Мухомор

Зазвичай мухомори, а точніше, їх настоянка спливає в одному смисловому ряді з такими поняттями, як «шаман», «берсерк», і «скальд». Історія зберегла факт – скандинавські воїни давнини для набуття особливої люті в бою, брали настоянку мухомора. Популярна література кінця 90-х мало не оспівує цей продукт за його надзвичайні езотеричні властивості. Ну а юні шукачі істини і небувалої сили продовжують потрапляти в лікарні з важкими отруєннями. Чи є хоч якась користь у мухомори, і застосовують їх розсудливі люди, що спираються у виборі продуктів на наукове знання?

Корисні властивості мухомора

Мухомор вкрай отруйний. Він містить токсичну речовину мускарин. До речі, саме йому гриб і зобов'язаний своєю назвою. Наші предки не тільки використовували гриби для різних дослідів з свідомістю, а точніше не стільки. Швидше, настоянкою мухомора морили самих звичайних мух в господарських будівлях, і відганяли комарів, розвішуючи просочений настойкою тканину в місцях особливого скупчення комах. Настоянку залишали у відкритому посуді в приміщеннях, щоб морити клопів і тарганів. Примітно що в кімнату після цього намагалися не заходити в протягом декількох годин, а перед початком використання її добре провітрювали.

А як щодо людини? Всього 5 капелюшків гриба, з'їдених горопашним психонавтом, можуть призвести до смерті. І, як правило, саме до цього призводять. У людини розвивається параліч нервової системи і дихальних м'язів, і він гине від гіпоксії.

При отруєнні мухоморами слід:

  • Негайно викликати швидку допомогу;
  • До її прибуття викликати у хворого блювання будь-якими способами;
  • Дати сульфат магнію як проносне;
  • Забезпечити промивання шлунка – пиття теплої води, з подальшим викликанням блювоти.

Втім, ненавмисно отруїтися цим грибом складно. Його червоні капелюшки як би попереджають про небезпеку, сплутати гриб з чим-небудь іншим дуже складно, якщо не зовсім неможливо.

Правда, для бажаючих, у Мережі поширюються різні народні рецепти. Екстремально налаштовані адепти самолікування пропонують:

  • Пити настоянку мухомора при різних захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, причому, деякі умільці примудряються радити це при таких захворюваннях, які пов'язані з порушенням цілісності слизових оболонок, що може бути загрожує летальним результатом навіть при мізерній дозуванні;
  • Втирати настоянку мухомора в шкіру при різних запальних захворюваннях суглобів і м'язів. Слід згадати, що такі недуги досить успішно лікуються нетоксичними аптечними мазями середньою вартістю 1 долар за тюбик;
  • «Припікати» настойкою мухомора різні шкірні захворювання, змащувати вогнища бородавок, екземи тощо;
  • Готувати з капелюшків мухомора кашку, для прикладання її до осередків таких захворювань, як артрити, артрози, різні запалення суглобів, м'язів, і навіть хребетні грижі;
  • Використовувати кашку або настоянку для змащування вогнищ захворювання при спазматичних м'язових болях;
  • Особливо цікавляться перед прикладанням радять перевірити шкіру на цілісність», і проводити процедуру приготування та аплікації в гумових рукавичках.

Шкода мухоморів

Самолікування сильнодіючими отруйними речовинами – ознака особливих поглядів на власне життя і її цінність. А точніше, заперечення її цінності. Отруїтися мухоморами, насправді, набагато легше, ніж ви собі уявляєте. Адже ніхто не підраховує, скільки конкретно токсичних речовин міститься в капелюшку зірваних грибів. Цілком може статися, що «достатньо» для незворотних змін буде не 5, а 4 капелюшків. Ну а артрози і артрити, звичайно, річ неприємна, але біль знімається використанням мазей, і посильної ЛФК.

Автори народних рецептів рекомендують строго дотримуватися дозування, і, по можливості, приймати настоянку тільки зовнішньо. Однак навіть це може бути небезпечним, при наявності, наприклад, порізів або мікротравм шкіри.

Якщо настоянка або «сік» мухомора випадково потрапили на шкіру, слід негайно промити місце попадання з милом з високим вмістом лугу, наприклад, з господарським, і, якщо шкіра була травмована, звернутися до лікаря.

Якщо ж у людини болить живіт, відкрилася блювота або пронос, має місце отруєння грибами. У важких випадках, починаються галюцинації, і поступово уражується нервова система, на що вказують неконтрольовані рухи кінцівок, підвищене слиновиділення, розсіяний погляд або закотилися очі.

Строго заборонений контакт з грибами вагітним, годуючим матерям, а також дітям. Останні якраз і страждають від отруєнь найбільше часто. У будь-якому випадку, самолікування мухоморами, а також використання їх настоянок за приписом різних знахарів, самопроголошених лікарів народної медицини і тому подібних особистостей, не може рекомендуватися жодній розсудливій людині.

Читай також: