах, коли вони доступні, доцільно використовувати медичні антисептики. Ну а стоматологи радять з обережністю ставитися до полоскання порожнини рота при стоматиті та гінгівіті і в цілому «воліють» консервативне лікування та хімічні антисептики.

Щільний вітамінно-мінеральний склад часто служить провокатором різних форм алергічних реакцій. Крім того, сік горобини, як засіб, що прискорює травлення і підвищує кислотність шлункового соку, не рекомендується при кислотному рефлюксі, гастриті з підвищеною кислотністю шлункового соку, і в «компанії» з цитрусовими і яблучним соком.

Читай також: