Калорійність сухофруктів

Зазвичай стверджують, що калорійність сухофруктів — висока. Насправді, це не так. Вся справа — в розмірі порцій. Асоціація дієтологів США затвердила, що для цього корисного продукту цілком досить скромного, 30-грамового прийому їжі. Саме стільки сушених фруктів та ягід буде містити менше 100 ккал, і саме стільки цілком згодиться для здорового перекусу, в якості добавки до каші чи молочним продуктам, або в якості заміни солодощів до чаю. Вітчизняна офіційна дієтологія все ніяк не затвердить норми стандартних порцій, чому немало сприяє різночитання в розумінні предмета, тому більшість практиків, що складають раціони «по калоріях» керуються нормами ПЕКЛА. Майже завжди калорійність 100 г продуктів даної групи — вище 200 ккал, і велика порція, швидше, буде «тягнути» на повноцінний обід або сніданок і, в силу особливостей хімічного складу і поживної цінності — не бути такими. Загалом, сухофрукти харчування для схуднення — продукт, який необхідно дозувати.

Звідки береться калорійність сухофруктів

Хоча радикальні джерела стверджують, що схуднути можна, поїдаючи що завгодно, і лягаючи в невелике, менше, ніж добова потреба в енергії, кількість калорій, на практиці це часто буває не так.

Розберемося з сухофруктами «в цифрах»:

  • самі калорійні — хурма, сушений банан, сушений і зацукрований імбир, персики і груші, а також популярні нині годжі. Вони містять більше 240 ккал на 100 г, але, зазвичай не більше 320 ккал. Серйозно і з точними цифрами обговорювати калорійність сухофруктів досить складно. Все залежить від способу їх приготування. Скажімо, груші можна висушити дегидраторе при температурі 50 градусів Цельсія, ніжно перевертаючи, і пересипати в паперові пакетики, щоб уникнути склеювання скибочок. А можна просто уварити в цукровому сиропі і потім досушити в духовці, поклавши потім не пропускають повітря пластикові пакети. В обох випадках ви отримаєте абсолютно різна кількість поживних речовин на 100 р. Варіння в цукровому сиропі додає, в середньому 50 ккал на 100 г, а зберігання в герметичній тарі сприяє злипанню фруктів, спрессовке, і ще більшого збільшення «калорійною навантаження». Крім того, зварені в цукрі груші, персики, і хурма більше важать за рахунок маси цукрового сиропу. А отже — в рекомендованої порції буде більше калорій;
  • трохи менш калорійні сухофрукти — це чорнослив, сушена смородина, яблука, ананаси без цукрового просочення, журавлина, малина, та курага з урюком. Вони зазвичай укладаються в діапазон до 240 ккал.

В «польових умовах» не використовуйте табличні значення з інтернету, вони можуть не відповідати дійсності. Намагайтеся вважати свої калорії, узгоджуючи з інформацією не упаковці. І якщо там стоїть щось на кшталт «200 ккал», і слово «цукор» у складі компонентів, або «сироп» там же або в назві продукту — сміливо додавайте ще 50 ккал.

У країнах активного вживання сухофруктів (Середня Азія) вважають, до речі, що найбільш корисні плоди висихають прямо на гілці, і є для зміцнення здоров'я, за можливості, варто тільки їх.

Переважна більшість сухофруктів — джерело переважно вуглеводів.

Виняток становлять годжі, вони містять також білки і жири.

Як включати сухофрукти в дієтичне харчування для схуднення

У часи, коли зі свіжими продуктами взимку були проблеми, сухофрукти служили одним з натуральних способів зберігання плодової продукції на зиму. Спосіб, до речі, більш вигідний, ніж консервування з гарячими сиропами. Правильна сушка дозволяє зберегти більше вітамінів і мікроелементів. В'ялені на сонці або в спеціальних дегидраторах сухофрукти майже повторюють за вітамінно-мінеральному складу свіжі плоди.

Сьогодні вже груші, яблука і банани ми точно можемо купити в будь-який час року. Варто замінювати ці плоди сушені? Є кілька точок зору. Одні фахівці вважають, що органічні сухофрукти, вироблені в регіоні проживання людини, і збережені правильно, в ідеальних умовах, містять більше вітамінів, ніж продукція з супермаркету, завезена здалеку і збережена іноді з порушеннями. Інші вважають, що втрата вітамінів більш значна при сушінні і зберіганні, і в підсумку, сухофрукти являють собою «цукерочки», а не повноцінний аналог фруктів. Ну а треті вважають, що все відносно — можна виварити фрукти в цукрі і назвати продукт гордо «сухофрукти». У деяких країнах (Туреччина, наприклад), можна ще й не написати про це на упаковці, надавши споживачеві право здогадатися самому, за смаком, мабуть. Можна везти нещасні яблука в такому контейнері, що вони будуть зберігати потім форму тільки завдяки воскованию. А можна дбайливо зберігати їх, переклавши органічними матеріалами в рідному погребі. Загалом, все відносно, і їсти можна все. Тільки якщо ви худнете, все одно у вас майже немає шансів отримати всі необхідні вітаміни і мінерали з їжею, і рішення приймати варто, не почитавши список вітамінів, а подивившись на калорійність.

Як правильно їсти сухофрукти, якщо худнеш? Припустимо, ви їх просто не любите і тому вирішили їсти. Тоді слід засвоїти прості правила:

  • такі продукти не едятся «горсточками», «жменьками» і «штучками». Зазвичай народні способи дозування їжі створюють лише ілюзію контролю. Жменьки і гнучкість пальців в усіх, знаєте, різні...Тому сухофрукти, щоб їсти на дієті, треба попередньо зважити. Робиться це просто — купуєте, наприклад, кіло кураги, берете паперові пакети і розвішуєте по 30 г відразу після покупки. Все це можна зберігати тривалий час, і при необхідності перекусити, просто брати пакетик;
  • у деяких людей зустрічається непереносимість сухофруктів. Зазвичай вона виглядає як розлад ШКТ — здуття живота, діарея, проблеми з переварюванням іншої їжі. Це не ознаки того, що організм очищається від корисних фруктиков, а, як правило, свідчення того, що щось не в порядку з мікрофлорою кишечника. Ну, а щоб зовсім відмовитися від ворожіння над медкартой, краще з такими симптомами, все-таки, піти до лікаря, а не на форуми і сайти;
  • в інших зустрічається, вибачте за прозу, «фруктовий жор». Зазвичай дієтологи радять виключити зовсім те, що ви не можете дозувати, хоча б на час активного схуднення. А психологи чекають нас з такими проблемами до себе, адже вони впевнені, що способом «фруктового жора» ми заедаем якісь проблеми, а зовсім не ласуємо солоденьким;
  • до речі, про солоденькому — у деяких людей воно провокує апетит. Тому їм радять не їсти сухофрукти окремим прийомом, а додавати, наприклад, в сир або кашу.

І найголовніше правило — не забувайте мити те, що ви купили навіть у невеликій фасування, і обов'язково дайте воді стекти, перш ніж їсти сухофрукти.

Прочитайте корисну інформацію про сухофруктах:

Фініки
Ізюм
Чорнослив
Курага
Інжир

Відео по темі

Читай також: