Калорійність цукру

Зазвичай при слові «цукор» в голові людини виникає асоціація «шкідливо». Між тим, цим словом називають всі прості вуглеводи, в тому числі і так улюблену провідними ЗСЖ людьми фруктозу. Якщо дотримуватися термінології цукром варто іменувати лише сахарозу. Це простий вуглевод, майже миттєво засвоюється в організмі людини, що сприяє швидкому підвищенню рівня глюкози в крові. Цукор – один з найбільш швидких і доступних джерел енергії. Кухні майже всіх народів світу включають його в себе. Зазвичай цукор вважають дуже шкідливим. Насправді шкідливо не саме по собі це речовина, а його надмірна кількість. Більше того, такі корисні фрукти та інша высокофруктозная продукція за підсумком дає майже такі ж молекули глюкози. Загалом, панічно боятися цукру не варто, а ось контролювати його вживання – цілком.

Корисні властивості цукру

Є думка більшості, що цукор необхідний для мозку. Насправді ж мозок потребує глюкози. А джерела глюкози – сухофрукти, мед, свіжі фрукти. Потреба в цукрі підвищується, якщо цих продуктів поруч немає. Варто зауважити, що найбільший орган людини може харчуватися і за рахунок метаболізму кетонових тіл при низьковуглеводній дієті. Так що якщо відмовитеся від солодкого чаю або коли, смерть мозку вам не загрожує. Інша справа, це може вплинути на настрій і тонус, адже більшість людей звикло до цукру як до простого джерела енергії.

До речі, деякі фахівці з фітнесу вважають, що для людини, яка ніяк не може набрати м'язову масу і втрачає енергію під час занадто тривалих силових тренувань кращий енергетик – це вода з цукром. Швидкі вуглеводи дійсно допомагають краще переносити важкі навантаження. Але це все має відношення скоріше до пауерліфтингу та важкої атлетики, а не до 3 годин фітнесу в тиждень заради тонусу м'язів.

Якщо звернутися до більш старим дієтологічних джерел, написаних ще до того, як повальна епідемія ожиріння і діабету змінила ставлення людства до вуглеводів, можна виявити цифри безпечного вживання цукру – 60-70 г на день для дорослої здорової фізично активної людини.

Зустрічаються і різні статистичні дані про те, скільки цукру їсть звичайний дорослий, не стежить за живленням. Зазвичай наводяться цифри близько 160 г або навіть склянки цукру. Правда, так харчуються люди, які активно споживають солодкі напої, десерти, а також всю фастфудную випічку. В ній теж багато цукру.

Білий цукор не є абсолютно незамінною речовиною. Більш того, у традиційному харчуванні багатьох народів його замінює мед, патока з рослин або неочищений цукор. Правда, в сенсі швидкості засвоєння у коричневого «карамельного «цукру майже немає переваг. Все ж це сипуча речовина істотно відрізняється від того, що може запропонувати нам, наприклад, неочищена крупа начебто коричневого рису. Коричневий цукор так само відмінно розчиняється у воді і майже моментально потрапляє в кров».

Сьогодні народна медицина рекомендує чай з цукром гіпотонікам і людям, яким потрібно швидко поповнити запаси енергії для подальших великих звершень. Правда, все це мало пов'язано з науковими рекомендаціями, і пояснюється лише тим, що цукор швидко засвоюється.

У досить старої клінічній практиці горезвісний солодкий чай використовувався як альтернатива крапельниці з глюкозою. Варіант для тих, кому потрібно швидко поповнити запаси енергії, але у кого немає можливості засвоювати білок, з причини дисфункції нирок. Такі випадки не можна застосовувати до всіх людей, і тому розмови про те, що дієта на чай з цукром і тільки на ньому – це медичний спосіб схуднення є простою маніпуляцією свідомістю.

Цукор використовується в косметології. З увареного цукру роблять патоку для депіляції, і його використовують в якості отшелушивающего агента в процесі обгортань. Кристали цукру дрібніше і ніжніше, ніж, наприклад, морська сіль, що дозволяє отримати більш м'який абразивний ефект.

У сенсі корисних властивостей між тростинним і буряковим цукром майже немає ніякої різниці.

Шкода цукру

Шкода цукру широко обговорюється. Переїдання цукру призводить до того, що рівень глюкози в крові дуже істотно підвищується, і, внаслідок нормальної роботи підшлункової залози, різко падає.

«Вуглеводні гойдалки» на думку багатьох дієтологів є єдиною причиною наступного комплексу явищ:

  • людина постійно жує, але ніяк не може наїстися. Він вживає велику кількість калорій, наприклад, регулярно вживаючи фаст-фуд, але цукор з газованої води і булок, на яких подаються котлети, просто не дає йому відчути ситість. З часом почуття насичення змінюється у нього «цукрових лихоманкою» – відчуттям піднесення і бадьорості, що виникає відразу після вживання фаст-фуду чи солодощів. Але через годину-півтора голод і втома знову приходять їй на зміну;
  • переедающие цукру поступово підвищують калорійність свого живлення до неймовірних параметрів. При цьому об'єм їжі залишається мінімальним. Багато хто не дуже підковані в області дієтології люди взагалі вважають, що не їдять нічого цілими днями. Адже раціон протягом дня складається з булок, шоколадок, і фаст-фуду, а все це займає досить невеликий обсяг;
  • у підсумку, «ні з чого», з «їжі як у всіх» людина набирає 10-20 кг в рік, і поступово наближається до ожиріння;
  • постійні «інсулінові гойдалки» можуть позначитися на здоров'ї. Ряд фахівців вважає, що багата цукром їжа може бути однією з причин цукрового діабету, але це, звичайно, не єдина причина даного захворювання;
  • надлишок цукру може бути небезпечним при деяких захворюваннях психіки і нервової системи. Невідповідною вважається дієта, багата цукром, для хворих на епілепсію;
  • деякі джерела свідчать про те, що надмірне вживання цукру може впливати на стан судин людини, і на роботу його серця в негативному контексті;
  • багато цукру в раціоні зазвичай обумовлює підвищений рівень холестерину в крові, але точної зв'язку між цими двома моментами встановлено не було.

В цілому, надлишок цукру загрожує порушеннями харчової поведінки, відчуттям, що несолодка їжа невкусна, і цим звиканням до цього продукту. «Хворі» не можуть часто відмовитися від нього зовсім. І цю проблему вже вирішують не тільки за допомогою дієти, але і за допомогою кваліфікованих психологів.

Іноді кажуть, що цукрова залежність в ізоляції від залежності від жирної їжі не існує. Одночасно солодка і жирна їжа стимулює вироблення дофаміну, і може викликати звикання за типом звикання до наркотиків. Це питання в сучасній науці ще досліджується. Багато авторів вважають, що ситуація перебільшена, інші ж наполягають на тому, що для позбавлення від цукрового залежно слід повністю відмовитися від поєднань «цукор плюс жир» і вживати тільки мінімум помірно підсолодженої їжі.

Поєднання великих кількостей солодкої їжі і недбалого слідування правилам гігієни порожнини рота може призвести до карієсу та інших захворювань

Калорійність цукру

Калорійність цукру – від 387 до 399 ккал. Всі калорії надходять з вуглеводів. Крім цього містяться в складі ще натрій і калій. Інших речовин у цукрі немає.

Прочитайте інші корисні статті про цукор:

Кефір з цукром для схуднення
Фруктоза замість цукру
Користь і шкода цукру
Цукрова дієта

Відео про користь і шкоду цукру

Читай також: