Китайська гімнастика

Східні країни останнім часом привертають до себе все більше уваги. Звичайному європейському жителю складно зрозуміти культуру сходу, їх звичаї. У багатьох містах відкриваються центри східної медицини, люди охоче вивчають культуру, освоюють техніку східних єдиноборств. Однак не багато хто уявляє, яку роль відводять китайської гімнастики жителі цих країн.

З давніх часів на сході приділяли велику увагу розвитку не тільки тіла, а духу людини. Китайська гімнастика, всупереч переконанням, ніколи не була виключно військовим мистецтвом. Це філософія, яку вивчали абсолютно всі жителі східних країн, частина культури, яку вони так дбайливо зберігали всі ці роки.

Саме китайська гімнастика дозволяла знайти гармонію душі і тіла. Очищаючи свої думки, маючи благородні помисли, перебуваючи в здоровому і сильному тілі, людина пізнавала філософію сходу, відкриваючи для себе нові грані цієї культури.

Система вправ, якими знаменита китайська гімнастика, спрямована на зміцнення внутрішнього стрижня людини, її духу, вдосконалення власного тіла. Серед безлічі систем ми пропонуємо розглянути найбільш популярні: ушу, тай-чи і цигун.

Гімнастика Ушу

Система ушу зародилася в давньому Китаї для навчання військових. Заняття являли собою набір спортивних вправ з елементами танцю, акробатики і застосуванням силового навантаження.

Пізніше китайська гімнастика ушу набула більш широке коло послідовників. Вона удосконалювалася, включаючи в себе все більше елементів дихальної гімнастики. Однак і сьогодні ушу славитися вагою і красою вправ, нагадуючи швидше бойове мистецтво, ніж філософію самопізнання.

Але не можна не відзначити позитивний вплив занять ушу на психофізіологічний стан людини. Китайська гімнастика ушу покращує пам'ять і роботу мозку, заспокоює нервову систему, гальмує падіння зору, допомагає розкрити творчий потенціал людини.

Система ушу включає більше сотні самих різних стилів. Серед них особливо цікаві ті, що передають поведінку і звички деяких тварин, наприклад тигра, мавпи або змії.

Китайська гімнастика Тай–чі

Китайська гімнастика за системою тай-чі вважається легшою, ніж ушу. Хоча б тому, що руху не вимагають різкості і сили, багато позиції розмірені і плавні.

Заняття тай-чи підійдуть людям різного віку і фізичної підготовки. Різноманітність вправ, представлене в цьому вигляді китайської гімнастики, дозволяє поступово збільшувати навантаження, не завдаючи дискомфорту.

Як і в будь-якій системі, тут важливу роль відіграє концентрація думок, внутрішня гармонія і спокій. Тому заняття тай-чи допомагають поліпшити психологічний стан людини, допомагають концентруватися, покращують роботу нервової системи і самопочуття в цілому.

Гімнастика Цигун

У перекладі цигун означає «роботу з диханням». Тому акцент тут роблять на спеціально розробленій дихальної системи, що дозволяє розслабитися і сконцентруватися на фізичних вправах. Завдяки цьому китайська гімнастика цигун призначена для зняття стресів, втоми, набуття душевного спокою і рівноваги.

Спеціальні рекомендації

Якщо ви вирішили, що саме китайська гімнастика допоможе вам знайти гармонію душі і тіла, то не забувайте дотримуватися деякі правила:

1. Як і будь-які фізичні вправи, системи східного бойового мистецтва вимагають поступовості і послідовності.

2. Вибирайте саме той рівень складності, який ви могли б освоїти при вихідному рівні фізичної підготовки.

3. Освоюйте спершу, окремі види вправ, а вже потім комбінуйте їх у зв'язку.

4. Займатися китайською гімнастикою краще з тренером, який пояснить вам всі тонкощі виконання вправ.

При дотриманні основних вимог і правильному настрої, з допомогою китайської гімнастики ви зможете досягти гармонії і поліпшити своє здоров'я. Ви приведете своє тіло в потрібну форму, повернете природну гнучкість і легкість, налагодиться робота нервової системи і підвищиться захисна функція організму.

Читай також: