Кето дієта

Кето дієта – чергова безвуглеводна короткострокова система схуднення. Вона знайшла досить широке поширення в бодібілдингу та фітнесі, так як дозволяє підтримувати близьку до норми калорійність харчування і спалювати жир одночасно. Дуже багато хто переконані в тому, що «кето» зберігає високий рівень метаболізму, що дозволяє зберегти м'язову масу і позбутися від зайвого жиру. Організм дійсно може функціонувати за рахунок енергії жирів їжі і власних жирових відкладень. Процес називається кетозом, звідси і назва дієти. Втім, методика має не тільки плюси, але й мінуси.

Принципи кето дієти

* Класична «кето» – семиденна дієта з високим вмістом жиру і білка. Вона застосовується в кінці «сушки», коли необхідно отримати самі «вперті» жирові відкладення і зберегти відносно високу працездатність спортсмена, за умови функціонування практично без вуглеводів.

* Для складання раціону слід вибирати виключно «жирові і білкові продукти. Існують 2 підходи до кето дієті – один вимагає вживання виключно здорових рослинних жирів і нежирного протеїну на зразок білого м'яса курки, іншого ж має на увазі, що ви будете їсти та насичені тваринні жири теж, але уникнете маргаринів та інших гідрогенізованих ліпідів.

* Перші 3-4 дні слід різко виключити вуглеводи і збільшити відсоток жирів. Їжте червону рибу у відвареному або тушкованому вигляді, але без овочів. Можете перекушувати жирним йогуртом, балувати себе свининою, бараниною, телятиною, приготовленої без кляру і додаткових вуглеводистих соусів. Потім у раціон необхідно повернути овочі, так, щоб набирати до 40 г вуглеводів на добу. Кращі волокнисті види – капуста, брокколі, стеблової селера, так як вони покращують перистальтику.

* Ознакою ефективності дієти є різка втрата ваги і «надбавка сил». Початок кетозу знаменується припливом енергії. З цього моменту слід вести «зворотний відлік». Якщо ви затримаєтеся в стані кетозу більше 3-4 днів, можуть настати незворотні наслідки для здоров'я. Як тільки «прилив» з'явився, слід потроху повертати в раціон фрукти і овочі так, щоб загальна кількість уживаних вуглеводів на добу досягла хоча б 1 г на 1 кг ваги.

* Під час дієти краще виключити чай і каву, але підвищити вживання чистої води. В принципі, звичні гарячі напої ніяк не відбиваються на ефективності дієти, однак вони створюють підвищене навантаження на печінку і нирки.

* «Кето» поєднується з круговими силовими тренуваннями і кардиоупражнениями. У виборі програми орієнтуйтеся на самопочуття. Більшість експертів вважають, що непрофесіонали можуть тільки нашкодити собі, практикуючи високоінтенсивні вправи під час дієти

Можливі наслідки кето дієти

Протипоказання і ризики у цієї дієти практично аналогічні «кремлів ці». Якщо ви практикуєте «чисте» кето без сосисок, ковбас, маргаринів і консервів, організму буде трохи легше, і потенційний ризик для печінки і нирок буде трохи нижче. Категорично забороняється пробувати цей спосіб тим, хто має проблеми з холестерином, гіпертонію або порушення роботи нирок, печінки, серця, ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Дієта зазвичай викликає запори, які зберігаються на 2-3 місяці після її закінчення. Занадто довгий «сидіння» на безвуглеводному раціоні може викликати важкі наслідки, аж до самоотруєння організму і подальшої коми. Можливі порушення нервової діяльності, а також психічні розлади, у тому числі психози і порушення харчової поведінки.

Цей метод не може вважатися здоровим, і не повинен застосовуватися без контролю професійних лікарів, постійної діагностики рівня кетонів у сечі. Якщо ви вирішили худнути таким способом, обов'язково зверніться до медичний центр, щоб контролювати свій стан в процесі схуднення і встигнути вчасно перервати кетоз.

Важливо: перш ніж сісти на кето дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: