Місо

Японська рисова або соєва паста місо стала дуже популярною у всьому світі. Не дивно – це один із продуктів-джерел корисних для людського організму бактерій-пребіотиків. Місо використовується національної кухні Японії здавна, і вважається одним з традиційних страв, без яких японська сім'я навіть не сідає за стіл. Без пасти місо їдять, мабуть, тільки рамен, та й то не скрізь. В наших супермаркетах паста з'явилася відносно недавно, і звичайно ж, багато хочуть знати, чи буде її вживання корисним для здоров'я.

Корисні властивості місо

Насамперед, рисова і соєве місо володіють різними корисними властивостями. Ріднить їх тільки одне – обидва види пасти є хорошими пребіотиками, містять корисні для кишечника бактерії, і покращують травлення. Вживання обох видів місо посилює секрецію шлункового соку, сприяє поліпшенню травлення і захищає від деяких бактеріальних захворювань.

В силу високого вмісту пребіотиків обидва види пасти є гарним джерелом вітамінів групи В, ключових для здоров'я нервової системи, які впливають на швидкість метаболічних процесів в організмі.

Рисова місо біднішими білками, вона майже не є їх джерелом, але містить більше вуглеводів і в цілому рекомендується для відновлення енергії після фізичних навантажень.

Соєве місо більш поширена, вона містить білки, джерелом яких є соя, а також безліч вітамінів.

Вітамін А у складі цієї соєвої пасти допомагає м'язам швидше відновлюватися після навантаження, сприяє збереженню гостроти зору і свіжості шкіри. Вітамін Е – потужний антиоксидант, вживання якого в їжу дозволяє уповільнити процеси старіння, і поліпшити стан всіх систем організму.

Натуральна місо багата цинком, важливим мінералом для нервової та репродуктивної системи.

Місо являє собою один з дуже зручних у побуті кулінарних концентратів. На відміну від заморожених продуктів промислового приготування, місо корисна для здоров'я, і в помірних кількостях тільки покращує травлення і імунітет.

Вважається, що регулярне вживання пасти місо корисно і для краси, і для здоров'я. Дійсно, вітаміни, що містяться в ній «відповідають» за здоров'я шкіри, і її сяючий зовнішній вигляд, а загальне здоров'я тільки виграє від вживання натуральної їжі, багатої пребіотиками.

Іноді пишуть про користь місо-пасти і супу з неї для схуднення. Дійсно, суп з пасти виходить низькокалорійний, а добавка з водоростей робить його ще корисніше – крім вітамінів групи В і цинку, він «насичується» ще і йодом, стимулює роботу щитовидної залози.

В цілому, суп з місо є самим низькокалорійним замовленням з усіх можливих у суші-барі середньої руки. Часто його доповнюють тільки сашимі, що дозволяє отримати білок, вітаміни і мінерали, але «заощадити» калорії з жирів і рисових вуглеводів.

Готувати супи з місо-пасти дуже просто. Зазвичай достатньо розчинити пасту у воді, додати соєвий сир, рибу або креветки і норі і трохи поварити. В Японії пасту часто просто додають у різні страви.

Іноді місо використовують для маринування креветок, білої і червоної риби, і як соус до різних страв. Паста добре зберігається, щоправда, відкриту баночку краще помістити в холодильник.

Шкода місо

Зазвичай місо суп відносять до продуктів-алергенів. Нерідкі випадки, коли страви японської кухні дійсно викликають сильну алергічну реакцію, аж до утруднення дихання. Втім, алергія може виникати і не на пасту місо, а на арахіс, який часто туди додають, але в оригінальну рецептуру він не входить. Загалом, перш ніж пробувати незнайоме блюдо краще, все-таки, переконатися у відсутності протипоказань до його вживання. Алергенами можуть бути соя, соєвий соус, тахинная паста, паста з арахісу. Горіхи в оригіналі не входять в рецепт, але в західних країнах частенько туди потрапляють.

Вибираючи пасту місо в магазині, людина стикається з цією проблемою. Не скрізь закон зобов'язує експортера переводити етикетки на російську мову і не завжди такий переклад присутній. Добра половина експорту, насправді, не з Японії, а з Китаю, а там немає обов'язку вказувати більшу частину важливих інгредієнтів. Загалом, найчастіше дізнатися з чого зроблена паста місо не представляється можливим. У деяких супермаркетах продаються вироби зі списком компонентів, що нагадують таблицю Менделєєва, а не список компонентів продукту. Нагадаємо, що в натуральній японської місо повинні бути грибки-пребіотики, соя або рис, з яких і робиться паста, а також вода і сіль. Допускається наявність соєвого соусу в рецептурі. А от всякі добавки з складною назвою – як правило, виявляються консервантами, наявність яких вказує на те, що пребіотики, швидше за все, вказали у складі тільки для проформи. Строго кажучи, цей продукт не може бути основним джерелом пребіотиків в раціоні людини західного просто з-за його незвичність і дорожнечі, але навіть вживаючи пасту іноді так хочеться, щоб вона була натуральною. «Зловити» натуральну місо простіше всього в магазинах товарів для здоров'я онлайн, а не в найближчому до вашого дому мережевому супермаркеті.

Паста протипоказана при захворюваннях шлунка, кишечника, панкреатитах та інших захворюваннях жовчного міхура, порушення роботи нирок, печінки і навіть при банальному циститі. Паста не може вважатися хорошим продуктом для людей, вимушених контролювати кількість солі у раціоні, і обмежувати його меншим ніж 5 м в добу кількістю. Основна причина – більшість сортів «консервуються» саме за рахунок солі, так що дуже легко її переїсти.

Перебродившая і прострочена паста місо – часта причина харчових отруєнь, як у людей, далеких від етнічної кухні, так і у відвідувачів ресторанів. Паста є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, і якщо не дотримуватися правил її зберігання, можна отримати такий результат. В домашніх умовах банку з пастою краще відразу використовувати для приготування місо-супу або зберігати в холодильнику, щільно закритою.

Читай також: