Линдакса

Препарат Линдакса» – дженерик німецької «Меридии», джерело сибутраміну. Відрізняється лише більш дешевою ціною. А також тим, що європейський виробник пару років тому відмовився випускати ці таблетки через падіння попиту. Останнє було викликане законодавчою забороною до продажу основної діючої речовини — сибутраміну. Так, мова піде не про Бади для зниження ваги, а про справжнісінькому ліках, основна мета якого — відбити апетит зовсім, шляхом впливу на центр голоду в головному мозку. А далі, як кажуть цинічні користувачі, як піде. Або ви будете пити водичку і кефірчик і худнути не по днях, а по годинах, або жувати грудки з гречей і худнути трохи повільніше, але безпечніше, або...Нічого не станеться. Як же це виходить, і чому линдаксу не включають до програми здорового схуднення більшість лікарів?


Склад Линдаксы

Основна діюча речовина Линдаксы — сибутрамін. Це психотропний препарат, розроблений спеціально для лікування ожиріння. Він впливає на центр голоду в головному мозку людини, і «відбиває апетит». А ще, сибутрамін підвищує температуру тіла, викликає тягу до постійного руху, і сприяє збільшенню витрати калорій за рахунок цього всього. Препарат являє собою рецептурний медикамент, і не може продаватися без рецепта лікаря. Втім, в нашій країні законодавство часто порушується, і в аптеках продають Линдаксу і аналоги без рецептів.

Крім сибутраміну в складі є супутні елементи, які не впливають на схуднення і вводяться лише для того, щоб капсула зберегла свою форму. У продажу зустрічалися стандартні для препаратів такого виду дозування — 10 мг «для початківців» і 15 мг «для тих, хто вже звик до низькій дозі».

Коли призначається Линдакса

У рекомендаціях для лікарів-дієтологів є абсолютно однозначна вказівка. Линдакса повинна призначатися тільки тим людям, які вже намагалися схуднути за допомогою дієти і вправ, і у них нічого не вийшло.

Якщо препарат призначається вперше, потрібне повне медичне обстеження, зокрема:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • аналіз крові на гормони щитовидної залози, статеві гормони, кортизол, СТГ;
 • аналіз крові на ферменти печінки;
 • обстеження у кардіолога (особлива увага — при підвищеному тиску, аритмії, тахікардії, сімейної історії захворюваності інфарктом);
 • повне дослідження нирок і печінки (у тому числі методом УЗД).

Сенс всього цього в тому, щоб ненароком не вбити пацієнта, адже поганий стан серця і печінки може стати причиною серйозних побічних ефектів. Препарат має гепатотоксичність, впливає на ЦНС і здатний впливати на психіку.

Пацієнтам, які стоять на обліку у психіатра і нарколога не призначається Линдакса. Причини наступні:

 • прийом анорексигенных препаратів може викликати загострення основного психічного захворювання;
 • як і всі сильно діючі речовини, Линдакса викликає психічну залежність. Після її скасування у людини може розвинутися стан депресії, небажання що-небудь робити самостійно, і навіть більш глибока депресія, пов'язана з небажанням жити;
 • більшість страждають розладами харчової поведінки можуть отримати загострення, якщо будуть приймати подібні препарати;
 • алкоголіки також можуть зіткнутися з проблемами, пов'язаними з загостренням залежності, адже всі психотропні препарати підвищують ризик «повернення» залежностей.

В принципі, з цього випливає, що «клієнт» таких таблеток — здоровий чоловік, який чомусь не може схуднути.

Офіційна дієтологія і аноретики

В інтернеті багато пишуть, що лікарі прямо-таки радісно призначають Линдаксу, якщо немає протипоказань, і дуже позитивно про неї відгукуються. Мабуть, це якісь «не ті» лікарі. Офіційно крім дієтотерапії та ЛФК немає ніяких методів лікування ожиріння, вважаються безпечними і ефективними. Тим більш надто великим перебільшенням твердження про те, що Линдакса повністю замінює традиційні методи. Зазвичай аноретики приймати не рекомендують.

Якщо людина все ще не худне, незважаючи на дієту» його направлять до ендокринолога. Якщо його гормональний фон в порядку, очевидно, що причина відсутності результату дієтотерапії не в самій терапії, а в тому, що людина дієти не дотримується. Можливі різні варіанти — сумлінне оману щодо калорійності страв у кафе, «перекладання» порцій, якісь нічні перекуси в напівнепритомному стані. Але грамотний дієтолог завжди буде шукати причину в раціоні пацієнта, а не прописувати йому психотропний препарат.

В цілому, таблетки призначаються тільки в тому випадку, якщо ожиріння вже загрожує життю пацієнта, а сам він досі не може нічого з цим зробити, і почуття голоду сильніше бажання дотримуватися дієти.

Як приймати линдаксу

Офіційна позиція непохитна — приймати її потрібно тільки на збалансованій редукційної дієти. Зазвичай починають з 10 мг вранці під час сніданку або перед ним, і підвищують дозування, коли схуднення припиняється. Жодної офіційної інформації з приводу тривалості курсу препарату знайти не вдалося. Зазвичай пишуть, що від ожиріння можна лікуватися до року, що аж ніяк не означає, що все це час показаний прийом препаратів. Линдакса може прийматися курсами за 6-8 тижнів, а може — поки йде активний період схуднення.

Велику популярність все одно має «народний» метод застосування линдаксы. Людина просто випиває таблетку, снідає якимось мінімумом їжі (причому, не важливо, ніж зазвичай), а потім — тільки вода або кефір. Більшість дійсно втрачає апетит з препаратом, тому такі маніпуляції даються легко. Проблема тільки в тому, що вага потім набирається знову, так як організм спочатку адаптується до режиму голодування, а потім отримує надлишок енергії, який і відкладається у вигляді жиру.

Дозування линдаксы і їх підвищення

Прийом більше 15 мг препарату добово не показаний нікому. Слід утримуватися від більш високих доз, так як вони не підвищують ефективність, а лише посилюють побічні ефекти. Коли відбулася адаптація організму, і людина перестав реагувати на препарат, слід зробити перерву і повернутися до пігулок трохи пізніше, тільки якщо є нагальна необхідність.

Сумісність з іншими препаратами

Линдакса не сумісна з антикоагулянтами, інгібіторами МАО, антибіотиками та іншими гепатотоксичними препаратами. Вона не може прийматися спільно зі сжигателями жиру з лінійок спортивного харчування та іншими подібними препаратами. Не слід призначати линдаксу тим, хто планує найближчим часом операцію.

Линдакса та здоров'я

Протипоказань у препарату досить багато. Його не призначають епілептикам, особам із захворюваннями нирок, печінки, серця, судин, а також ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Не рекомендується під час вагітності та у відновлювальний період після пологів. Також не можна приймати його протягом півроку до планованої вагітності. Препарат не повинен прийматися тими, у кого є психічні розлади, кому призначені антидепресанти або інші психотропні препарати.

Побічні ефекти линдаксы

  Відзначаються численні побічні ефекти:

 • епілептичні напади;
 • судоми в кінцівках, тремор;
 • загострення проблем із запорами;
 • геморой;
 • погіршення зору;
 • головний біль;
 • депресія і субдепрессивные стану;
 • запаморочення;
 • відчуття оніміння та поколювання в кінцівках;
 • нав'язливі стани і галюцинації;
 • сухість у роті, постійна спрага;
 • тахікардія, підвищений пульс;
 • підвищена пітливість;
 • безсоння, порушення сну;
 • гіпертонія;
 • болі і дискомфорт з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нудота, зміна смаку продуктів.

Відгуки про препарат

Зазвичай емоційна оцінка пацієнтом відбувається мало залежить від результату. Багато хто взагалі втрачають апетит, нічого не їдять, і скидають до 20 кг за один курс таблеток. При цьому вони пишуть негативні відгуки, так як побічні ефекти «затьмарюють» роботу препарату. Кому сподобається ходити з постійним головним болем, сухістю в роті, і як в тумані через недоїдання? Таблетки не комфортні для застосування, це потрібно врахувати кожному, хто читає відгуки.

Негативні відгуки пишуть ті, хто зіткнувся із загостреннями захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту, жовчного міхура, печінки і серця на курсі препарату. Зазвичай загострення призводять до госпіталізації, і ми можемо знайти масу історій людей, які потрапили в лікарню після линдаксы.

Пробували линдаксу описали не тільки свій стан під час схуднення, але і синдром відміни у всій красі. Спочатку підвищується апетит, потім людина перестає себе контролювати. З поверненням кілограмів починається депресія. Багато не можуть відновитися зовсім, і повертають вага «з добавкою».

Відгуки лікарів про Линдаксе

Відгуки лікарів діляться на дві великі категорії. Одні дієтологи намагаються переконати нас в тому, що таблетки абсолютно безпечні, і приймати їх може кожен, хто хоче швидко скинути зайву вагу. Інші стверджують, що необхідно все ж пройти медичне обстеження і тільки після цього приймати препарат. Треті взагалі вважають застосування препаратів, що прискорюють серцебиття і підвищують тиск не прийнятним для тих, у кого був діагностований зайву вагу.

Тому якщо настрій на придбання таблеток серйозний, варто пройти медичне обстеження та проконсультуватися з справжнім, реальним дієтологом, а не почитати відгуки лікарів онлайн.

Де купити Линдаксу і яка її ціна

На момент написання статті препарат Линдакса» не доступний до продажу в аптечній мережі. Він був знятий з виробництва, і на сьогоднішній день, його можна купити тільки з рук. В аптеках ціна препарату варіювалася від 10 до 30 доларів за упаковку, в залежності від країни і дозувань. Сьогодні «залишки» продаються за дуже різними цінами, які залежать, хіба що, від запитів продавця. Аналоги Линдаксы — Редуксин, Меридия, Голд Лайн продаються в ціновому діапазоні від 10 до 40 доларів і вище.

Офіційно препарат знаходиться в рецептурному «списку», і продавати його без рецепту всім бажаючим провізор права не має. Не офіційно. У нашій країні закон порушується, і багато набувають препарат, «забувши вдома» свій рецепт.

Линдакса для схуднення — досить серйозний препарат, застосування якого потребує підтримки дієтолога, і здорового режиму харчування для схуднення, і правильного «виходу» з дієти.

Читай також: