Листя суниці

Зазвичай у народній медицині використовуються як листя суниці лісової, так і листя суниці садової, що отримала в народі назву «полуниця». За своїм хімічним властивостям зелене сировину від «родичів» дещо різниться. А ось по вітамінному складу майже копіює ароматні ягоди. Листя, до речі, найчастіше застосовуються як банальний ароматизатор трав'яних чаїв на натуральній основі. Настільки привабливо вони пахнуть. Не дивно – запах суниці є одним з найбільш приємних для більшості людей, і... найбільш складно синтезованих для хімічної промисловості. Численні полуничні ароматизатори не передають і частки того зачарування, що є у натуральній суниці. Крім приємного запаху, продукт володіє багатьма цілющими властивостями.

Корисні властивості листя суниці

Листя суниці входять до складу майже всіх спазмолітичних зборів. Вони здатні розслабляти гладку мускулатуру і знімати біль, пов'язаний зі спазмами. З цієї причини їх застосовують у народній медицині з безлічі свідчень від головного болю, до періодичних болів під час місячних.

Листя суниці використовуються для виробництва зеленого соку. Цей продукт є джерелом потужного антиоксиданту хлорофілу і здатний стимулювати імунітет. Дуже багато людей приймають зелені соки вранці, що називається, для бадьорості замість кави. Сік з листям суниці або навіть смузі з соками більш дешевих овочів і листям працюють для цієї мети прекрасно. В даний час досліджується вплив хлорофілу на процес зниження ваги. Вважається, що при інших рівних (дієта, вправи, дефіцит енергії, відновлення в достатку) добавки з хлорофілом прискорюють і полегшують процес. Доведені і їх легкі анаболічні властивості – зелений напій допомагає відновлювати м'язи після інтенсивного навантаження, тому і володіє великою популярністю.

Трав'яні відвари з листям суниці застосовують для симптоматичного лікування застуди. Крім того, що напій знімає біль, він ще і пом'якшує слизові оболонки. Тому часто застосовується проти хворого горла. Цей відвар має в'яжучі, і м'якими антисептичними властивостями. Тому його часто використовують для полоскання горла при ангіні і порожнини рота при стоматитах і гінгівітах.

Відвар суниці вважається джерелом вітаміну С, що обумовлює його імуномодулюючі властивості. Фактично, відвар застосовується як підтримуюче і загальнозміцнюючий засіб і при кардіологічних захворюваннях. Вважається, що засіб здатне зміцнювати стінки судин. Іноді приймають відвар суниці і для зниження тиску, але прямої дії він не надає.

Відвар листя суниці має досить виражену сечогінну дію. Що знову-таки обумовлює його широке застосування самостійно і в зборах для зняття набряків, лікування «простуди» і вірусних захворювань, а також... для схуднення.

У відвару багато специфічних властивостей. Зокрема, його пиття може підвищувати тонус матки. У народній медицині його п'ють при занадто рясних і хворобливих менструаціях, іноді – при маткових кровотечах. Зустрічаються і згадки того, що відвар часто пили перед пологами, щоб посилити скорочення матки. Однак все це в сучасних умовах використовується вкрай рідко. А самолікування кровотеч прямо заборонено. У відвару, на жаль, немає таких сильних властивостей, щоб дійсно зупинити сильну кровотечу, тому при його виникненні слід викликати швидку допомогу і не займатися самолікуванням.

Листя суниці і відвар з них застосовуються в народній медицині як засіб проти подагри і артритів.

Крім того, примочки і компреси з листя застосовуються зовнішньо, для зняття набряків, болю в суглобах і навіть для місцевої дезінфекції.

Чай з листя суниці вважається хорошим засобом при харчових отруєннях і проносах, що зумовлено входженням до його складу дубильних речовин.

В якості ароматизатора для трав'яних чаїв і зборів листя використовуються в дуже невеликій кількості. Якщо «стандарт» для відвару – столова ложка подрібненої сировини на склянку води, то для ароматизації використовують буквально пару листочків на чайник, тобто на 400 мл води. Слід пам'ятати, що лікарські рослини підсилюють властивості один одного, і загальнозміцнюючі збори не вводити занадто багато природних спазмолітиків і рослин з подібними властивостями.

Шкода листя суниці

Листя – прекрасний компонент комплексного лікування, і самі по собі не шкідливі. Шкідливо зазвичай домашнє самолікування зовсім не від того захворювання, яке викликає симптоми. З тими ж гінекологічними захворюваннями слід проявляти велику обережність. Та ж рясна менструація може бути нормою для жінки, так і показником змін ендометрія. Кровотечі зазвичай теж не виникають самі по собі», а пов'язані з пухлинами або іншими змінами. Питво відварів, звичайно, справа хороша, але діє виключно на рівні симптомів, і багато захворювання просто не лікує. Тому краще завжди звернутися за лікуванням до лікаря, а там, може і відвари призначать теж.

Листя суниці сильно розрізняються за своїми властивостями залежно від того, де вони зібрані. На жаль, невеликі лісові рослини «збирають» у себе все, що є в грунті. І це не тільки вітаміни і мінерали, але і солі важких металів. Тому краще не збирати листя поблизу трас, різних очисних промислових споруд і технічних ставків. Хоча, суниця часто росте саме там. Самим безпечним варіантом для лікування буде покупка сировини в аптеці. Аптечні препарати роблять з рослин, вирощених штучно або зібраних у регіонах.

Не слід поєднувати кілька різних спазмолітиків без вказівки на те від лікаря. Необхідно відстежувати властивості інших трав'яних відварів, які ви приймаєте.

І, звичайно, необхідно бути обережними, приймаючи відвар суничного листа з метою зниження ваги. Пам'ятайте, що спалювання жиру в результаті застосування листя – це міф, а ось зневоднення – реальність. Потрібно більш акуратно підходити до процесу, і не допускати істотної втрати рідини.

Читай також: