Млинна дієта

Взагалі-то, млинцева дієта – це анекдот. Лікар дзвонить пацієнту на стільниковий в палату і каже: «Знаєте, у Вас знайшли СНІД, свинку, вірус Ебола, і сінну лихоманку. Але Ви не хвилюйтеся, ми Вам прописали млинцеву дієту». Пацієнт: «І що, допоможе?». Доктор: «Просто під двері палати тільки млинці і пролазять». Ну а якщо серйозно, вас, напевно, цікавить, чи можна їсти млинці і не товстіти. Насправді, з цією стравою, як і зі всієї іншої випічкою можливі варіанти. Не будемо обнадіювати – жирні млинці з білого борошна, та ще й з начинкою – вам зовсім не друзі. Проте можна організувати свій раціон так, щоб поласувати, і схуднути.

Раціональна дієта блинная

Мова не йде про вживання млинців з різними начинками, щоб задовольнити всі потреби організму. Все набагато прозаїчніше. Ви повинні розрахувати решті раціон так, щоб 1-2 рази в тиждень дозволити собі улюблену страву без шкоди для фігури. Тут можливо кілька стратегій:

«За мотивами дієти -60»

Берете 1-2 млинця, бажано, з самою улюбленою начинкою. Їх слід з'їсти на сніданок, обов'язково до 12 годин дня. Весь інший день харчуєтеся як завжди, дотримуючись тієї дієти, на якій ви худнете, або принципів системи мінус 60. Обов'язково не їсти після 18-19 годин, і не змішувати білки і вуглеводи за вечерею.

Ефективність: хороша, особливо, якщо ви не будете їсти млинці на сніданок кожен день, і виберете не солодкі млинчики з варенням, а, наприклад, варіант з начинкою з м'яса або сиру.

Ризики: якщо ви схильні до переїдання, і не можете стримуватися, коли вдома є щось смачне, готувати потрібно рівно стільки, щоб вистачило на 1 раз поїсти собі і родині. Можна, звичайно, використовувати різні психологічні техніки «відвикання» від смачної їжі, але це справа не швидке.

«За мотивами теорії вуглеводного виснаження»

Все просто – для реалізації цієї теорії на практиці ви повинні систематично тренуватися, причому виконувати або силові вправи, або практикувати високоінтенсивний інтервальний тренінг. Млинці слід їсти або відразу, буквально протягом 40 хвилин після тренування, або ввечері того дня, коли ви тренуєтеся. Якщо вибрано вечір, протягом усього дня слід їсти тільки білок і овочі, в ідеалі – нежирне м'ясо типу курячої грудки, і, наприклад, зелений салат, або огірки чи помідори.

Ефективність: знову-таки, залежить від загального «ваги» раціону в калоріях, і того, наскільки якісно людина витрачає цю саму енергію.

«За мотивами калорійною матриці»

Досить проста схема, з нею можна їсти не тільки млинці, млинчики з начинкою, але і взагалі все, що завгодно. Знадобиться тільки точне знання рецептури вибраних вами продуктів і будь калькулятор калорійності продуктів. Так, вам доведеться вважати ккал, і враховувати вміст у страві білків, жирів і вуглеводів. За допомогою калькулятора розраховуємо енергетичну цінність млинців, і їмо, стежачи за збалансованістю іншого раціону.

Ефективність: залежить від того, наскільки ви вміло вважаєте калорії, і як часто займаєтесь самообманом.

А ще ви можете приготувати собі млинці, замінивши класичну білу муку на вироби з борошна грубого помолу, додавши в тісто трохи пюре з овочів, наприклад, капусти. Головне тут – використовувати спеціальну антипригарну блинницу і мінімум масла для смаження. А ще в природі існують так звані «бодибилдерские» млинці, з протеїнових порошком замість борошна, але смак у них, якщо чесно, сильно на любителя. Загалом у справі вживання млинців важливо знати міру, і не робити це смачне, але некорисне блюдо основою раціону.

Важливо: перш ніж сісти на млинцеву дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: