Монастирська дієта

Монастирська дієта або як її ще прийнято називати, дієта №7 була представлена світу японським лікарем американського походження Джорджем Озавой, який розробив її, ґрунтуючись на системі макробіотичного харчування ченців дзен-буддизму. Мінімальним періодом для цієї дієти вважається строк у десять днів. Передбачається, що саме за цей час при такому вигляді харчування завершується повний цикл очищення крові. До речі, цей план мало чим відрізняється від традиційного пісного столу православних монастирів. Втім, росіяни, крім зернових, їли квашені і солоні овочі, і вважали головним злом переїдання і вживання скоромного, тобто продуктів тваринного походження.

Раціон дієти монастирській

Меню особливою різноманітністю не відрізняється. Воно складається з одних цільних злаків у відвареному вигляді. В якості добавок використовуються такі продукти як шрот виноградних кісточок, спіруліна, розторопша, віск, топінамбур і т. д. В буддійської традиції ці продукти поєднуються з такими прянощами, як куркума, коріандр, імбир, однак на період дієти зловживати прянощами не рекомендується. Пити дозволяється тільки воду, бажано структуровану.

Для довідки – структурованої вважається так звана «жива» вода, яка характеризується високою засвоюваністю організмом, а так само відсутністю усіляких сторонніх домішок.

Приймати їжу слід 2 рази на добу – о 12 годині дня, коли сонце в зеніті і на заході (варіюється в залежності від місцевості і часу року). Тобто слід не досхочу, а лише злегка втамовувати голод.

Можливі результати монастирської дієти

Автор дієти пояснює її ефективність тим, що клітковина, що міститься в злаках, являє собою найцінніший і екологічний продукт, здатний повністю задовольнити всі потреби людини в поживних речовинах. Крім того, відмова від білків і жирів при такій дієті, призводить до того, що організм через деякий час починає знищувати внутрішні запаси, які накопичуються у ньому у вигляді небезпечних захворювань.

Озава запевняє, що монастирська дієта може позбавити від будь-якої хвороби, починаючи з бородавки, кінчаючи серйозним онкологічним захворюванням. Американська версія макробіотики у викладі японського лікаря у свій час сильно схвилювала громадськість. Велика частина суспільства розкололася на два протилежних табори, що складається з відданих шанувальників з одного боку і затятих супротивників з іншого.

Більше того багато вчені проводили дослідження, пов'язані з впливом монастирської дієти на організм людини.

Так, Американське онкологічне товариство серйозно зацікавилося можливістю за допомогою цього раціону виліковувати ракові захворювання.

Однак хвиля популярності монастирської дієти серед представників вченого світу швидко зійшла на «ні». В ході численних експериментів було доведено, що вона не тільки не приносить заявленого результату, але і може надати досить негативний вплив на людський організм. Так, наприклад, відомо багато випадків, коли у послідовників монастирської дієти з'являлися ракові пухлини та інші хвороби, від яких вони навпаки повинні були позбутися.

Недоліки раціону

1. Продукти, якими обмежений раціон худне, не можуть впоратися з функцією нормального забезпечення організму поживними речовинами. Харчування викликає вітамінно-мінеральне голодування, яке позначається у вигляді відповідних захворювань. У дітей таке харчування призводить до уповільнення процесів росту і розвитку різного роду патологій.

2. Тривале вживання клітковини призводить до виведення з організму мінералів і вітамінів, що належать до жиророзчинний групі, створюючи при цьому вітамінно-мінеральний дисбаланс.

3. Клітковина у великих кількостях загострює запальні процеси в кишечнику та підшлункової залозі.

Головним плюсом пісного столу з великою кількістю злаків можна назвати повну відмову від смаженої їжі, а так само виключення з раціону продуктів, насичених консервантами. До того ж клітковина при відсутності певних протипоказань дуже корисна. Незважаючи на це, більшість фахівців радять відмовитися від такого радикального способу схуднення і дотримуватися постів тільки з релігійних міркувань і в «відведене для них традицією час.

Важливо: перш ніж сісти на монастирську дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: