Кисломолочна дієта

В наш час чимало говориться про користь кисломолочних продуктів. Їх застосування рекомендується людям різних вікових груп, а також вагітним жінкам. На основі кисломолочної продукції випускають різні маски, креми та інші косметичні засоби. Крім того, їх вважають відмінним засобом для схуднення і часто включають в меню різноманітних дієт, серед яких існує однойменна дієта, широко розрекламована і досить популярна серед зацікавлених осіб.

Приблизний раціон дієти кисломолочної

Дієта розрахована на три тижні. Меню складено на одну. У наступні дні передбачається повторювати все заново. Всі кисломолочні продукти повинні бути знежиреними. Цукор забороняється. Пити воду можна в необмеженій кількості.

Сніданок на протязі всього часу незмінно складається з чашки кави або чаю, двох крекерів і невеликого шматочка сиру.

День перший

Обід: два яблука/апельсина плюс склянку сироватки.

Вечеря: сир – 125 грам, яйце, два огірки.

День другий

Обід: відварна курка – 200 грам, два огірки.

Вечеря: сир – 125 грам, дві склянки несолодкого йогурту.

День третій

Обід: сир – 100 грам, яблуко/апельсин.

Вечеря: свіжі овочі, можна у вигляді салату, два яйця.

День четвертий

Обід: риба, фарширована овочами, два огірки.

Вечеря: вінегрет – 200 грам яйце, варена телятина – 50 грам.

День п'ятий

Обід: сир – 125 грам, апельсин/яблуко.

Вечеря: шинка – 100 грам яйце, трохи редиски/помідор.

День шостий

Обід: сироватка – один стакан, апельсин/яблуко.

Вечеря: сир – 125 грам, несолодкий йогурт – один стакан.

День сьомий

Обід: куряче філе відварне, один огірок.

Вечеря: сир – 100 грам, трохи редиски.

Яким чином кисломолочна дієта спалює жир?

Дієта обіцяє не тільки значні втрати у вазі, але і омолодження всього організму в цілому. Прихильники дієти пояснюють її ефективність тим, що кальцій, якого в молочних продуктах міститься чимало, сприяє спалюванню зайвого жиру.

Останнє твердження не позбавлене сенсу. Цей факт науково доведений. Однак, в даній системі живлення є одне упущення: «розробники» не врахували особливість кальцію не засвоюватися як за умови надлишку, так і при нестачі жирів в організмі. Враховуючи те, що вищеописана дієта є практично повністю «знежиреної», роль кальцію в процесі такого схуднення зводиться на немає.

До речі, перенасичувати організм кальцієм не рекомендується. Його надлишок, як правило, осідає у вигляді каменів у нирках.

Протипоказання та рекомендації по удосконаленню

Дієта протипоказана людям, які страждають непереносимістю містяться в ній компонентів. Крім того, не рекомендується худнути на ній при наявності захворювань нирок, так як високий вміст білка в сирі сильно перевантажує цей орган. Гастрити, коліти, набряки серцевого або ниркового походження передбачають відмову від вживання в їжу будь-яких сортів сиру.

Дієта низькокалорійна, бідна вітамінами і мінералами. Дотримуватися такого харчування можна не більше одного тижня при відсутності медичних протипоказань. При цьому, бажано одночасно приймати вітамінно-мінеральний комплекс, а так само замінити знежирені продукти на аналоги з нормальним вмістом жиру.

Рекомендується поповнити раціон овочами та фруктами. При виборі останніх, не варто нехтувати солодкими сортами. Помірне їх вживання навряд чи якось позначиться на процесі схуднення, а ось організм разом глюкозою отримає додаткову порцію енергії.

Дотримуючись кисломолочної дієти, від активних занять спортом краще відмовитися. Калланетик, пілатес, йога, швидка ходьба або помірне плавання – ось ваш «фітнес-максимум» при такому обмеженому раціоні.

Важливо: перш ніж сісти на кисломолочну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: