Хрін

Хрін вважається однією з найпоширеніших культур у Середній смузі Росії. Його можна зустріти практично на кожній присадибній ділянці. Так і у догляді він не особливо примхливий. Хрін належить до сімейства капустяних або хрестоцвітих. До споріднених йому культурам також зараховують редис, крос-салат і всім відому гірчицю. Про користь і про шкоду хрону розмови велися ще в стародавні часи. Вже стародавні греки, римляни і єгиптяни сперечалися з цього питання. Приблизно п'ятнадцять століть тому греки почали використовувати цей овоч як гострої приправи до страв. На їхню думку, основна користь хрону полягала в тому, що він не тільки збуджував апетит після довгого робочого дня, але і суттєво збільшував життєву силу. Тобто хрін допомагав після тривалих хвороб, активізував тонус і силу організму.

Корисні властивості хрону

Всім без винятку відомо, що головна користь цієї гострої приправи криється в містяться в ній ефірних маслах. Ці масла мають, насамперед, антисептичними властивостями і саме тому роблять позитивний вплив на весь організм. Наявність фітонцидів вважається відмінним протидією бактеріям. Як відомо, хрін виділяє деяку кількість летких речовин. Ці речовини являють собою антибіотик рослинного походження, дія якого спрямована на боротьбу з мікробами і паразитами. Дана властивість хрону широко використовується у боротьбі з бактеріями, що викликають інфекційні захворювання.

Також хрін корисний завдяки великій кількості вітамінів, а саме С, РР, Ст. Вчені вже давно довели той факт, що в хроні кількість вітаміну С значно вище в порівнянні з лимоном і лаймом. У складі хрону міститься також велика кількість різноманітних мікроелементів, які підтримують життєдіяльність організму людини. До них відносяться: натрій, калій, сірка, залізо, фосфор і багато інших.

У хроні міститься деяка кількість вуглеводів і природно азотних речовин. Також він корисний завдяки високому вмісту крохмалю, жирів і цукру. Клітковина і каротин не тільки являють собою будівельний матеріал для всіх клітин, але і допомагають втамувати голод на деякий час. Справа в тому, що багато жінок, які хочуть схуднути, використовують у своєму раціоні велику кількість продуктів, що містять клітковину. Також сюди відноситься і сама клітковина в чистому вигляді. Однак, тепер стає зрозуміло, що не варто живити організм хімією, достатньо лише додавати в страви деяку кількість хрону.

Шкода хрону

Слід розуміти, що у хрону є як корисні властивості, так і шкідливі. Наприклад, якщо у людини спостерігаються хвороби нирок або органів травного тракту, настійно рекомендується вживати якомога менше хрону, а краще відмовитися від нього зовсім. Хрін також протипоказаний жінкам, які знаходяться в цікавому положенні або в період лактації. Крім того, практично кожен з нас знає, що вживання будь-якого гострого продукту (не тільки хрону) веде до помітного збільшення артеріального тиску. В деяких випадках можливі кровотечі.

Зовсім недавно вчені підтвердили інформацію про те, що користь хрону зберігається лише протягом одного тижня. Тобто тільки протягом цього часу в ньому є корисні вітаміни та мікроелементи. По закінченні тижня, хрін стає звичайним гострим овочем, який подають як прянощі до столу. Саме тому багато фахівців рекомендують займатися заготовками з хрону самостійно, щоб уникнути подібних помилок. Купуючи хрін в магазині, ви не можете бути повністю впевнені про терміни його реалізації, тобто при купівлі ви можете придбати звичайну приправу без особливих цілющих властивостей.

Читай також: