Кунжут

В даний час дуже модним є використання різних нетрадиційних засобів в цілях профілактики або лікування захворювань. Не оминула ця тенденція і кунжут. Незважаючи на те, що він є на полиці практично у кожної господині, мало хто знає про його корисні властивості. Але, як і у будь-яких ліків, у нього присутні негативні моменти використання.

Склад кунжуту схожий з насіниною соняшника тим, що в них обох міститься велика кількість масла. Але тільки в ньому набагато більше корисних речовин, таких як органічні кислоти, насичені і ненасичені жирні кислоти, тригліцериди. Так само в них присутній потужний антиоксидант – сезамін. З його допомогою можна досягти ефективного зниження холестерину. Ця речовина використовується для профілактики багатьох важких захворювань.

Корисні властивості кунжуту

У цьому насінні міститься досить велика кількість кальцію, завдяки чому його у народній медицині використовують замість медикаментозного лікування нестачі кальцію в кістках. Він використовується як профілактика при остеопорозі. З його допомогою ви зможете наростити м'язову масу. Кунжут – ідеальні «насіння» для суворих вегетаріанців, 1 столова ложка кожен день допоможе подолати дефіцит кальцію, омега-три і деяких амінокислот.

Найцікавіше це те, що кунжутне насіння залишаються корисними навіть після теплової обробки. Якщо ви придбаєте халву з них, то вона буде цим лікарським засобом. Тому вживати в їжу солодощі з насіння цієї рослини у великих кількостях не рекомендується, щоб уникнути побічних ефектів.

Для того щоб заповнити потребу організму в кальції досить з'їдати їх щодня всього 2-4 чайні ложки. Курс лікування становить 2 місяці. Для порівняння, таблетований кальцію глюконат дорослій людині необхідно випивати до 6 грам на добу, мінімум 3 гр.

Також насіння кунжуту використовують при простудних захворюваннях, запаленні легенів. Але для лікування пневмонії їх потрібно попередньо підготувати. Приготувати з них настій. Для цього потрібно замочити 15 гр кунжуту в 1 склянці води. Вона не повинна бути окропом. Слід це робити завчасно, так як насіння потрібно розбухнути. Температура води повинна бути високою, тому доцільніше використовувати для цієї мети термос. Після того, як насіння підготувалися, додаєте в настій 1 ст. л. лляної олії і трохи меду. Цей напій чудово розріджує мокротиння в легенях і служить заміною тяжких медикаментозних препаратів.

Шкода кунжуту

Потрібно пам'ятати про те, що кунжут є не тільки смачною приправою і сировиною для халви і солодощів – це ще й ліки. Тому безконтрольне його поглинання може призвести до негативних наслідків. На жаль, і у цієї смакоти є протипоказання до вживання. Мається на увазі не разове вживання в їжу у вигляді спеції або халви. А планомірне і щоденне проведення лікування.

З побоюванням до кунжуту потрібно ставитися людям з високою згортанням крові. Тим, хто має схильність до тромбообразованиям. Так само протипоказання застосування схожі з таким медичним препаратом, як кальцію глюконат. Його не можна вживати одночасно з лікарськими препаратами, які є серцевими глікозидами. Це пояснюється тим, що існує ризик розвитку аритмії.

Так само можуть спостерігатися побічні дії, від надмірного вживання кунжутного насіння: запор, подразнення слизової ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Зустрічається і алергія на кунжут. Так що якщо ви раптом помітили у себе висип, пухлини шкірних покривів або свербіж, слід відмовитися від народних методів лікування і звернутися до алерголога.

Читай також: