Хурма

Король або королева фруктів – так найчастіше називають хурму. Помаранчеві плоди з'являються на наших прилавках в кінці жовтня і залишаються з нами більшу частину холодного часу року. Цей фрукт походить з Китаю, тому іноді його називають «китайський персик». У нашій країні поширені шоколадна, японська, кавказька та середньоазіатська хурма. Цей плід – відмінний помічник всім тим, хто хоче харчуватися збалансовано, отримувати більшу частину вітамінів і мінеральних речовин з натуральних джерел, залишатися бадьорими і не набирати вагу. Цей фрукт містить йод, марганець, магній, вітамін А, С, Е і фруктові олігосахариди.

Корисні властивості хурми

Користь хурми обумовлена високим вмістом вітамінів. Так звана шоколадна хурма або корольок – чемпіон серед фруктів за змістом марганцю. Цього мікроелемента зазвичай не вистачає в харчуванні жителів середньої смуги, адже здебільшого, він міститься тільки в морепродуктах. Тому хурму рекомендують включати в раціон тим, хто лікується від захворювань нервової системи або переживає депресію.

Велика кількість заліза допомагає позитивно впливати на вироблення червоних кров'яних тілець. Цей фрукт слід їсти тим, хто лікується від залізодефіцитної анемії або знаходиться в групі ризику по даному захворюванню. Поряд з курагою, хурма є відмінним джерелом калію і корисних цукрів. Це допомагає їй залишатися незамінним фруктом для тих, у кого є захворювання серцево-судинної системи. Ви можете з'їдати 100 г фрукта (одна маленька хурма), щоб отримати денну порцію харчування для серцевого м'яза.

Хурму потрібно включати в свій раціон і тим, хто займається силовими тренуваннями регулярно, або просто прагне схуднути. Цей фрукт воістину унікальний – він містить таку кількість олигосахаров, яке здатне повністю подавити прагнення людини до солодкого, але в той же час, не підвищити рівень цукру крові і не викликати «вовчий» апетит.

Хурму рекомендують тим, хто відновлюється після опіків або шкірних захворювань. Унікальне поєднання калію, заліза і вітаміну А робить її природним «прискорювачем» обмінних процесів в шкірі і хорошим відновлюючим засобом. Крім того, цей фрукт рекомендують усім, хто прагне, як можна довше зберегти молодість.

Особливу увагу слід звернути на цей фрукт і тим, хто страждає захворюваннями щитовидної залози. Серед різноманіття сортів хурми завжди можна знайти той, який особливо багатий йодом, необхідним для правильної роботи.

Шкода хурми

Сам по собі цей продукт харчування не шкідливий. Просто його не слід вживати при деяких захворюваннях. Лікарі зазвичай не радять їсти хурму діабетикам, особливо тим, у кого цукровий діабет другого типу. Це пов'язано з тим, що кількість цукрів у хурмі все-таки занадто велике для людини, яка вже має дане захворювання. Не радять їсти її і тим, хто має захворювання нирок і сечового міхура на стадії загострення. Хурма здатна викликати часте сечовипускання, що не дуже добре позначається на видільної системі хворих. Не рекомендується вживати хурму тим, у кого є кишкова непрохідність. Особливо слід уникати в'язких сортів. Крім того, даний фрукт абсолютно не поєднується з молоком, що слід враховувати, складаючи раціон на день.

Відомості ж про «білих волосках», які буквально збираються в грудку і закупорюють шлунково-кишковий тракт медичною наукою не підтверджені. Лікарі вважають, що їсти хурму можна, особливо якщо у вас немає протипоказань, і ні до якої «закупорки» ШКТ цей фрукт не веде.

Читай також: