Меридиа

Таблетки Меридиа придбали культове значення серед бажаючих схуднути. Адже це ж диво! Ти просто будеш їсти звичайну їжу, випиваєш таблетку, і через пару годин апетиту як не бувало. Ніяких більше нічних перекусів, страждань над шматком курячої грудки з дуже смачною сухий гречкою в обід, і кефірів замість вечері. Ви можете просто є, а можете — ні. Адже тяга до будь-якої їжі пропаде. Вірять, що для схуднення треба мало харчуватися, тільки це і подавай. А що таблеточки володіють прямим впливом на центр голоду у мозку, а це вам не МКЦ випити...Ну що ж, на популярності кошти це не позначилося. Лікарі закликають ретельно зважити плюси і мінуси, перш ніж починати приймати сильнодіючий препарат.


Склад меридиа

Крім речовин, які служать для формування капсул, до складу меридиа входить сибутрамін. Речовину було синтезовано спеціально для боротьби із зайвою вагою. Його називали панацеєю для схуднення, єдиним препаратом, здатним врятувати людство від епідемії ожиріння, і надією людства. Але в Європі і США від повсюдного використання сибутраміну майже відмовилися. І виною тому — побічні ефекти.

Чому в складі лише одну діючу речовину, а не сто екстрактів трав, як ми звикли бачити в таблетках для схуднення? Так просто сибутрамину «напарники» не потрібні. Він впливає прямо на центр голоду, розташований в головному мозку людини, і блокує виникнення самого відчуття голоду. Треба розуміти, що добре вишколений» шлунок все одно виробить шлунковий сік до того моменту, коли ви звикли їсти. І повз торта ви, ймовірно не пройдете теж, просто тому, що голод — це не бажання побалувати себе чимось смачним. Але от якщо чесно мотивувати себе на дотримання дієти, і почати харчуватися обмежувально, таблетки допоможуть.

Як правильно приймати меридиа

Таблетки бувають у дозуванні 10 і 15 мг. Почати варто з першої. Ви просто випиваєте капсулу, за сніданком або перед ним, і чекаєте. Звичайно ж, не настання ефектів в дусі фенфлюраміна з галюцинаціями. Працює меридиа набагато м'якше. Але ось є в найближчим часом ви навряд чи захочете. Лікарі радять приймати меридиа з обмежувальної дієтою, причому редукція може бути великий, за рахунок того, що препарат впливає на гормональний фон, активізує роботу кори надниркових залоз, і побічно сприяє секреції більшої кількості гормонів щитовидної залози.

Дієта призначається строком від 8 до 12 тижнів. Так само п'ється і меридиа. Курс зазвичай припиняють, якщо людина за цей час скинув всі зайві кілограми, які хотів. І продовжують, якщо вага не пішов у потрібному обсязі.

Таблетки викликають поступову адаптацію організму, по мірі настання якої дозу треба збільшувати. Але поріг досить низький. Максимум, що ви можете — це додати 5 мг до базової дозуванні, і приймати 15 мг. Коли і вони перестають діяти, препарат відміняють. Як бути з дієтою? Вирішує лікар. Якщо ніяких розладів у пацієнта немає, і він може продовжувати її дотримання, дієта залишається за пацієнтом. Коли ж людина вже настільки втомився, що не здатен контролювати своє харчування зовсім, його переводять на підтримуючі калорії.

Нічого не нагадує? Так це ж звичайна терапія ожиріння. Дієта, призначувана 12 тижневими циклами, «відпочинок» на підтримуючих калоріях, і «повторення пройденого», поки мета не буде досягнута. Питається, навіщо потрібні таблетки, якщо людина може сидіти на більш адекватною по калоріях дієті (наприклад, з дефіцитом у 300-400 ккал на добу), і робити посильні фізичні навантаження? Вся справа...правильно, в низькій культурі харчування.

Чому меридиа не повинні призначати всім підряд

Буває, що пацієнт чесно сидить на дієті, але не худне. Чесно — як йому здається. Припустимо, в раціоні повинна бути куряча грудка, він і їсть грудку. Але запечену з сиром. Чи дозволяється одна цукерка, але в неї місце їсться батончик. З урахуванням того, що сучасна людина, що живе в місті, практично не рухається, і здебільшого проводить свій час сидячи, це істотні похибки.

Припустимо, такої людини «посадили на дієту» за медичними показаннями. Нехай у нього, наприклад, буде суттєвий зайву вагу, загрозливого стану суглобів і зв'язок, а причиною негайного схуднення буде загроза руйнування кульшового суглоба, і можлива необхідність операції в майбутньому. Якщо ситуація така, людина повинна схуднути досить швидко. І у нього немає часу на те, щоб вчитися знімати шкіру з кожного «пролітає повз» шматка курки, і рахувати кожну ложку цукру.

Рекомендація для лікарів за призначенням меридиа вельми однозначна. Медик повинен виписувати рецепт тільки в тому випадку, якщо життя його пацієнта або його здоров'ю суттєво загрожує зайву вагу. При цьому радять спочатку призначити дієту, і давати препарат тільки тоді, коли пацієнт не зміг схуднути з її допомогою.

Меридиа і метаболізм

Існує цілий пласт статей, доводять нам, що препарат прискорює метаболізм. Сибутрамін підвищує температуру тіла, і може викликати тахікардію. Це дійсно здатне збільшити витрату калорій, але якихось серйозних досліджень, які доводять, що таке збільшення істотно, на сьогоднішній день немає. І, ймовірно, не передбачається, так як більша частина дієтологів відмовляється від цього препарату в силу його побічних ефектів.

Викликає сибутрамін гіпотиреоз, як і багато спортивні схуднути? Наукових даних з цього питання теж немає, однак деякі автори стверджують, що занадто тривала стимуляція центру голоду може позначитися на роботі кори наднирників і гіпофіза, і, як наслідок, викликати падіння рівня гормонів щитовидної залози.

Загалом, «їсти і худнути» тут не вийде. Дієта все одно буде потрібна, і краще, якщо вона буде раціональною, так як схуднення з меридиа «народними засобами» шкодить здоров'ю ще більше, ніж схуднення без цього препарату.

Як худнуть з меридиа люди

Найпоширеніший побічний ефект таблеток — сухість у роті В такому стані людині зовсім не хочеться дієтичної їжі, наприклад, нежирних курячих грудок з якоюсь кашею. А хочеться виключно пити рідини. Тому у народі широко поширене схуднення з сибутраминовыми препаратами і кефіром, або питної дієтою, або ще який заміною харчування без харчування як такого.

Тут шкоду подвоюється. Якщо людина не отримує достатньої кількості макронутрієнтів, його імунітет слабшає, м'язи починають «спалюватися» заради отримання білка, і згодом він виявляється з маленькою цифрою на вагах, але з дуже великими перспективами повернути початковий вагу. Для підтримки стрункості потрібні дуже низькі калорії, а харчуватися в такому стилі все життя не зможе ніхто. Ось і виходить, що після суворої дієти з сибутраминовым препаратом вага не тримається.

Тому лікарі не рекомендують «не є зовсім», хоч і не хочеться. Дієта повинна бути збалансованою, з не менш 1 г білка на 1 кг маси тіла, 1 г жирів. Кількість вуглеводів може бути зменшеним, особливо якщо людина не тренується. До речі, про тренування. Протипоказані високоінтенсивні інтервальні тренування, так як вони можуть спровокувати підвищення артеріального тиску, і гіпертонічний криз. Не рекомендується і підйом граничних ваг обтяжень в тренажерному залі. Причина — та ж. Тренінг повинен бути помірним, ваги обтяжень в силових — середніми, а кардіо — довгим і рівним.

Побічні ефекти меридиа

Побічних ефектів у препарату маса:

  • сухість у роті, пацієнтам рекомендують пити близько 40 мл води на 1 кг маси тіла, і відмовитися від «побутових» діуретиків типу зеленого чаю та кави;
  • запаморочення і головний біль. Як і більшість препаратів подібного плану, сибутрамін сприяє підвищенню в'язкості крові. Подолати цей ефект можна за допомогою вживання аспірину кардіо, а також введення в раціон великої кількості зелених овочів типу огірків і селери;
  • галюцинації і порушення сприйняття реальності. Одні джерела стверджують, що це симптоми передозування препарату, інші — що це звичайні побічні ефекти. Як би там не було, при порушеннях сприйняття меридиа негайно відміняють;
  • тахікардія. Можна зустріти в інтернеті рекомендації з прийому бета-блокаторів та коштів від тиску в цьому випадку, але рекомендації лікарів інші. Препарат відміняють;
  • тремор кінцівок, та епілептичні напади;
  • порушення сну, безсоння, ходіння уві сні;
  • загострення розладів харчової поведінки — анорексії і булімії;
  • підвищення артеріального тиску і гіпертонічний криз.

Крім того, препарат викликає звикання, і дає синдром відміни. Після того, як курс закінчиться, більшість пацієнтів стикається з депресією тій чи іншій ступеня тяжкості. А причиною заборони сибутраміну в ряді країн Європи став той факт, що депресія у таких пацієнтів часто супроводжується тягою до самогубства, і були навіть зафіксовані смерті з цієї причини.

Загалом, навряд чи можна назвати цей препарат абсолютно безпечним. Багато джерела свідчать про екстремальний дискомфорті в застосуванні препарату. Його не можна вважати м'яким по впливу на організм, ті чи інші побічні ефекти проявляються майже у всіх пацієнтів.

Чи захищає меридиа від повернення ваги? Очевидно, що ні, адже препарат ніяк не впливає на звички харчування, і не вчить людини справлятися з апетитом самостійно.

Протипоказання до застосування меридиа

Препарат має помірну гепатотоксичністю. Його не призначають особам із захворюваннями печінки, жовчного міхура, органів травлення. Його негативний вплив під час курсу не «гаситься» гепатопротекторами, як це прийнято вважати. Максимум, що радять приймати лікарі — м'який жовчогінний типу хофитола. Якщо є захворювання, або пацієнт приймає інші таблетки, що впливають на печінку, меридиа не призначають.

Строго заборонений препарат гіпертонікам, а також пацієнтам кардіолога. Майже у всіх випадках почастішання серцебиття і проблеми з тиском таким людям забезпечені. А це може спричинити за собою тяжкі наслідки.

Не рекомендується приймати меридиа після вагітності,а також тим, хто планує дитини протягом найближчого часу. Рішення про призначення і прийомі препарату повинен приймати лікар, тільки після повного медичного обстеження і оцінки стану серцево-судинної системи, печінки, нирок, і гормональної системи.

Читай також: