Макробиотическая дієта

Макробиотическая дієта – данина моді на все східне. Вплив сходу на західну культуру в даний час воістину вражає. Люди натовпами записуються на йогу, перебудовують свої будинки згідно із законами фен-шуй і набувають фігурки химерних божков, покликаних принести удачу та добробут своєму власникові. Разом з усіма цими віяннями приходять і всілякі системи східного харчування, спрямовані на підтримку здорового способу життя та збереження стрункого тіла. Інтерес до такого роду речей сильно підігріває повальне захоплення Сходом зоряної верхівки Голлівуду. Особливо це стосується всіляких дієт і технік харчування, спрямованих на зниження ваги і омолодження організму. На жаль, багато наших співвітчизників забувають, що крім раціону треба поміняти ще й спосіб мислення разом зі стилем життя. Недарма кажуть, що макробіотика краще всього поєднується з творчою роботою в задоволення» і заняттями йогою.

Теорія макробіотичної дієти Джорджа Осавы

Ця своєрідна система харчування була в свій час запозичена в монастирях дзен буддизму і зазнала глибокого вивчення у себе на батьківщині. В основі макробіотичної дієти лежить багатовікове прагнення східної філософії зберегти рівновагу між енергією інь і янь. Згідно з основоположним принципам макробіотики, всі продукти є носієм однієї з цих енергій. Таким чином, при переважанні в раціоні їжі, насиченої одного виду енергії в організмі виникає дисбаланс, що, в свою чергу призводить до різних захворювань.

Найбільше поширення на Заході отримала теорія макробіотичної дієти, розроблена японським лікарем Джорджем Осавой. Власне кажучи, він позиціонує її не як тимчасовий захід, а як спосіб життя.

Згідно з його твердженнями вся їжа поділяється на «погану» і «хорошу». У першу групу входять всі молочні продукти (сир тофу – виняток), м'ясо, ягоди, які, на думку Осавы володіють надмірною кількістю енергії і можуть порушити енергетичний баланс організму.

За основу раціону пропонується взяти всілякі злакові культури. Вони мають складати близько половини, які вживали в їжу продукції. На другому місці стоять овочі, перевага віддається капусті. Арахіс, мигдаль, насіння соняшнику та гарбуза отримали право зайняти одну десяту всього денного раціону. Трохи більш скромне місце відведено свіжій рибі та овочевих супів. Кількість бобових не повинно перевищувати п'яти відсотків.

Однак набором дозволених продуктів макробіотика за Осаве не обмежується. Існує ряд правил прийому їжі. До основних з них відносяться:

* Вживання продуктів виростають в регіоні проживання.

* Жодних барвників і консервантів: все тільки натуральне.

* Ретельне пережовування їжі.

* Мінімальна кількість прийнятої рідини.

* Фізичні навантаження.

* Вживання тільки сезонних продуктів.

Користь і шкода макробіотичної дієти

Вплив макробіотичного харчування не раз досліджувалося вченими різних країн. Більшість з них не показали позитивних результатів. Ставлення з боку більшості дієтологів досить скептичне. І треба сказати, небезпідставно.

Макробиотическое харчування побудоване на вживанні великої кількості клітковини, надлишок якої призводить до порушення балансу мінеральних речовин в організмі, а так само викликає алергічні реакції, що супроводжуються проносом, блювотою, екземою і нападами астми.

Крім того, подібний раціон категорично протипоказаний при хронічних захворюваннях. Особливо небезпечна така дієта для дітей і підлітків. Низький вміст рибофлавіну, вітамінів групи В, кальцію і білків приводить не тільки до значного уповільнення зростання, але і серйозним чином порушує психіку організму, що розвивається.

Принципи філософії інь і янь у китайських і японських філософів прямо протилежні. Століттями вчені мужі ведуть нескінченні суперечки про те, на чиєму боці істина. Тому, може є сенс дочекатися вирішення питання, перш, ніж проводити над собою експерименти?

Важливо: перш ніж сісти на макробіотичну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: