Ікра минтая

Зазвичай ікра минтая потрапляє на наші прилавки в консервованому вигляді. І найчастіше — у форматі бутербродной пасти з майонезом, рідким димом і великою кількістю солі. Штука ця смачна, особливо для тих, хто любить копчену рибу в принципі, але досить шкідлива. А «чиста» ікра минтая є дієтичним продуктом. Вона постачає організму корисні жири, білки, і просто допомагає зробити раціон більш різноманітним. Ікра минтая типова для японської кухні, і є одним з основних «наповнювачів» класичних суші. В наших краях ікру минтая найчастіше смажать на маслі, припускають у воді і подають разом з овочами та картоплею. Але з рисом, як коричневим так і білим, вона теж дуже гарна.

Корисні властивості ікри минтая

Найголовніше корисне властивість ікри минтая полягає в тому, що в ній багато жирів омега-три. Тому вживання цього продукту в цілому дуже корисно для здоров'я. Жири омега-три вважаються хорошим засобом для профілактики підвищеного рівня холестерину в крові, і пов'язаних з цим станом захворювань. Вважається, що вживання омега-три на регулярній основі допомагає протистояти вікової гіпертонії, і порушень серцевого ритму. Омега-три забезпечують «чистоту» просвіту судин і нормальний кровообіг, а отже — впливають на живлення всіх тканин і органів людського організму. Тому тут і там можна зустріти інформацію, що ікра минтая корисна для розумової діяльності, забезпечує відновлення після фізичних навантажень, і сприяє хорошій роботі серця та активному довголіттю.

Нервова система теж тільки виграє від вживання корисних жирів. Реакції стають більш адекватними. Регулярне вживання ікри в їжу рекомендується при ряді неврологічних порушень, і для лікування окремих захворювань нервової системи, і корекції стану хворих на вегетосудинну дистонію.

Жири омега-три впливають на метаболізм. Вони вважаються одним з продуктів, здатних знизити нездоровий апетит. Тому їх часто рекомендують вводити в раціон людини, що прагне скинути вагу. Наводяться навіть цифри — джерел ненасичених жирів повинно бути в раціоні до 80%, а насичених — всього 20%.

Ікра вважається корисною для репродуктивної системи людини. В свіжому або замороженому вигляді вона містить вітаміни А і Е, які сприяють нормальній секреції статевих гормонів.

Вітамінним складом обумовлені і відновні властивості ікри. Вона сприяє підтримці здорового і молодого вигляду шкіри, і позитивно впливає на клітинний обмін, сприяє підтримці тургору і зволоженості шкіри. Часто ікру будь-яких видів морських риб називають еліксиром краси. Деякі косметичні марки містять засоби на основі ікри.

Ікра минтая може бути додатковим джерелом білка в раціоні людини. Вона майже не містить вуглеводів — тільки корисні жири і протеїн. Тому її вживання сприяє зміцненню імунітету, більш активному протіканню процесів відновлення м'язів після фізичних навантажень. Ікру минтая рекомендують включати в раціон спортсменів, а також усіх, захоплених оздоровчою фізкультурою. Існують дані, що регулярне вживання ікри здатне запобігти запальні процеси в тканинах, і може вважатися хорошим засобом профілактики перевтоми м'язів.

Рекомендують їсти ікру і при розумовій перевтомі, перевантаженнях, як загальнозміцнюючий продукт.

Ікра у класичної радянської дієтології ставилася до продуктів дитячого і дієтичного харчування. Вважалося, що вона корисна для дітей, забезпечує зростання і служить профілактикою рахіту. Насправді ікра минтая містить провітамін D3, який в організмі під впливом сонячних променів перетворюється у вітамін Д. Це речовина є прогормоном і відповідає за безліч життєво важливих реакцій від здатності окисляти жири, до швидкості протікання обмінних реакцій і зростання.

Шкода ікри минтая

В ідеалі, ікра минтая повинна потрапляти на стіл замороженої, або у вигляді консервів з мінімумом додаткових інгредієнтів. Тільки ікра, сіль і вода. В реальності ж не в кожному магазині можна знайти більш-менш наближений до цим вимоги товар. Ікру містять різні бутербродні пасти і тому подібні продукти, але вони, скоріше, є джерелом солі, консервантів і барвників.

Ікра минтая може викликати сильну алергію. Симптомом такої реакції є поколювання в порожнині рота. Алергія може протікати важко, і спровокувати набряк Квінке, бо якщо таке трапилося з людиною вперше, краще викликати швидку допомогу. А згодом лікар призначить препарати, які допоможуть запобігти ризик і уникнути важких наслідків при випадковому вживанні ікри.

Не рекомендується вживання несвіжої ікри, вона може містити токсини, що викликають важке харчове отруєння. У цьому контексті винятково важливо уважно ставитися до всієї їжі, що подається у японських ресторанах. За традицією ікра засолюється, але не піддається термічній обробці. Для дитячого харчування ікру рекомендується приготувати на воді або обробити парою.

Іноді в ікрі морських риб зустрічаються личинки паразитів. Це може послужити джерелом проблем, якщо є ікру сирої. В цілому ж, нормою для дорослої людини є 50 г ікри на добу. «Передозування» загрожує збільшенням калорійності раціону і...розладами травлення з-за занадто великої кількості жирів у раціоні.

Спеціально для Your-Diet.ru – фітнес-тренер Олена Селіванова

Читай також: