Ікра тріски

Зазвичай ікра тріски продається в консервованому вигляді, з добавками начебто майонезу, сирного соусу і т. п. Тому-то всерйоз її як продукт здорового харчування більшість людей не розглядає. Нас відучили вважати консерви, тим більше, з майонезом «справжньою їжею». Між тим, сама по собі ікра тріски володіє всіма корисними властивостями ікри, і може вважатися продуктом здорового харчування. У продажу можна знайти не тільки горезвісні баночки, але і здатні задовольнити найвимогливіший смак заморожені варіанти.

Корисні властивості ікри тріски

В радянські часи, коли ікра була дефіцитом, вважалося, що вона буквально здатна підняти не найміцніше здоров'я до рівня цілком нормального. Насправді, продукт багатий жирними кислотами омега-три, яких міститься в ньому менше, ніж в печінці, але, тим не менш, достатньо для оздоровчих цілей. Порція ікри показана всім, хто мріє зберегти здоров'я судин, хоче запобігти ураженню їх бляшками бляшками, і запобігти захворюванням серця.

Ікра тріски являє собою природне джерело вітамінів А, Е, С, які, до того ж, добре засвоюються. Такий комплекс вітамінів позитивно позначається на зовнішності, підвищує тонус шкіри, зміцнює її, покращує стан волосся, позбавляє від їх випадання. Вітамін С відіграє важливу роль у зміцненні імунітету, є антиоксидантом, а вітаміни Е і А виключно важливі для всіх, хто сидить на дієтах, або просто має не надто різноманітний і корисний раціон.

Ікра тріски містить магній, цинк, кальцій. Магній корисний для здоров'я нервової системи, його часто називають «мінералом спокою». З ікри мікроелемент засвоюється досить добре, і саме її і варто вибрати, якщо є така можливість. Цинк сприяє здоров'ю репродуктивної системи, вважається життєво важливим мінералом для всіх, хто планує вагітність найближчим часом. Кальцій сприяє здоров'ю кісток і зубів, особливо показаний з різних джерел, а не тільки з молочних продуктів. Роль кальцію в обміні речовин велика – описані випадки, коли його недолік позначався не тільки на стані нігтів, волосся і зубів, але і на вазі людини.

Сидять на дієті рекомендується вживати продукти, багаті кальцієм, щоб захистити свій метаболізм від пошкоджень. В іншому, ікра мало чим поступається м'ясу тріски – вона багата легкозасвоюваними білками.

Купити протеїн – важливий компонент здорового харчування, недооцінений більшістю сучасних городян. «Звичайна» їжа типу бутербродів, макаронів з соусами, і різних супів і салатів виключно бідна білком. Саме з нестачею протеїну багато вчених пов'язують «епідемію ожиріння», яка сталася останніми роками в розвинених країнах. Навіть висококалорійне вуглеводне харчування не може наситити людину настільки, наскільки це під силу простої білкової їжі. Білки ікри тріскових засвоюються краще, ніж м'ясні, і мають більш короткий цикл перетравлення. Рекомендується, тому, ікра як додаткове джерело білка.

В цілому, ікра корисна при різних порушеннях роботи кровоносної системи, вона здатна поліпшити процеси кровотворення. Її рекомендують включати в раціон для запобігання різних проблем з гормональною системою. Продукт рекомендують при різних захворюваннях щитовидної залози. Надає благотворний вплив на здоров'я людей, які страждають тією або іншою формою порушення роботи нервової системи. За деякими даними, здатна збалансувати секрецію кортизолу, якщо її зменшення викликане синдромом перетренованості.

Ікру використовують для дитячого і дієтичного харчування. Щодо харчування вагітних і годуючих останнім часом розгорнулися дискусії. Деякі вчені всерйоз вважають, що на весь період вагітності і лактації слід відмовитися не тільки від самої ікри, але і від страв з її добавкою, так як ікра даного виду риб може містити солі важких металів, що з'явилися в організмах водних мешканців внаслідок забруднення морів.

Ікра тріски може бути корисна для профілактики захворювань очей, вікових змін очного дна. В силу високого вмісту вітамінів і мінералів вона вважається одним з найпоширеніших антивікових продуктів, причому деякі люди не просто їдять її з тостами, але і роблять на її основі корисні маски для обличчя. Зазвичай для косметичних потреб беруть свіжу чисту ікру, без домішок крові, і розминають дерев'яною ложкою в керамічному посуді, а потім просто наносять на попередньо очищену шкіру обличчя на 15-20 хвилин.

Шкода ікри тріски

Шкідлива не сама ікра, а деякі способи її приготування. Згаданий на початку статті продукт з додаванням майонезу, звичайно, не є такою вже «отрутою», якою її намагаються виставити найбільш радикальні прихильники здорового харчування. Але і список протипоказань у нього дуже і дуже широкий. Починається він, як водиться з проблем з вагою і ожирінням. Класична дієтологія не сприймає сучасного підходу з «матрицею» і можливістю є в рамках цієї самої матриці все, що завгодно. Якщо ми заглянемо в старі підручники, побачимо, що при ожирінні і зайвій вазі слід відмовитися і від майонезу, і від солоних закусок. Тому-то і не рекомендується ікра.

Не слід їсти її і тим, у кого гіпертонія. Справжня природа цього захворювання складна, але додаткове введення в раціон великої кількості солі теж не вітається в будь-якому випадку.

Не показана ікра як закуска і при різних захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Як же готують корисну ікру? Тут думки розділилися. Радикальні ЗСЖ ніки гасять її в пароварці і потім подають зі спеціями, а ті, хто все-таки їсть сіль присолюють свіжу солону ікру, заправляють вершками, і отримують продукт дуже схожий на звичайну їжу «з баночки» через 3-4 години.

У будь-якому випадку, як і інші високожіровие продукти ікра не повинна вживатися безконтрольно. Стандартна порція для дорослого не худне людини – 50-60 г на добу.

Читай також: