Обліпиха

Властивості обліпихи відомі з давніх часів. Рецепти на основі помаранчевої ягоди зустрічаються в першому медичному трактаті Гіппократа, який був написаний ще до нашої ери. Вже стародавні вчені не без підстав вважали, що цієї чудової ягоді немає рівних серед інших рослин. Обліпиха – справжнє природне ліки. Вона володіє унікальним набором корисних речовин і величезним оздоровчим потенціалом. Завдяки цілющим властивостям обліпиха широко застосовується в медицині і косметології. Екстракт обліпихи використовується в різних косметичних засобах по догляду за шкірою, шампунях, зубних пастах. Відомо, що в Китаї з плодів цієї рослини отримували ніжний охряной барвник, який використовується тільки для самих дорогих тканин.

Корисні властивості обліпихи

Чи знаєте ви, що японці спеціально закуповують ці оранжеві ягоди в Китаї і Монголії? Жителі Країни Висхідного сонця виявили, що комплекс речовин, що містяться в плодах, нейтралізує отрути, які попадають в організм людини з навколишнього середовища (повітря, води, їжі).

У Токіо проводився цікавий і грандіозний за масштабами експеримент, в якому взяли участь 2200 жінок. Протягом півроку сто з них щодня з'їдали склянку обліпихи (свіжих або заморожених ягід), друга сотня японок щодня з'їдала склянка полуниці, третя сотня – малини, четверта – їла яблука, п'ята – апельсини.

Всього тестування піддалися 12 ягід і 10 фруктів. Результати тестування здивували багатьох. Виявилося, що обліпиха – єдина з усіх здатна протистояти несприятливих впливів сучасної цивілізації. Ця ягода продемонструвала свій стійкий оздоровчий і омолоджуючий ефект.

Корисні властивості плодів цієї рослини обумовлені унікальним хімічним складом. У м'якоті обліпихи міститься рослинне масло (8-12%) і жироподібні речовини – фосфоліпіди і стерини, в яких у розчиненому вигляді містяться вітаміни, мінерали, флавоноїди і антиоксиданти.

Багатий комплекс вітамінів, міститься в обліписі, благотворно впливає на стан кровоносної та імунної систем. Так, вітаміни А, В, С, Е, К – регулюють згортання крові і підвищують захисні сили організму. Вітамін Р – покращує стан капілярів, зміцнюючи їх стінки, запобігає кровоточивість ясен. Фолієва кислота нормалізує процеси росту та розвитку клітин крові.

Набір мінералів, що міститься в помаранчевих плодах, забезпечує здоров'я волосся. Так, залізо покращує кровопостачання та живить волосяні цибулини, цинк захищає волосся від ламкості, магній зміцнює їх і додає блиск. Мідь і марганець надають волоссю насичений колір і захищають від випадання.

Природний фітокомплекс плодів активізує утворення колагену і еластину – структурних білків шкіри, які забезпечують її пружність і еластичність.

У зимовий час рекомендується вживати плоди обліпихи як мультивитаминное засіб, що володіє загальнозміцнюючою дією. З-за високої концентрації дубильних речовин листя обліпихи мають противірусну активність. Насіння застосовують як м'яке проносне засіб.

Шкода обліпихи

В ягодах і корі обліпихи міститься серотонін. Ця речовина бере участь у функціонуванні нервової системи. Тому ягоди не можна давати хворим, які приймають модулятори серотоніну – флуоксетин, тофизопам, феназепам, сибутрамін.

Комплекс БАР (біологічно активних речовин) обліпихи забезпечує захист шкіри від фотостаріння, а також прекрасно очищає і живить її, однак алергіки повинні утримуватися від плодів, особливо, якщо вони схильні до реакцій на вітамін А.

Найцінніше обліпихова олія має бактерицидну і полівітамінним дію, його використовують для лікування не загоюються ран і опіків, слизової порожнини рота, захисту від карієсу, але не слід застосовувати його в період загострення гінгівіту. Загалом, користь чи шкода ягоди залежить від загального стану організму і наявності протипоказань до прийому БАВ.

Ще Гіппократ стверджував, що «медицина – це мистецтво наслідувати лікувального впливу природи». В якості наочного прикладу універсального природного ліки він приводив обліпиху.

Читай також: