Кефір

Кефір – кисломолочний напій, вироблений методом сквашування молока спеціальним грибком. На відміну від йогурту, він завжди має рідку консистенцію і є скоріше напоєм, ніж продуктом харчування. Батьківщиною цього продукту є Кавказ. У Північній Осетії його використовували як основу для приготування холодних супів і напій, який чудово вгамовує спрагу і освіжаючий в спекотний день. Сьогодні існує безліч різновидів цього продукту. Насамперед, можна придбати кефір 0%, 1%, 2,5% і 3,2% жирності. Цифри на упаковці показують відсоток молочного жиру. Цей показник важливий не тільки для тих, хто стежить за фігурою і мріє схуднути, але і для всіх, хто прагне контролювати рівень холестерину. Чим же хороший кефір, і як правильно його вживати?

Користь кефіру

Деякі автори дієт і систем харчування не згодні з древнім підходом – пити кефір як напій. Вони вважають, що для сучасної людини, не обтяженого серйозною фізичною роботою склянку кефіру – самостійний перекус, а кефір і фрукт або овоч – справжній вечерю. Якщо виходити з кількості вживаних калорій, це так. Однак кисломолочний напій чудово поєднується з бездрожжевыми хлібними виробами, овочами, кашами та фруктами. Кефірний грибок покращуємо мікрофлору ШКТ і сприяє переварюванню їжі.

Цей продукт є джерелом легкозасвоюваного повноцінного білка, кальцію і пребіотиків. Однак у 100 г кефіру всього 3,3 г протеїну, так що надії деяких прихильників кефірних дієт щодо повноцінного білкового харчування не підтверджуються науковими дослідженнями. Кефір благотворно впливає на перебіг таких захворювань як гастрити, коліти, ентероколіти. Його рекомендують хворим із серйозними системними порушеннями обміну речовин, так як його вживання прискорює травлення.

Користь кефіру на ніч

Склянку кефіру на ніч – найкращий засіб від безсоння. Триптофан у поєднанні з відчуттям приємної наповненості шлунка відмінно заспокоює нерви і розслабляє. З моменту останнього прийому їжі повинно пройти приблизно 3 години, тобто шлунок повинен бути, по можливості, порожнім. Тоді ви не тільки отримаєте легкий заспокійливий ефект, але і зможете нормалізувати мікрофлору ШКТ і поліпшити перистальтику. Відомо, що це народний засіб добре допомагає і від ранкових запорів.

Ну а всім, хто мріє залишатися у формі, але не може обійтися без вечері, дієтологи радять замінювати склянкою кефіру хоча б два вечері в тиждень. Цей засіб працює краще, ніж повне утримання від їжі, так як невелика кількість білка, прийняте на ніч, стимулює обмін речовин, і організм починає швидше витрачати те, що вже з'їдено.

Шкода кефіру

Напевно ви чули про «отруєння кефіром». Деякі люди вважають, що виною тому мізерно мала кількість етилового спирту, що міститься в напої. Однак справжня причина криється в недостатній свіжості продукту. Найкраще вживати в їжу той кефір, який зберігається не більше 14 діб. Так і в цьому випадку необхідно пити максимально свіжий напій.

Не варто гнатися за економією, купуючи великі літрові пачки з тим, щоб кілька днів зберігати їх у холодильнику. Це цілком може стати причиною отруєння. Ще краще не змішувати кефір і сир в одному блюді – поєднання двох молочних білків може викликати розлад шлунку.

Окремо слід згадати шкоди «кефиромании» – харчування одним кефіром з-за бажання схуднути. Так, напій містить білок і корисні пребіотики, а вітаміни і мінеральні речовини, а також клітковину, з таким раціоном не отримаєш. У підсумку, послідовники кефірних дієт на довгостроковій основі стикаються з уповільненням обміну речовин і ослабленням імунітету. Тому кефір варто вводити в раціон як один із компонентів, а не переходити повністю на «рідке харчування», щоб не нашкодити здоров'ю.

Читай також: