Ікра щуки

Зазвичай ікра щуки продається у свіжому незамороженном вигляді. Це продукт підвищеної біологічної цінності, і саме така форма є найбільш вигідною, щоб отримати всі містяться в ікрі поживні речовини. Але існують і консерви з ікрою щуки. Вони вважаються хорошою закускою, хоч і містять досить багато солі. В принципі, ікра є одним з найцінніших дієтичних продуктів. Її вживання корисно для підтримки здоров'я і лікування різних захворювань.

Корисні властивості ікри щуки

Ікра щуки є джерелом легкозасвоюваного повноцінного білка. Більшість проблем з дієтою, таких, як неможливість її дотримання, систематичне переїдання без видимих або «психологічних причин, насправді, обумовлене недоліком білка в раціоні. Якщо людина не вживає навіть мінімум – 0,8 г протеїну на 1 кг ваги – він буде набирати зайву вагу при досить поганому харчуванні, відчувати проблеми внаслідок зниження імунітету, і страждати відхиленнями в роботі нервової системи.

Фактично, будь раціон, переважно складається з каш, хліба, печива та випічки, а також скромних порцій «другого», що називається, іноді є дефіцитним по білку. Проблему з вживанням протеїну не так легко вирішити – не всім подобається м'ясо, не всі хочуть їсти сир, та й взагалі, склалося так, що вуглеводні продукти у нас ласощі, а білкові – необхідність. Делікатесна щуча ікра може допомогти виправити ситуацію. Використання її в якості закуски збагатить раціон додатково білком.

Ікра щуки вважається виключно корисною для шкіри. Її вживання не тільки сприяє пружності шкіри за рахунок підвищених «доз» білка, але і прискорює регенерацію, адже ікра щуки є джерелом вітамінів А і Е, а також поліненасичених жирних кислот. Такий «коктейль» використовується в косметології, так і в дієтології. Всім бажаючим виглядати свіжо і молодо рекомендується 3-4 порції ікри в тиждень.

Крім того, суміш вітамінів А і Е добре працює для підтримки імунної системи. А амінокислоти з білка ікри сприяють зміцненню імунітету, що робить ікру цінним продуктом для всіх, хто хоче ефективно протистояти сезонним проблем зі здоров'ям.

Відомо, що в народній медицині щучу ікру рекомендували є від облисіння. Це має під собою підстави – часто волосся випадає через ослабленої імунної системи, порушеного кровообігу, і нестачі вітамінів, які відповідають за регенеративні процеси.

Крім того, ікра щуки є одним з небагатьох доступних не в приморських регіонах джерел йоду. Цей мікроелемент дуже важливий для збереження здоров'я щитовидної залози. Адекватне вживання йоду сприяє прискоренню метаболізму, може служити своєрідною профілактикою набору ваги, і синдрому хронічної втоми.

Ікра щуки є одним із джерел вітаміну Д, важливого речовини для розвитку кісткової системи. Продукт дають дітям з трьох років в якості засобу профілактики рахіту.

Ікра містить омега-три жирні кислоти, сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину в крові і корисна при серцево-судинних захворюваннях. Однак на відміну від інших джерел ПНЖК - це маложирний продукт, всього 2 г жирів на 100 г продукту. Все-таки ікра щуки – переважний джерело білків, а не жирів. Це, до речі, робить її хорошим продуктом для тих, що худнуть. Невелика (близько 89 ккал на 100 г) калорійність цього виду ікри робить її вигідним продуктом для майже будь-якої людини, яка дотримується дієти.

Ікра щуки поєднується з натуральними джерелами каротину – гарбузом, морквою, болгарським перцем. Спільний прийом робить її ще корисніше для шкіри, волосся і імунітету.

Ікра щуки рекомендується як загальнозміцнюючий засіб при зниженому гемоглобіні. Вона містить залізо, яке сприяє поліпшенню складу крові.

Ікра щуки являє собою один з нечисленних джерел фтору. Вона сприяє зміцненню емалі зубів і профілактики стоматологічних захворювань. У складі продукту також є хром, мідь, кальцій, що підвищує його біологічну цінність в якості додаткового джерела мінералів.

Традиційно ікра рекомендується для харчування людям з підвищеними розумовими та фізичними навантаженнями, які відновлюються після хвороб, операцій і травм, а також усім, хто хоче підтримати і зміцнити здоров'я в складний стресовий період життя.

Шкода ікри щуки

Зазвичай дискутується можливість вживання ікри щуки дітьми. Загальне правило – не вводити ікру в прикорм до 3 років. У самий ранній період життя рекомендуються інші доступні джерела вітаміну Д і жирних кислот. У ранньому віці натуральні джерела колагену можуть викликати, за деякими даними, алергію.

Необхідно стежити за якістю ікри. До нещастя, річкова риба так само схильна до атак паразитів, як і інші водні тварини, разом з сирої ікрою часто можна отримати і паразитарну інфекцію. Взагалі, класична дієтологія не рекомендує вживання ікри в сирому вигляді, хоча в Мережі можна знайти безліч кулінарних рецептів з сирої ікрою. Зазвичай її рекомендують змішувати з сіллю і зберігати в холодному місці, затока рослинним маслом. За великим рахунком, сира ікра риби без паразитів безпечна, тому якщо є можливість перевірити продукт, ймовірно, можна їсти його і сирим.

Не рекомендується вживання великої кількості солоної ікри гіпертонікам, людям із захворюваннями нирок, печінки, серцево-судинної системи і травного ТРАКТУ. Найчастіше солоні закуски скасовуються при артритах, подагрі, артрозах. Не рекомендується їх вживання і в період загострення будь-яких хронічних захворювань, а також у період лікування від звичайної «застуди». Солона ікра не повинна занадто часто з'являтися в раціоні вагітних, щоб не спровокувати зайву затримку рідини.

Солона ікра не дорівнює за своєю дієтичної цінності ікрі без додавання солі. Калорійність від підсолювання, звичайно, не збільшується, зате продукт затримує рідину, що теж не рекомендується в програмах зниження ваги. Крім того, солона ікра може підвищувати апетит і провокувати переїдання.

Загалом, трапляється й індивідуальна непереносимість ікри, алергічні реакції, які теж є протипоказанням до вживання цього продукту.

Читай також: