Хронодиета

Феномен під назвою «Хронодиета» відображає людську любов до різних загадок і таємниць. Як це я поправляюсь, адже їм ті ж сири, яйця, каші, що й сусід, але у нього прес, а у мене «плюшка»? Мабуть, вся справа в якихось секретних механізмах. А тепер дайте запитувачу пару ідей таких механізмів, і ура, ви продали йому що завгодно. Даний парадокс мислення добре розумів французький лікар А. Делабо. Він і написав книжку про хронодиету. Так, вам не потрібно вважати, на варто і думати про зважуванні продуктів (точніше, зважите один раз і запам'ятайте обсяг, і все), і можна продовжувати харчуватися як сусід. І прес у вас буде, і стегна, і все, що захочете. Адже тепер ви подстроитесь під біоритми власного організму і зможете схуднути без зусиль.

Опис хронодиеты

Раціон досить строгий, і кількість сирів, яєць та інших каш у ньому розписано. Це якщо брати оригінальну хронодиету Делабо. Тут будь-який допитливий розум вже здогадався щодо того, чому вона працює. Та тому самому, що яєць буде пара, сиру — 40 г, а порція м'яса не буде нагадувати мрію американського далекобійника, яка кермо вантажівки закриває в процесі їжі.

Зате неабияку частину свого оповідання Делабо присвячує власним дослідженням на тему того, які саме ферменти і коли виробляються в організмі. І як оптимізувати перетравлення їжі. Здорово, але повне засвоєння макронутрієнтів з їжі, взагалі-то, мало пов'язане з механізмами набору ваги. Відомо ж, що ми поправляємось при надлишку енергії. А якщо, вибачте, надто багато є при заданих вище умовах, нічого крім зайвої ваги не вийде.

Як не переїдати? Беремо свій власний зріст, та віднімаємо від нього 40 умовних одиниць. Отримуємо кількість білкових і вуглеводних страв у грамах. Причому стільки білка нам можна на вечерю. А на обід — свій ріст плюс 100 максимум. Зазвичай фанати дієти їдять менше білка. Салати, до щастя можна їсти без обмежень. Так що якщо у вас зростання начебто 160 см, особливо ви не разгуляетесь на харчовому терені. Уявляєте собі, як виглядають 120 г вареної гречки? Ну, це 4 столові ложки з гіркою. Приємної подорожі в часі, так сказати.

Меню хронодиеты Делабо

Отже, кількість м'яса і вуглеводів ви вирахували. Стільки ж слід є і яєць. А ось сири обмежуються хрестоматійними 30 г, якщо ви невеликого, до 170 см, зростання, і цілими 40 г, якщо вище. Чому так багато місця приділяється сирів? Так просто книжка написана для французького споживача, а сир в тій країні — як у нас сир. Періодично «самий головний ворог, хто худне, і головний продукт, від якого всіх заливає».

Отже, як тільки ми прокинулися, треба поснідати. Адже в цей час в організмі виробився фермент, який відповідає за переварювання жирів. Раптово, ліпаза чудово виробляється і в інший час, але лікар сказав вам є, от і не викаблучуйтесь. Є треба яйця, сир, або курячу грудку з авокадо. Загалом все, що містить білок і жир одночасно. Снідати треба з 6 до 9 ранку, добре, хоч вставати заради першого прийому їжі ні світ, ні зоря ніхто не змушує.

А як же хлібець, без якого ніхто і ніколи не в змозі проковтнути яєчню? Залиште ворогові. Хліб, вівсяна каша, солодка здоба під забороною. Чомусь всі джерела вуглеводів купкою потрапили в категорію «підвищують рівень цукру крові і шкідливі». Технічно, якщо ви тренуєтеся вранці, цей самий підвищений рівень цукру крові — запорука нормального відновлення, але хто в такі тонкощі-то поглиблюється. Модно нині у всіх проблемах звинувачувати роботу інсуліну, давайте звинувачувати, благо це теж відмінно продає. Люди роками їли каші та хліб на сніданок, тому, що це просто. Скажіть їм, що саме від цього вони і товстіють, і вони почнуть звинувачувати себе і свої погані звички укупі з неосвіченістю. А ніщо так добре не продає, як бажання стати краще в зв'язці з почуттям провини.

Обід слід з'їсти з 12 до 14 годин. Чудово, у нас як раз перерву. В різних джерелах, так і в оригіналі дієти теж, рекомендують з'їсти джерело білка і крохмалистих вуглеводів. Правда, в список джерел білка потрапили і «класика» начебто курячих грудок з білою рибою,і, раптово, баранина, яка, як відомо в екстра-знежиреному вигляді не зустрічається. Значить, тваринні жири теж можна? А як бути з втекла після закінчення ранкових годин ліпазою? Не зрозуміло виходить, пані та панове. На вуглеводи у нас гречка, рис, горох та нічого особливого. Формат — каша на воді, десерт — ворогові.

З 16 до 17 настає час полуденку. Нібито, в цей час найкраще засвоюються вуглеводи, прості, тому і рекомендують з'їсти шоколад, фрукти або сухофрукти. Це, до речі, зручно, якщо ви тренуєтеся ввечері. Можна і перебити голод і відпрацювати інтенсивніше.

Вечеряти слід з 18 до 20 годин, нежирної рибою, м'ясом, овочами, і овочевим салатом.

А тепер давайте рахувати. Скільки порцій вуглеводів можна страждальцю на хронодиете? Звичайно ж, не більше двох! А якщо врахувати, що для більшості людей ця сама порція складних вуглеводів буде менше 150 г каші у відварному вигляді, ми отримуємо класичну низкоуглеводку, замасковану купою різних добропорядних тверджень і міркувань.

Якщо читати самого Делабо, відверто замучишся продиратися крізь околомедицинские міркування про ферменти. А насправді ось воно як виявляється — не більше 120 г вуглеводів на добу (більше там не вийде, навіть якщо кожен прийом їжі заїдати картоплею з сирком), близько 140 г (за найоптимістичнішими розкладів, якщо порції м'яса і риби все ж не 120 г) білка і близько 60 г жирів. Розкладка сильно нагадує те, що ми маємо на будь низкоуглеводной дієті від кето до околободибилдерских «сушок».

Натомість 90% російських джерел по дієті в стилі «хроно» міркують про те, яка вона чудова і збалансована.

Відгуки про хронодиете

Не дивуйтеся, це працює і це краще, ніж велика частина доморощених дієт в стилі «грудки і листки зелені». Тут, хоча б одна порція складних вуглеводів є, а значить, не буде таких мук з кишечником, як на «домашніх варіантах сушки». І фрукти теж можна, значить, вибачте, не з'їде дах від відсутності солодкого. А як вам чудова порція 270 г м'яса або риби на обід? Варто зауважити, що більшість авторів відгуків про даному раціоні стільки не їли. А скільки? Максимум 200. А це дуже помірна порція для людини, звиклої дозувати їжу «по-столовски».

Так що відгуки в нас суто позитивні. Правда, якщо їх читати уважно, можна знайти людей, які сумніваються в «хронології» і помічають, що дієта відчувається як і будь-низькокалорійний низковуглеводний план подібного формату. Тільки на «будь-якому» можна харчуватися в звичному стилі, а на цьому — тільки так, як написано. Багато хто відзначає, що складно вштовхнути в себе з ранку яєчню з шинкою, і немає ніякого бажання жувати ввечері білу рибу з огірком. Але це витрати. За місяць на «цьому» скидають до 7 кг, це якщо вага зайвий був. Якщо не було — близько 3-4 кг.

Результати хронодиеты

А ось результати такого плану в довгостроковій перспективі можуть бути неоднозначними. Для людей, легко перенимающих харчові звички, це може бути справжньою знахідкою. Ви їсте, помірні порції, їжа різноманітна, чого ще щось? Проблеми починаються зазвичай в поїздках, і при серйозних заняттях фітнесом. Все ж для фізично активної людини ціла одна порція складних вуглеводів на добу — це, м'яко кажучи, замало. Тут можуть і напади голоду початися, і що-небудь ще гірше. Загалом-то, ця дієта нічим не гірше інших новітніх віянь типу «дієт для розкрутки метаболізму». Людям відверто набридли зануди зі своїми калоріями і БЖУ. І якщо можна пояснити редукцію першого і збалансування другого чим завгодно, крім математики, вони з радістю куплять вашу дієту.

Читай також: