Маточне молочко

Цілюща маточне молочко – ні що інше, як бджолине «дитяче харчування». Бджоли-годувальниці виробляють це речовина, і передають його для живлення личинок, а також бджоли-матки. Люди навчилися відбирати це речовина, і використовувати його в численних зілля для лікування хвороб, так і для простого зміцнення здоров'я. Маточне молочко широко використовується в засобах для підвищення адаптації організму до фізичних і розумових навантажень, як засіб для кращого відновлення організму і для різних косметологічних потреб.

Корисні властивості маточного молочка

Широко відомі адаптогенні властивості маточного молочка. Продукт впливає на імунітет людини, здатний підтримати імунну систему в періоди фізичних і розумових перевантажень, епідемій застуди та грипу, а також у відновлювальному періоді після травм і операцій.

Досить широко застосовується як адаптогену в юнацькому спорті, дозування підбирається індивідуально, як правило, застосовується у складі препаратів типу «Леветона» і «Апилака», або в чистому вигляді, у кількості не більше ? чайної ложки за 1 прийом. Широко поширені суміші маточного молочка, пилку, перги і меду в пропорції 1 до 1. Продукт приймають вранці натще, основною метою застосування його є поліпшення адаптації до постійно підвищеним навантаженням. Володіє м'якими анаболічними властивостями, сприяє зростанню м'язів, і формування більш вигідною композиції тіла. В аматорському фітнесі застосовується досить рідко, як правило, із-за невідповідності рівня навантаження потреби застосовувати адаптогени. Зате широко поширене в бодібілдингу, любительському та «новичковом» в тому числі.

Використовується для додаткового харчування годуючих матерів. Один з продуктів відносно безпечно і, що називається, без залучення додаткових калорій, підвищує лактацію. Також прискорює загоєння і відновлення, сприяє більш швидкому поверненню до фізичної активності, зменшує втому, за деякими даними, може служити і препаратом для запобігання післяпологової депресії.

Склад молочка досить цікавий – на майже 2/3 звичайної води припадає одна частина, що містить порівну білків і вуглеводів, і наполовину менше корисних жирів. Вуглеводи в маточному молочку прості, легкозасвоювані і застосовуватися, тому воно повинно з контролем рівня цукру в крові, якщо мова йде про харчування хворих на діабет.

Цікава природа білків маточного молочка – вони належать до повноцінних джерел амінокислот, і за своїм складом виключно близькі до білків сироватки людської крові. Вуглеводи представлені глюкозою, фруктозою і сахарозою – здатні дати швидкий приплив енергії, кому це дійсно необхідно.

Молочко містить естрадіол, тестостерон і прогестерон – статеві гормони, саме з їх наявністю часто пов'язують анаболічні властивості продукту, однак дозування мінімальна, тому продукт не може вважатися допінгом. У пробах маточного молочка виявляють і сліди фітостеринів або так званих рослинних прогормонов, які використовуються при фармакологічної підтримки в процесі клімаксу. Вживання молочка здатне пом'якшити симптоми згасання функції репродуктивної системи як у жінок, так і у чоловіків.

У народній медицині продукт вважається афродизіаком. За своїм складом він може бути загальнозміцнюючим препаратом, і підтримувати статеву функцію людини.

Маточне молочно є джерелом численних вітамінів. Крім вітамінів групи В, А, С, містить вітамін Е, Д, Н і РР. Такий вітамінний склад дозволяє маточному молочку благотворно впливати на стан нервової системи людини. Продукт використовується при неврозах, перевантаженнях нервової системи різної природи для поліпшення адаптаційних процесів.

Застосовується як адаптоген широкого спектру дії при різних захворюваннях і станах. Маточним молочком рекомендують доповнити свій раціон хворим на пієлонефрит, хронічними захворюваннями дихальної системи, пацієнтам кардіолога. Іноді маточне молочко разом з коренем солодки застосовується для зняття симптомів токсикозу у вагітних, рецепт відноситься до народних, і в звичайній практиці застосовується досить рідко.

Використовується для зняття симптомів хворобливих менструацій, а також при порушеннях менструального циклу. Іноді застосовується при відставанні у розвитку, затримки розвитку, статевого дозрівання в тому числі.

Маточне молочко застосовують для додаткового харчування дітей, які відстають у рості і розвитку, його іноді застосовують як засіб профілактики рахіту, і порушень обміну речовин.

Продукт використовується в народних рецептах проти вітиліго, псоріазу, екземи. Знайшов широке поширення як в «домашній», так і в науковій косметології – входить до складу сироваток для особи з омолоджуючим ефектом, численних кремів, бальзамів і навіть засобів для догляду за волоссям. Вважається хорошим «наружним» засобом від облисіння. Часто застосовується і в складі різних препаратів і засобів для прискорення росту волосся.

Шкода маточного молочка

Зазвичай маточне молочко вважають універсальним продуктом, але це не так. Бувають люди дуже чутливі до його дії. У них від застосування адаптогенів на основі маточного молочка порушується сон, виникають симптоми збудження нервової системи.

Деякі люди відчувають всі симптоми алергії. Вживання маточного молочка «загрожує» їм шкірними висипаннями, раптовими набряками, виникненням стану, що нагадує застуду. Як правило, алергія проявляється на всі продукти бджільництва і, що називається, не буває непоміченою. Слід обережно ставитися до її проявів, і відміняти препарат або косметику з маточним молочком у кожному разі виникнення симптомів.

Продукт не рекомендується застосовувати самостійно для лікування. Справа не в шкідливих властивостях самого молочка, а в можливості неправильної «самостійної діагностики». Тому перш ніж пити загальнозміцнюючі препарати, зверніться до лікаря.

Читай також: