Грецька дієта

Різноманітні медичні дослідження показують, що жителі Середземномор'я набагато рідше за інших страждають від онкологічних, серцево-судинних захворювань і ожиріння. Як стверджують дієтологи, причина – у своєрідному харчуванні, відмінному від звичного нам. Ця система живлення отримала назву грецької дієти.

Грецька дієта дозволяє безпечно позбутися від зайвої ваги, вона дуже корисна для здоров'я в цілому. Але це саме система живлення, а не дієта для досягнення швидкого схуднення. Грецька дієта ідеально підійде для тих, хто хоче бути струнким все життя і готовий для цього стежити за своїм раціоном.

Правила грецької дієти

Основне правило грецької дієти – поділ продуктів на групи. У першу групу входять продукти, які необхідно вживати щодня. Другу складають продукти, які треба їсти 1-4 раз в тиждень. І в третій групі – продукти, які повинні з'являтися на столі 1-3 рази на місяць.

1 група (щоденно):

– макарони, хліб (краще чорний або з цільного зерна);
– злаки (краще бурий рис);
– бобові (горох, квасоля);
– різні овочі (картопля, морква, баклажани тощо);
– всі можливі фрукти;
– горіхи, насіння соняшника, гарбуза;
– кілька ложок оливкової олії першого віджиму;
– молоко, нежирний йогурт, сир;
– сухе вино (переважно червоне) – для чоловіків 3 келиха, для жінок – 2.

Крім того, щодня необхідно випивати не менше 8 склянок чистої питної води.

2 група (щотижня):

– різна риба, морепродукти (за тиждень 4 рази);
– яйця (2-4 рази на тиждень);
– солодощі (у невеликій кількості, краще темний шоколад, мед).

3 група (щомісячно):

– птиця, м'ясо (нежирне філе свинини, яловичина, кролик, індичка, курча).

Меню грецької дієти

Сніданок

На думку дієтологів, їжа, з'їдена до полудня, засвоюється організмом повністю, не відкладаючись у вигляді жирового запасу. Тому на сніданок можна їсти все, що завгодно. І саме сніданок може включати в себе вуглеводну їжу. Це злаки, хліб, макарони, солодощі.

Обід, вечеря

Завдання обіду і вечері – забезпечити організм необхідними вітамінами і мінералами. Тому до цих столу ідеальні свіжі, варені або тушковані овочі, доповнені рибними і м'ясними стравами.

Перекуси

Для перекусів використовуйте фрукти, ягоди. Жири бажано вживати у вигляді горіхів, авокадо і рослинної (оливкової) олії. Вживання солі і цукру треба гранично обмежити.
Як видно з раціону, грецька дієта приблизно на 60% складається з вуглеводів, на 30% – з жирів і лише на 10% з білкової їжі. Використовуючи грецьку дієту, ви навряд чи скинете більше, ніж 2 кг за тиждень, але це буде безпечне і стабільне зниження ваги.

Важливо: перш ніж сісти на грецьку дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: