Хурмовая дієта

Хурмовая дієта для схуднення існує в декількох варіантах. Незважаючи на те, що хурма в нашій країні продається нерегулярно, дієта придбала велику популярність. Справа в тому, що вживання цього фрукта дозволяє «вбити двох зайців» – знизити апетит за рахунок великої кількості клітковини і солодкого в'яжучого смаку, і зменшити калорійність харчування за рахунок зміни її складу, збагачення фруктами і клітковиною. Для більшості дієт радять використовувати хурму сорту «корольок» як найбільш м'яку за смаком. В принципі, хімічний склад «королька» і «факела» мало чим відрізняється, тому орієнтуйтеся на якість і стиглість плодів. Незріла хурма може спровокувати різноманітні розлади травлення від проносів до запорів, залежно від індивідуальної реакції на фрукти.

Хурмовая дієта — перший варіант

Ця дієта розрахована на 1 тиждень і експлуатує популярний рада «замінити сніданок фруктами». В цьому випадку, в ролі останніх виступають 2-3 середньої величини хурми. Ось як працюють такі стратегії:

* Перш за все, фрукти на сніданок стимулюють перистальтику, і організм починає активно позбавлятися від продуктів власної життєдіяльності», за рахунок цього вага знижується досить різко, буквально в перші 2 дні дієти, але до жировим відкладенням, на жаль, результат відношення не має;

* Фрукти можуть зіграти злий жарт з любителями легких сніданків – якщо ви швидко засвоюєте вуглеводи, до обіду почуття голоду стане нестерпним. Таким людям краще розділити приписаний дієтою обід на 2 рівноцінні порції, і з'їсти одну з них годин в 12, а другу – приблизно у 15 годин;

* Якщо ви любите запивати свій сніданок гарячою кавою, особливо сподіватися на «вітамінний заряд» не варто – гарячий кофеиносодержащий напій порушує засвоєння вітамінів А, С, Е, В1 і В2, та таких мікроелементів, як залізо і кальцій. Постарайтеся «рознести» трапезу і кави як мінімум на 30 хвилин.

Скажемо по секрету, вага на цій дієті знижується саме за рахунок «очисного ефекту і зменшення калорійності, так що якщо ви не знайдете хурму, можете їсти хоч яблука і апельсини, головне, щоб сніданок складався з одного виду фруктів.

Тижневе меню:

Сніданок: 2 фрукта.

Обід: 1 варене яйце, 200 г сиру 0%, якщо ви ділите обід на 2 частини, спочатку їжте яйце.

Вечеря: 200 г тушкованих овочів, особливо капусти, моркви і кабачків, а не картоплі, квасолі та буряків. 1-2 тонких житніх хлібця.

Перекуси цією дієтою не передбачені, можна пити чисту воду, чай і кава без цукру.

Хурмовая дієта — другий варіант

В даному варіанті замінювати належить не сніданок, а вечеря. Це не позбавлене раціонального зерна, особливо якщо ви тренуєтеся після обіду або вранці. Хурма містить багато фруктози, яка негайно запасається в якості глікогену, якщо ви не займаєтеся ввечері. Варто провести кардиотренировку, весь цей запас йде, і вночі тіло спалює жир. Ранкове заняття також спалює «резервне паливо», але буде менш ефективним і показано тим, хто тільки почав знижувати вагу з хурмою, і поки що має велику добову потребу в калоріях.

Протягом тижня повторюйте наступне меню:

Сніданок: 125 г курячої грудинки, 200 г капустяного салату, житній сухар.

Обід: овочевий суп, заправлений знежиреним йогуртом, житні сухарики.

Вечеря: 1-2 хурми.

Якщо вага йде повільно, влаштовуйте додатково розвантажувальні дні на хурмі 1-2 рази в тиждень. Втім, деякі описи дієти стверджують, що це обов'язково. У будь-якому випадку, майте на увазі, що ця дієта – не панацея, і вам доведеться якось вчитися правильно харчуватися на постійній основі, коли вона закінчиться.

Важливо: перш ніж сісти на хурмовую дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: