Кавунова дієта

Популярна кавунова дієта з'явилася ще в середині минулого століття. Спочатку у народній медицині її використовували для позбавлення від каменів у нирках. Потім хтось помітив, що раціон з одних арбузов допомагає знизити вагу досить швидко. У цьому, до речі, немає нічого дивного. Калорійність більшості «версій» цього способу схуднення не дотягує навіть до 1000 ккал, а дотримуватися обмежень слід досить довго. Крім того, багато людей добре переносять фруктові дієти, адже вони, по суті, засновані на солодкому десертному продукті і чисто психологічно не сприймаються як щось складне. Кавун багатий фруктозою, так що раціон з ним переноситься краще, ніж, скажімо, схуднення з огірками.

Меню кавунової дієти

Варіанти меню розрізняються залежно від тривалості дієти і наявності «дозволених добавок».

Варіант 1

Тривалість: 10 днів.

Раціон: в день дозволяється з'їдати скільки завгодно м'якоті кавуна, голодувати не слід, але й інші продукти забороняються. Можна пити чай, в тому числі і чорний, але строго без цукру.

«Схил»: до 6 кг, в середньому втрачають півкіло на день.

Варіант 2

Тривалість: 7-14 днів.

Раціон: для початку вам доведеться зважитися. Тепер розділіть свою вагу на 10, саме стільки м'якоті кавуна в кілограмах потрібно з'їдати за день. На думку авторів цієї дієти, настільки рясне харчування дозволить «промити нирки», позбутися від каменів і очистити кишечник». Є кавун слід кожні 1,5-2 години. Інші продукти і напої, крім води забороняються.

«Схил»: приблизно 400 г на день, або більше, при значному зайвій вазі.

Варіант 3

Тривалість: 1 тиждень.

Раціон: на кожен день слід брати 1 кг м'якоті кавуна без кірок, плюс 100 г хліба. Є версії дієти з батоном, тобто звичайним білим хлібом з обробленої борошна, або з хлібом або чорним (бородінським) хлібом. У будь-якому випадку, його можна їсти, коли зручно, хоч увесь час на сніданок, хоч у вигляді сухариків з кожним прийомом кавуна. Єдине суворе правило – обмежується прийом їжі за 3 години до сну.

Плюси і мінуси кавунової дієти

Для початку, розглянемо позитивні моменти:

  • Людям, «відсиділи» не один місяць на низкоуглеводной дієті цей варіант раціону може допомогти в нелегкій справі відновлення нормальної швидкості травних процесів. Правда, практика показує, що для регулярного стільця досить відсидіти на кавунах 2-3 дні, і повернутися до збалансованого харчування як можна швидше;
  • Цей раціон добре рятує від «соляних» набряків, що виникають як результат зловживання консервами, напівфабрикатами і соусами;
  • Кавуни непогано знімають наслідки алкогольної інтоксикації, тому на них влаштовують розвантажувальні дні після застіль.

Мінуси:

  • Успадковують весь «багаж» суворих низькокалорійних незбалансованих дієт. Всі варіанти раціону геть позбавлені білка. Це означає, що тіло буде отримувати його «ендогенним способом», тобто за рахунок витрачання м'язової тканини. Це досить дорого може обійтися і для фігури, і для здоров'я. Насамперед, скидання м'язів» робить тіло в'ялим, крім того – уповільнює метаболізм. Після арбузов вам, можливо, доведеться їсти на 1000-1200 ккал просто, щоб не набирати вагу знову. Зазвичай такі дієти вимагають приблизно 4-16 тижнів на закріплення результату і, в середньому, півроку на відновлення м'язової маси до колишніх показників;
  • Не рекомендується діабетикам, нирковим хворим, і людям, які не в змозі контролювати свій раціон з якої-небудь причини. Може спровокувати загострення захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту або навіть «влаштувати» цілком здоровій людині гастрит;
  • Не дуже комфортна – запаморочення і слабкість можуть буквально переслідувати вас, крім того, дієта супроводжується діареєю, прискореним сечовипусканням і здуттям живота з-за великої кількості фруктози.

Важливо: перш ніж сісти на кавунову дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: