Мікрокристалічна целюлоза

Мікрокристалічна целюлоза (МКЦ) – це харчові волокна, одержувані з ретельно очищеної бавовняної целюлози. У продаж МКЦ надходить в порошку або в таблетках і застосовується для очищення організму (в тому числі і при отруєннях), нормалізації роботи кишечника і зниження ваги (у поєднанні з низькокалорійними дієтами).

Мікрокристалічна целюлоза близька до натуральної природної целюлози, яка є природним компонентом багатьох харчових продуктів. Вона абсолютно нешкідлива при правильному вживанні і не має протипоказань або побічних явищ.

Потрапляючи в шлунок і кишечник, МКЦ вбирає в себе рідину, розбухає, значно збільшуючись в обсязі. Завдяки цьому, досягається подвійний ефект. З одного боку, виходить обсяг дає відчуття ситості. З іншого боку, мікрокристалічна целюлоза абсорбує в себе токсини і шлаки, механічно очищає стінки кишечника і виводить непотрібні накопичення з організму. Ці властивості МКЦ допомагають знизити кількість споживаної їжі без почуття голоду і знизити вагу (2-5 кг) за рахунок позбавлення від «бруду».

МКЦ рекомендується використовувати для щорічного профілактичного очищення організму, як додатковий засіб зниження ваги, для нормалізації роботи органів травлення, як профілактичний засіб для попередження сечокам'яної хвороби, при гастроентерологічних захворюваннях, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті і атеросклерозі.

Мікрокристалічна целюлоза для схуднення

Слід пам'ятати, що самостійно і без тривалого застосування мікрокристалічна целюлоза для схуднення не дає результату. Для досягнення результату по зниженню ваги МКЦ необхідно приймати 3-4 тижні в поєднанні з низькокалорійними дієтами (до 1000 кілокалорій) і помірним фізичним навантаженням.

Приймати микрокристаллическую целюлозу слід з великою кількістю рідини (1,5-2 л на добу), поступово збільшуючи дозу прийому. У перші 2-3 дня можна випити 5-10 таблеток за добу, потім поступово довести до 10-15 штук (для профілактики захворювань) або до 20-30 штук на добу для схуднення (5-7 таблеток за 1 раз). При цьому не можна перевищувати добової дози МКЦ в 25 гр. за добу (50 таблеток вагою 0,5 гр.).

Найкращий час застосування мікрокристалічної целюлози – пізня весна, літо і початок осені. Тепла погода цих сезонів допомагає впоратися з великим об'ємом рідини, який необхідно випивати при прийомі МКЦ.

Якщо рідини буде недостатньо, можуть виникнути запори та інші проблеми з травленням. У цьому випадку слід знизити дозу МКЦ та збільшити кількість рідини (у чистому вигляді, у напоях і в складі блюд). Для прискореної нормалізації роботи кишечника корисно ввести в раціон продукти, що володіють проносним ефектом (буряк, чорнослив, ревінь) або трав'яні чаї з проносним ефектом.

Способи вживання МКЦ

Найчастіше микрокристаллическую целюлозу вживають в чистому вигляді за 25-30 хвилин до їди або замість прийому їжі (другого сніданку, полуденка, вечері).

Але МКЦ також можна використовувати при приготуванні різних страв, як добавку до м'ясного або рибного фаршу, борошна при випічці хлібобулочних виробів, каш і т. д. В цьому випадку порошок або таблетки мікрокристалічної целюлози розм'якшують з невеликою кількістю води і додають в напівфабрикат або готову страву. Оскільки сама по собі МКЦ ніякого смаку не має, вона не змінює смак страви. При цьому теплова обробка не змінює властивостей целюлози.

Як правило, ефект від застосування мікрокристалічної целюлози стає помітним через 7-10 днів регулярного вживання.

Читай також: