Козяче молоко

Останнім часом козяче молоко користується популярністю не тільки у любителів екзотики. З'явилися цілі серії косметики на основі цього продукту. Майже в будь-якому великому супермаркеті можна знайти козячий сир, йогурти та, власне, з чого їх роблять. Нічого випадкового в цьому немає – у молока кіз є кілька властивостей, які дозволяють йому перевершувати коров'яче молоко в поживної цінності. Ну а смак...Тут, як кажуть, на любителя. Зазвичай люди діляться на тих, хто обожнює даний продукт, і тих, хто його на дух не переносить.

Корисні властивості козячого молока

Перш за все, цей вид молока не викликає проблем з травленням у тих, хто має непереносимість лактози. Саме тому козяче молоко і вважається дієтичним. Проте в тому сенсі, який вкладають у це поняття худнуть, незбиране козяче молоко не зовсім відповідає опису. Воно досить жирне, і тому підходить тільки як добавка до страв. Між тим, традиційна кава з ним особливо не поп'єш, так і в кашу його теж не додаси. Присмак козячого молока буде неабияк «порушувати гармонію».

Однак цей продукт вважається цілющим в класичній вітчизняній медицині. Зокрема, його рекомендували на завершальному відновлювальному періоді після порожнинних операцій, травм і опіків, а також хворим на туберкульоз для підвищення калорійності щоденного харчування.

Продукт виключно багатий кальцієм, тому його часто називають молоком краси, і рекомендують усім, кого турбує стан волосся, нігтів і шкіри. Також воно містить вітаміни А, Е, В1, В2, В12, С і D. Регулярне вживання козячого молока вважалося хорошою профілактикою рахіту.

Вагітним рекомендують пити козяче молоко для корекції вітамінної та мінеральної складової раціону, а також для того, щоб зберегти гарний стан зубів і волосся.

У народній медицині склянку козячого молока перед кожним годуванням вважався відмінним засобом для відновлення лактації. Сучасні дієтологи рекомендують також козій йогурт з частково знежиреного до 3,2% молока, щоб заповнити недолік кальцію і поліпшити засвоєння їжі.

Продукт через багатою мінеральної складової рекомендують всім, хто відновлюється після переломів, і літнім людям, які відчувають дефіцит кальцію.

Крім того, молоко містить невелику кількість легко засвоюваного заліза, яке корисне для кровотворної функції організму і сприяє оновленню тканин.

Козине молоко, завдяки білкам, а точніше амінокислоти триптофану, в своєму складі, володіє невеликим седативною дією. Його рекомендують включати в раціон у другій половині дня, щоб заспокоїтися і позбутися від безсоння.

Кип'ячене козяче молоко з борсучим жиром – народний засіб від бронхіту і пневмонії. Напій вживають теплим, у другій половині дня, після чого укутываются у вовняну ковдру, і відпочивають лежачи, щоб пропотіти.

При дисбактеріозі в раціон включають козяче молоко з невеликою кількістю висівок або висівкового хліба, на порожній шлунок, в якості самостійного прийому їжі.

Пребіотичні властивості кисломолочних продуктів з козячого молока навіть трохи вище, ніж у аналогічних товарів з молока коров'ячого.

А ось заспокійливі властивості козячого молока можуть випробувати на собі і ті, хто взагалі не любить ніяке молоко. Сир з цього продукту теж містить триптофан, і сприяє зціленню безсоння не гірше класичного рецепту зі склянкою теплого пиття на ніч.

Шкода козячого молока

Занадто жирне козяче молоко може викликати розлад шлунку, пронос і ряд неприємних наслідків для шкіри. Деякі дерматологи пов'язують появу акне зі зловживанням молоком підвищеної жирності.

Специфічний смак молока не можна вважати «шкідливими», однак слід зауважити, що він не «відбивається» ні кип'ятінням, ні іншими видами кулінарної обробки. Навіть корисні йогурти мають досить виражений аромат. Так що не любителям продукту, можливо, просто варто підшукати щось, що буде в більшій мірі вподоби. Втім, інтенсивність присмаку залежить від умов утримання кози і якості її кормів. Тому рекомендують просто купувати молоко там, де ви можете переконатися в його високій якості.

Сучасна західна дієтологія критикує вживання коров'ячого молока, і козячого теж. Причому наукова база цього досить туманна. У популярній літературі взагалі широко поширені посилання кшталт «наші давні предки не пили молока, вийшовши з грудного віку, от і ми не повинні», а також «ні одне доросле тварина не п'є молока, не їсть молочних продуктів». Прихильники нових дієт типу палео, «медленноуглеводной», і навіть переривчастого голодування часто пишуть, що козяче молоко – теж перероблений продукт, і теж може викликати харчові алергії, провокувати набряки, набір ваги, і бути причиною тих кількох зайвих кілограмів, які відокремлюють вас від ідеального рельєфу преса.

Читай також: