Лимонник

Лимонник – відома рослина в країнах Східної Азії. Його використовували у китайській народній медицині як тонізуючий засіб, що уступає по своїх властивостях лише женьшеню. Найчастіше використовують для лікування насіння, плоди та листя лимонника, що росте на території Далекого Сходу. Крім того, цю рослину вирощують як декоративну у багатьох країнах світу. Вважається, що лимонник очищає повітря в приміщенні і сприяє загибелі хвороботворних бактерій, тому його рекомендують обов'язково тримати в кімнаті в період сезонної епідемії простудних захворювань. Однак це не всі плюси цього дивного рослини.

Корисні властивості лимонника

Плоди і насіння лимонника китайського, зібрані на 5-6 рік його зростання, підвищують опірність організму до дії таких шкідливих факторів навколишнього середовища, як загазованість повітря в місті, хімічні викиди підприємств в атмосферу, негода або просто фізичні або розумові навантаження. Крім того, плоди містять аскорбінову кислоту і ряд органічних кислот, калій, допомагає здійсненню обмінних процесів, і безліч інших вітамінів і мікроелементів, а в насінні багато вітаміну Е. Здатний він також підвищувати кров'яний тиск. Листя лимонника заварюють і використовують як тонізуючий чай з приємним ароматом.

Для профілактики гастритів рекомендують вживати сухі рослинні плоди цієї рослини 2 рази в день по чайній ложці. При зниженій кислотності він теж може допомогти. Але приймати його потрібно у вигляді соку з ягід 3 рази в день по 1 столовій ложці за 30 хвилин до їжі. Цей же рецепт застосуємо для людей, яким необхідно підвищити тиск, наприклад, в реабілітаційний період після важкого захворювання. Сік плодів підвищує гостроту зору. А різні настої листя або кори застосовують при боротьбі з цингою. Настій плодів лимонника китайського рекомендують, як препарат, що підвищує чоловічу силу і рятує від депресивних станів. Допомагає лимонник і при хворобах нирок.

Препарати лимонника застосовують за 30 хвилин до їди або через 4 години після чергового прийому їжі. Відвар з плодів цієї рослини готують у співвідношенні 20 гр.на 200 мл води. Готують відвар на водяній бані протягом 15 хвилин. Досить приймати відвар 2 рази на день по столовій ложці, щоб відчувати прилив сил і ясність думки. Такий загальнозміцнюючий відвар допоможе після перенесеної пневмонії, після харчового отруєння або після важкої фізичної чи розумової роботи.

Шкода лимонника

При всіх позитивних властивостях такої рослини, як лимонник китайський, необхідно згадати про те, що використовувати його можна тільки після лікарської консультації. Беручи лимонник самостійно, існує ймовірність завдати шкоди своєму організму. Адже важливо врахувати загальний стан організму і брати до уваги наявність всіх наявних захворювань. Бути може, застосовуючи лимонник для лікування одного захворювання можна спровокувати ускладнення іншого.

Крім того, його не можна приймати при стані нервового збудження, безсоння, при наявності підвищеного кров'яного тиску і будь-яких порушень в роботі серцево-судинної системи. Він протипоказаний вагітним жінкам, так як викликає скорочення матки. Не рекомендують застосовувати лимонник і годуючим мамам. Дітям його також не слід давати. Особливо, якщо у дитини спостерігається гіперактивність.

Приймати лимонник чи ні – вирішувати вам. Але якщо ви зважили всі за і проти і переконалися, що він вам корисний, то з ним можна робити навіть заготовки на зиму. Дозрілі червоні ягоди засипають цукром у пропорції 1:2, перемішують, розкладають у банки і зберігають у холодильнику. У холодні осінні та зимові вечори можна додавати цю суміш в чай. Готують господині також компот з ягід цієї рослини. Затока гарячим сиропом ягоди, банки стерилізують при температурі 80 градусів протягом 10 хвилин і закочують. Такий компот буде смачний і корисний.

Читай також: