Метаболічна дієта

Метаболічна дієта призначена для тих, хто мріє схуднути з ЗСЖ, але не знає, що конкретно входить в це поняття і як саме слід їсти. На метаболічної дієті вам доведеться відмовитися від підрахунку калорій і вуглеводів. Однак дещо порахувати все ж доведеться – це будуть умовні бали, які позначають, наскільки вживається вами продукт може відкластися» в жировій прошарку. Цю здатність автор дієти позначає як одночасне вміст у продукті простих вуглеводів і жирів.

Тобто найбільш корисними продуктами метаболічної дієти є знову-таки нежирні джерела протеїну і клітковини. Автор метаболічної дієти – київський лікар-дієтолог Ганна Панченко, дієта випробовувалася клінічно і показала непогані результати. В цілому, дієта являє собою як би синтез низкогликемической дієти і фітнес-дієти і є однією з найбільш багатих білком, клітковиною, мінералами і вітамінами.

Етапи метаболічної дієти

Любителькам «схуднення за дві години» метаболічна дієта не підійде. План створений для тривалої роботи над собою. Дієта складається з трьох стадій. Перша – максимальне жиросжигание – триває від 10 до 12 днів. За цей час ваше тіло позбавляється від надлишкових глікогенових запасів і створює умови для максимального синтезу гормону росту. На стадії максимального жіросжіганія ви їсте тільки продукти зі списку, зазначеного «Про балів». Додатково необхідно з'їдати 1 ст. л. оливкової або лляної олії. Довше ніж вказану кількість днів в один прийом «сидіти» на дієті не можна. Варто повернутися до першої стадії дієти через 2 тижні на другій стадії, якщо ви відчуваєте, що зайва вага знижується повільно.

Друга стадія дієти – стабільне спалювання жиру. Приблизний розклад прийомів їжі виглядає так: «Сніданок – до 10.00 на 4 бали. Другий сніданок – до 12.00 на 2 бали. Обід – до 15.00 на 2 бали. Полудень – до 18.00 на 1 бал. Вечеря – до 20.00 на 0 балів». Важливо їсти кожні три години, вибирати маленькі порції, не більше 200-300 г їжі за один прийом і приймати вітамінно-мінеральний комплекс.

Третя стадія дієти – підтримуюча. Ви повинні дотримуватися такого раціону все життя. Сенс третій стадії в тому, щоб підібрати той стиль харчування, при якому вага не буде набиратися особисто у вас. Варто поступово додавати бали до перших чотирьох прийомів їжі і постійно зважуватися. Якщо вага зростає – прибирати зміни раціону, якщо немає – продовжувати в тому ж дусі. Єдине «табу» метаболічної дієти на все життя – додавання вуглеводистих і жирних продуктів до вечері.

Списки продуктів для метаболічної дієти

У метаболічної дієті виключно важливим є тільки те, що зазначено в списках. Ви повинні пам'ятати, що молоко 0%, і молоко 6% – це різні продукти. Контролюйте кількість жиру в їжі.

«0 балів»

Курячі, індичі грудки, сир 0%, яєчні білки, порошковий протеїн без додавання вуглеводів (не гейнер, а ізолят), гриби, зелений горошок, будь-які свіжі овочі, водорості, порошкова клітковина (типу «сибірської» або «альфи», продається в аптеці), риба, морепродукти, будь-які молочні продукти до 2% жирності, лимон, лайм.

«1 бал»

Ягоди, стручкова квасоля, печена квасоля, соки з овочів без додавання цукру.

«2 бали»

Бурий рис, вівсянка, гречка, висівковий хліб, варені моркву і буряк, всі види необезжиренного м'яса (яловичина, курячі ніжки, кролик, баранина, телятина, нежирна свинина), всі види фруктів, молочні продукти до 4% жирності.

«3 бали»

Тверді та плавлені сири, крім фети (вона містить 2 бали), пшоно, мюслі, солодкі йогурти з фруктовими добавками, гіркий шоколад, кукурудза.

«4 бали»

Пиво, міцні спиртні напої, гусятина, качатина, жирна свинина, солодощі, згущене молоко, молочні продукти більше 4% жирності, консерви в олії, чіпси, сухофрукти, білий хліб та інші вироби з білого борошна.

Ця дієта досить зручна для «користувачів» і добре поєднується з фітнесом.

Важливо: перш ніж сісти на метаболічну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: