Калорійність кавуна

Корисні властивості кавуна дійсно величезні. Смачна баштанна культура не тільки допомагає втамувати спрагу і поповнити гликогеновые депо, але і служить для вирішення різних завдань в народній медицині. Ви можете прочитати воістину дивовижні речі про кавуни. Ось хто-то зцілився від каменів і піску в нирках, а ось інший чоловік схуд на 10-12 кг, поїдаючи рожеву солодку м'якоть. А ось вже і інші новини — ціла сім'я отруїлася арбуром так, що потрапила в лікарню у важкому стані. А ось хто-то успішно додав кілограмчиків так 5-6 на кавуновій дієті. Хоча мета була кардинально протилежною. Як і з будь-яким іншим видом їжі, з кавуном повинні працювати правила помірності і якості. Вони допоможуть витягти з цього сезонного продукту тільки користь.

Корисні властивості кавуна для здоров'я

Кавун містить антиоксиданти, вітамін С, макро і мікроелементи, корисний фруктовий цукор (фруктозу). Вживання кавуна сприяє очищенню організму, зміцнює імунітет і зір. Допомагає знизити ймовірність розвитку онкологічних захворювань.

Кавун чудово очищає нирки, суглоби, печінку від накопичених шкідливих речовин і солей. Ця ягода втамовує спрагу, виводить зайву рідину з організму, допомагає йому впоратися з вірусами. У кавуні міститься багато магнію, який покращує роботу серцево-судинної системи. Солодкий кавун – прекрасний антидепресант, підвищує вміст серотоніну в крові і сприяє гарному настрою.

У жаркий час року кавун оберігає організм від зневоднення і чудово освіжає. Підходить цей фрукт як натуральна заміна засобів від зневоднення для людей, що займаються важкою фізичною працею на сонці.

А ось як джерело вітамінів кавун програє іншим ягодам. Мабуть, справа в розмірі плоду. Та ж смородина багатшими антиоксидантами, ніж кавун, але з-за великого розміру порцій його вживання зазвичай допомагає вирішити масу проблем.

У народній медицині сік кавуна п'ють при сечокам'яній хворобі, використовують як сечогінний для хворих з підвищеним артеріальним тиском, щоб швидко збити і застосовують в якості спеціалізованого джерела фруктового цукру в ситуаціях, коли від голоду людина може втратити свідомість.

Відомі і косметичні маски зволожуючого формату з м'якоті кавуна. Так, рожеву м'якоть наносять на обличчя і залишають там на деякий час, а потім змивають водою.

Не варто купувати кавуни з землі, в місцях стихійної торгівлі, швидше за все, ягоди є забракованными і не підходять пишу. Не купуйте кавуни з тріщинами і надрізами – так можна підхопити бактеріальну інфекцію. Поцікавтеся у продавця про наявність санітарної книжки і сертифіката на товар.

А ось кілька простих фактів про баштанних, які допоможуть вибрати корисний продукт:

1. Кавуни варто вживати в їжу в сезон їх природного дозрівання – кінець літа і початок осені. Так менше ризик потрапити на нашпиговані хімією ягоди.

2. Купуйте кавуни тільки в спеціально відведених місцях.

3. Справжній кавун – зрілий і не нашпигований хімією – важить 4-5 кг. Не варто ризикувати, вибираючи особливо великі або дрібні екземпляри. Виняток – кавуни сорту вогник (вони можуть бути розміром з кулак, як правило, на ринках не представлені) і південні сорти з нормальною вагою близько 10 кг. Такі великі кавуни везуться здалеку (в наших широтах вони не ростуть) і можуть бути оброблені хімією.

4. Стиглий кавун має помаранчевий або жовтий бочок і сухий хвостик.

5. Кірка стиглого кавуна блищить і тверда.

6. Смужки максимально контрастні.

Кавун і його користь для схуднення

Завдяки здатності виводити все зайве, ця ягода допомагає справлятися із зайвою вагою комфортно і безпечно. Крім того, 23 кавунових калорії — це мізер, нехай навіть і всі вони приходять до нас з вуглеводів. Кавуни показано як компонент раціонального харчування для зниження ваги.

А ось дієта на одних кавунах може бути шкідливою для здоров'я і може сприяти суворо протилежного ефекту, спорадическому набору ваги. Дієта не містить необхідне людині кількість білка і тому викликає зменшення м'язової маси і уповільнення метаболізму в більшій мірі, ніж схуднення за рахунок жирового прошарку. Вона також може сприяти розвитку порушень харчової поведінки і викликає більш ймовірний зрив, ніж звичайне гипокалорийное харчування, тому застосовувати монодієту на кавуні довше 1 денному не стоїть.

Шкода кавуна та протипоказання

Зазвичай кажуть, що, кавун не слід вживати дітям до 2-х років і вагітним жінкам. Останнє, до речі, спірно. Деякі джерела стверджують, що під час вагітності нічого поганого з організмом не станеться, якщо жінка з'їсть помірну порцію кавуна. Дитячий організм не може впоратися з цією ягодою, а вагітним його забороняють, так як переїдання може викликати набряки і підвищення тиску. Категорично протипоказаний кавун людям, що мають камені в нирках. Сильну сечогінну дію ягоди може спровокувати рух каменів і закупорку сечового каналу. При колітах і проносі від кавуна так само варто відмовитися. Це суперечить рекомендаціям народної медицини, яка буквально радить пити кавуновий сік при відповідних проблеми зі здоров'ям.

Сучасна технологія вирощування даної ягоди передбачає застосування великої кількості нітратних добрив. Нітрати накопичуються в кавуновій м'якоті і під дією хімічних процесів дозрівання всередині ягоди і сонячного світла можуть перетворитися в нітрити. Цей же процес відбувається і в шлунково-кишковому тракті.

Нітрити викликають важкі отруєння. Підвищення температури, головні болі, ломота у всьому тілі, слабість, болі в животі, пронос і блювання, у тяжких випадках – втрата свідомості і настання коми – все це симптоми отруєння нітритами. В цьому випадку потрібно зробити промивання шлунка, прийняти сорбенти і звернутися за медичною допомогою. Крім того, скупчення нитритных сполук в організмі може викликати онкологічні захворювання.

Калорійність і хімічний склад кавуна

М'якоть кавуна в залежності від цукристості і сорту містить від 19 до 24 ккал, всі вони відбуваються з вуглеводів, жирів і білків в м'якоті немає, можливі лише їх сліди. Кавун є джерелом фруктози, магнію, вітаміну С. А ось кавунова кісточка багата білком, і містить навіть у невеликих кількостях ненасичені жири.

Читай також: