Несолодке дієта

Те, що на дієті сидіти не солодко, знають всі без винятку. Але назва цієї дієти базується зовсім не на цьому. Навпаки, несолодка дієта зовсім не є голодною і важкою. Тому дотримуватися її можна дуже довго, поступово втрачаючи зайвий вагу. Єдиний її мінус – велика кількість часу, який потрібен на приготування їжі. Адже головна умова несолодкої дієти – відмова від напівфабрикатів і оброблених продуктів, в яких міститься багато хімічних добавок, жирів і цукру.

Правила несолодкої дієти

Отже, головна вимога несолодкої дієти – натуральні продукти! З раціону виключаються цукор в чистому вигляді, штучні харчові добавки. Щоб обмежити прості вуглеводи, доведеться відмовитися від білого хліба, тортів і тістечок. Джеми і варення краще замінити свіжими фруктами і медом. Нехай на вашому столі панують виключно натуральні продукти!

Дієта несолодка передбачає велику кількість клітковини в раціоні: зернові, бобові культури, неочищені свіжі фрукти і овочі, зелень. Завдяки такому меню організм очищається, знаходячи колишню свободу і легкість. Природно, йдуть зайві кілограми. При цьому в меню досить багато білка і складних вуглеводів, необхідних організму для отримання енергії і нормальної життєдіяльності. Навіть 2 тижні дотримання несолодкої дієти допомагають поліпшити самопочуття і знайти свіжий вигляд.

Меню дієти несолодкої

1 сніданок

Вівсяна або будь-яка інша каша, зварена на воді. Цукор і масло додавати не варто, солі – мінімальна кількість. Можна додати в кашу родзинки, сухофрукти або яблучний сік.

2 сніданок (приблизно в 11 годин ранку)

Густий суп з овочів з шматочком хліба з борошна грубого помелу.

Обід

Для обіду можливо безліч варіантів. Ось лише кілька прикладів:

Овочеве рагу (картопля, гарбуз і моркву) з крупою (наприклад, нешліфованим рисом);

Відварне нежирне м'ясо (200 гр.) з гарніром з овочів;

Гуляш з яловичини з овочевим гарніром;

Квасоля відварна з овочами.

Вечеря

Свіжі фрукти (наприклад, апельсин або яблуко). Якщо буде бажання, можна додати до вечері жменю горіхів (будь-яких) або насіння (соняшника чи гарбуза).

Важливо: перш ніж сісти на несолодке дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: