Ліпосакція

Пройшли ті часи, коли ліпосакція була чимось з життя зірок екрану і сцени. Сьогодні дуже багато людей позбавляються від підшкірної жирової клітковини саме цим способом. Адже зробити ліпосакцію можна досить недорого і практично в будь-якому місті. Допомагає операція прибрати дрібні недоліки? Так, звичайно, адже жирова прошарок віддаляється механічно. Чи дозволяє вона позбутися істотного зайвої ваги? Звичайно ні, адже за раз можна забрати не більше 3-5 л жиру, і якщо людина хворіє на ожиріння, це досить незначні показники.

Ліпосакція: за і проти

Бариатрическая хірургія — метод лікування ожиріння, що передбачає видалення підшкірної жирової прошарку механічно. Крім того, до бариатрии відносяться операції по зменшенню (бандажуванню) шлунка, і інші подібні речі. Це чи не найбільш активно розвивається галузь пластичної хірургії. Так, попит, особливо в розвинених країнах, є.

У США ліпосакція є однією з операцій, яку проводять практично всім схудлим з великої ваги хворим ожирінням. Дійсно, за допомогою гіпокалорійної дієти можна прибрати зайву вагу до норми, але деякий надлишок жирової прошарку і зайва шкіра залишаться. Тому багато роблять поєднану з абдоминопластикой (видалення клаптя шкіри після схуднення і формування нового пупка) ліпосакцію і задоволені результатом.

У нашій країні звичайний лікар не може викликати вам напрямок на липосацию. Операція не покривається медичним страхуванням, і пацієнт вибирає робити її на свій страх і ризик. Показання? Зазвичай, це порушена естетика тіла, лише в деяких випадках з ліпосакцією поєднують видалення жировик, шкірних новоутворень.

Потрібна мені ліпосакція?

У наше століття глянцевих картинок скрізь і всюди і заперечення такої природної, загалом-то, речі як целюліт і набряки в певні дні менструального циклу, ліпосакцію хочуть зробити мало не всі дівчата на світі. Операція набирає популярність, адже у кожної є зона, з якої «проблемний жир» ніяк не хоче йти.

В дієтології є два кардинально протилежні погляди на такі операції:

  • якщо людина ніяк не може позбутися від жиру на певній частині тіла, але дотримується дієти і тренується, він якось не так дотримується дієти і тренується. І його тренувальний і «поживний» режими порушені. Навіть якщо операція відбудеться, і буде успішною, у людини виникнуть проблеми з набором ваги знову. Адже його основна «біль» – це невміння робити операції, а нездатність харчуватися так, щоб жир не відкладався в проблемних зонах;
  • якщо людина чесно схуд на дієті, тренувався в залі, як проклятий, але його живіт або стегна все ще мають деяку кількість підшкірного жиру, немає нічого поганого в тому, щоб зробити ліпосакцію. Адже в жировій клітковині може бути порушений кровообіг, причому настільки, що це істотно впливає на процеси утилізації жиру. І організм радий би сам «спалити жир» і взяти з підшкірного шару те, що йому потрібно ліквідувати в силу дефіциту калорій, але нічого доброго в нього не виходить, адже «канали заблоковані». І тоді людина може сміливо зробити ліпосакцію, і нічого поганого з ним, і його жировим прошарком в житті не трапиться. Вага він не набере, повернеться до тренувань в самі короткі терміни, а краса з ним залишиться.

Яка з цих історій — про вас? Звичайно ж, краще звернутися до дієтолога з медичною освітою та спеціаліст з пластичної хірургії, щоб вони оцінили стан підшкірної жирової клітковини, і по можливості самостійного, без операції, «жіросжіганію». В принципі, ви можете за непрямими ознаками визначити, чи є у вас порушення дієти, і можливість поліпшити всі без операції.

Швидше за все, схудне і так, якщо правильно візьметься за себе той, хто:

  • не рахує калорії і не знає, яку кількість білків, жирів і вуглеводів міститься в його їжі. Якщо людина саме такий, навряд чи його дієта точна до межі, і найвірогідніше, в ній взагалі немає дефіциту калорій;
  • тренується з одного і того ж плану, не збільшуючи ні ваги обтяжень, не змінюючи набір вправ. Навіть кількість повторень з тим же вагою залишається в його житті незмінним. Така людина навряд чи може вважати свої тренування ефективними. Він безумовно буде витрачати набагато менше, ніж вважає витрачених під час заняття. І йому не потрібна ліпосакція, якщо він поки ще може найняти тренера і переглянути свій тренувальний план;
  • дотримується і плану тренувань, і плану харчування, але занадто часто порушує. Як часто це занадто часто? Якщо ви мінімум раз в тиждень не ходите на тренування, і не виконуєте її заміну будинку, і мінімум 2 рази в тиждень їсте те, що не передбачено планом, вам потрібна не ліпосакція, а дисципліна;
  • ви дотримуєтеся все, і строго, і навіть розвантажувальні дні влаштовуєте, але бачите в дзеркалі набряклість, і вага не рухається. А то й лише зростає. Ви тренуєтеся все більше, відпочиваєте все менше, але нічого не відбувається. Вага зростає, ентузіазм кудись пропадає....Що ж це таке? Звичайний стан «переборщившего» з дієтою людини. Сходіть до ендокринолога, а не до пластичного хірурга. Так чи інакше, перед операцією з «відкачування жиру» вас змусять здавати аналізи. Тут можуть і з'ясуватися деякі інтимні подробиці з життя вашої щитовидної залози. А можуть — і не з'ясуватися, якщо ви не будете здавати аналізи на гормони. Загалом, стан з набряками, постійною втомою і сонливістю вимагає втручання фахівця по гормонів. А самолікування не в дусі а раптом воно само пройде. І вже тим більше не операції, яка потребує напруження всіх сил організму для відновлення.

Популярні питання про ліпосакції

А це боляче?

Сама операція проходить під загальним наркозом. Справжній анестезіолог як у фільмах введе вас в стан штучного, але дуже міцного сну, а що відбувається далі все , напевно, бачили по телевізору. Жировий прошарок буде механічно зруйнована і «відкачано» з-під шкіри, далі лікар змоделює контур тіла. І так, вам боляче буде. Причому не під час самої операції, а після неї. І настільки, що більшість людей не звільниться звичайними анальгетиками для зняття неприємних симптомів.

Коли я вже зможу показати своє тіло в купальнику?

Тривалість відновлювального періоду може бути від 4 до 8 тижнів. Все залежить від того, як швидко саме ваше тіло буде позбавлятися від міжклітинної рідини і набряків, і як скоро будуть заживляться тканини. А тому безліч факторів від природного гормонального фону і спадковості, до того, як швидко саме у вас згортається кров. Загалом, з цим купальником і всім, що пов'язано з виходами у світ вкрай складно вгадати.

Як довго тримається результат?

Ліпосакція механічно травмує і виводить жирові клітини. Якщо ви будете дотримуватися таке харчування, яке буде сприяти підтримці, а не збільшення ваги, результат може триматися дуже довго. Коли ж ви харчування не дотримуєтесь, швидше за все, жировий прошарок знову «порадує вас своєю присутністю. Але операція може травмувати шкіру настільки, що жир почне відкладатися в інших місцях.

Є безопераційна ліпосакція?

Під безоперационной ліпосакції найчастіше розуміють процедуру кавітації. При ній жирові клітини руйнуються ультразвуком, а отримані продукти розпаду не «вилучаються» з-під шкіри, а виводяться з організму природним шляхом. Відповідно, ви можете зіткнутися з тим, що набряклість буде триматися кілька днів. За ступенем болю і дискомфорту процедура «лежить» десь між апаратним масажем, і дуже «хворим» ручним масажем. Процедура досить погано відбивається на відновлювальних здібності організму, може торкнутися імунну систему, і здатна негативно вплинути на процес тренувань. Але вона користується значно більшою популярністю, ніж ефективні і спалюють жир тренування. Адже робити ж нічого не треба! Правда, щоб добитися результату як від однієї ліпосакції, вам буде потрібно кілька сеансів.

Можна набрати вагу після ліпосакції?

Вага після ліпосакції набрати дуже навіть можна, особливо якщо хаотично харчуватися і не тренуватися. Операція не змінює метаболізму людини, і ви все так же будете запасати «зайве», якщо продовжите переїдати.

Як скоро можна буде повернутися до активного життя і тренувань?

Відновлювальний період триває від 4 до 6 тижнів, питання про повернення до тренувань вирішує індивідуально.

Ліпосакція і здоров'я

Перш ніж робити операцію, необхідно пройти повне медичне обстеження. Маніпуляція виконується під загальним наркозом. Особливу увагу при обстеженні приділяють здоров'ю серцево-судинної системи. Протипоказанням є гіпертонічна хвороба, ішемія, порушення серцевого ритму (тахікардія), і уповільнене серцебиття.

Не можна робити ліпосакцію у відновний період після пологів, інших операцій або травм. Не слід поєднувати цю процедуру з активним схудненням на дефіцит калорій. Робити ліпосакцію можна вже коли ви знизили свою вагу, і «відпочиваєте» на підтримуючих калоріях протягом деякого часу.

Операція протипоказана при всіх хронічних захворюваннях в стадії загострення, і може бути прив'язана до дня менструального циклу, втім, це індивідуальне показання.

Варто розуміти, що подібні маніпуляції можуть викликати і проблеми. Найбільш часті — повільне загоєння, запальні процеси в тканинах, больовий синдром. Ну а головний «побічний ефект» з позиції естетики — це освіта жировиків на тканинах, які не піддавалися маніпуляції. Тобто, якщо людина продовжує неправильно харчуватися, вести дуже активний спосіб життя, і створювати всі умови для зростання жирового прошарку, вона виросте. Тільки в несподіваних місцях. Так і з'являються історії про жирових валиках під колінами, на задній поверхні стегон і на обличчі. Загалом, перш ніж робити серйозну операцію, необхідно проконсультуватися з лікарями, і спробувати, все ж, позбутися жиру менш радикальними методами.

Відео по темі

Читай також: