Мучниця

Широко поширена мучниця – лікарська рослина, що часто використовується як сечогінний, в'яжучий, легкого антисептичного засобу. Застосовується рослина при циститах, негострих захворюваннях нирок, простатитах, і, іноді, при підвищеному артеріальному тиску. Входить до складу численних трав'яних зборів. Людині мучниця відома давно, є «ліками» народної медицини ось вже більше 300 років. Застосовуються як квітки рослини, так і його листя. Готові збори, в тому числі, і в фільтр-пакетах можна придбати в аптеці. Мучниця визнається офіційною медициною, проте користуватися їй, як і будь-яким іншим ліками, слід з обережністю.

Корисні властивості мучниці

Листя мучниці володіють не тільки сечогінну, але і антибактеріальним, дезінфікуючу дію. Це дозволяє застосовувати їх при циститах, відвар дозволяє зняти запалення. Рекомендується пити велику кількість відвару листя мучниці, щоб буквально промити запалений орган. Проте користуватися загальними рекомендаціями тут неприпустимо, кількість і фортеця відвару має визначати лікар. Сьогодні можна вибирати між питтям, і застосуванням екстракту мучниці у формі БАДа.

Використовується відвар і при запаленнях сечоводу (уретритах). Застосування пов'язано з тим, що активні речовини рослини не засвоюються людським організмом повністю, і частково переходять в сечу, яка, в даному випадку, і слугує природним антисептиком.

Народна медицина рекомендує відновлювати сечовипускання при простатитах за допомогою відвару мучниці. Але слід пам'ятати, що саме захворювання відвари не лікують, вони лише володіють сечогінним ефектом і впливають, насамперед, не на простату, а на нирки. Тому-то в Бади для лікування простатиту найчастіше зустрічаються інші інгредієнти, а лікар класичної медицини може віддати перевагу цьому методу терапії іншого. У медицині Бади з мучницею використовуються, швидше, як додаток, а не як основне лікуючу засіб.

При захворюваннях нирок рослина застосовується вибірково. Зокрема, коли сечогінний рекомендується, відвар мучниці застосовують, а от коли стан хворого гостре, і застосування препаратів тільки посилює його – ні.

Досить туманна ситуація вимальовується з лікуванням діареї. Деякі довідники по народній медицині рекомендують вживання мучниці при так званих харчових отруєннях в силу того, що рослина містить в'яжучі та дубильні речовини. Інші – стверджують про те, що відвар тільки додатково дратує стінки кишечника і викликає нові спазми. Загалом, варто задуматися, перш ніж намагатися щось лікувати за таким радам. І краще, якщо задумається за вас професіонал з дипломом лікаря, тільки він може оцінити всю ситуацію. У будь-якому випадку, вживання сечогінний при проносі може привести до сильного зневоднення організму, тому в комплексі з такими ліками та зборами, як правило, призначають регідрон, або будь-яке інше изотоническое засіб.

Що називається, в домашніх умовах спринцюванням з мучницею лікують білі, вагініти та інші гінекологічні захворювання. Проблема лише полягає в тому, що цей «набір» симптомів може бути притаманний і іншим запалень, а також системним захворюванням, начебто захворювань, що передаються статевим шляхом, тому лікування не завжди дає успішний результат.

Шкода мучниці

Існує цілком офіційний список протипоказань до застосування цієї рослини. Не рекомендується виводити зайву рідину з організму за допомогою відвару мучниці вагітним. Доведено можливість підвищення тонусу матки під дією препаратів цієї рослини, що може привести до викиднів і передчасних пологів.

Забороняються сечогінні відвари мучниці всім, хто має проблеми з судомами, різної природи. Зловживання препаратами рослини може викликати спазми, в тому числі, і скелетних м'язів.

Не можна приймати препарати і годуючим матерям, так як активні речовини рослини можуть перейти в молоко.

Листя мучниці, а також відвари з неї часто не рекомендуються при кишкових розладах, діареях, загостреннях хронічних захворювань нирок. Це обумовлено тим, що активні компоненти мучниці подразнюють органи травлення і видільні органи, і можуть також посилювати діарею.

Парадоксально, але в'яжучі властивості мучниці можуть завдати чимало проблем хворим запором. За рахунок високого вмісту в'яжучих речовин, рослина має здатність посилювати стан, тому лікувати мучницею запори не варто.

Не рекомендується використовувати рослина для схуднення. На метаболізм ставлення до процесу засвоєння жирів і вуглеводів воно не впливає. Включення мучниці у збори для зниження ваги обумовлено виключно сечогінним ефектом. Між тим, зневоднення може згубно позначитися на здоров'ї людини, що дотримується низькокалорійної дієти. Жиросжигание як метаболічний процес вимагає адекватної кількості вільної рідини, при зневодненні воно сповільнюється, зате підвищується рівень кортизолу. У підсумку, організм впадає в досить важкий стрес.

При систематичному вживанні чаю з листя мучниці типовим є фарбування сечі в зелений колір, що, звичайно, не позначається на здоров'ї, а є простим побічним ефектом.

Читай також: